Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Powitanie

Witaj na stronie Koła Wędkarskiego nr 84 Odra Chojna. Koło wędkarskie "Odra" z siedzibą w Chojnie (Foto Studio AD Andrzej Stelmach) ul.Władysława Jagiełły 28, 74-500 Chojna funkcjonuje przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Przy kole funkcjonuje Klub wędkarski WKS POMOT Chojna, którego członkami są wędkarze, traktujący wędkarstwo, jako życiową pasję. Głównym celem naszego koła i klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego, spinningowego i gruntowego, wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci, które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Mamy nadzieję, że wiadomości zawarte na naszej stronie, pomogą nie tylko stawiającym pierwsze kroki w wędkarstwie, ale również wytrawnym wędkarzom w rozwijaniu ich wędkarskiej pasji.

Wszelkich formalności związanych z przynależnością do koła PZW ODRA CHOJNA możesz dokonać w naszych punktach:

Sklep Wędkarski "SANDACZ" w Chojnie przy sklepie NETTO od poniedziałku do soboty w godz: 8:00 -18:00.

FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie od poniedziałku do piątku w godz:9-18 w sobotę w godz: 10-15.

W każdym z tych miejsc masz możliwość:

* zdania egzaminu na kartę wędkarską, którą otrzymasz w ciągu 24h od momentu uzyskania zaświadczenia;

* możliwość opłacenia składek PZW wraz z opłatami zezwalającymi na wędkowanie na wodach PZW;

Ponadto istnieje dodatkowa możliwość wykupienia składek i zezwoleń na wędkowanie po godzinie 18:00 u Skarbnika Koła po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 608 673 780

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAMY RÓWNIEŻ POD NR. TELEFONÓW:

512 320 812 - PREZES KOŁA

608 673 780 - SKARBNIK KOŁA

Ostatnio dodane w galerii
SPINNINGOWE ZAWODY KOŁA ODRA CHOJNA
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 30 2019 00:00:00

 
ZAWODY WĘDKARSKIE SPINNINGOWE

 
 

Zarząd Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA
  zaprasza sympatyków wędkarstwa spinningowego na wspólne zawody spinningowe
 Puchar Koła ODRA CHOJNA III TURA

Zawody odbędą się dnia 06.10.2019 r.
na łowisku: Odra Gozdowice

  • Zbiórka zawodników o godz.  7:00 na parkingu przy Muzeum w Gozdowicach
  • Czas łowienia od godz: 7:30 do godzin 12:30
  • Uczestnicy muszą posiadać stosowne składki do wędkowania PZW.
  • Na zakończenie przewidziany poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników zawodów.

    Zawodnicy którzy mają opłacone składki w Kole nr 84 PZW ODRA CHOJNA dodatkowo rywalizują w klasyfikacji Grand Prix 2019 r. o nagrody wartości kilkuset złotych.

Informacje organizacyjne u kol. SYLWESTER FILIPCZAK 665 704 918

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 

Zapisy i wpisowe w wysokości 20 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBA KOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 04.10.2019 r.

Sylwester Filipczak odpowiedzialny za metodę spinningową.
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 24 2019 15:22:57

Zarząd Koła PZW Odra Chojna z wielką przyjemnością i zadowoleniem informuje sympatyków wędkarstwa spinningowego, że osobą odpowiedzialną za dyscyplinę spinningową w kole Odra Chojna jest Gospodarz Koła Sylwester Filipczak. Dotychczas Sylwek był cichym nieformalnym organizatorem, który idealnie wywiązywał się ze swoich obowiązków a przede wszystkim cieszył się uznaniem kolegów po kiju. 
Zarząd i Członkowie Koła pragną serdecznie podziękować za dotychczasowy trud włożony w rozwój dyscypliny spinningowej i niezmiernie się cieszymy, że dyscyplina spinningowa jest w chwili obecnej w odpowiednich rękach co jest gwarancją rozwoju i promocji Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

Zarząd Koła

Dobry start zawodników PZW Odry Chojna
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 05 2019 22:00:20

Bardzo udany start zaliczyli zawodnicy chojeńskiego koła wędkarskiego Odra Chojna w niedzielę
1 września 2019 na Odrze w miejscowości Ognica. Tego dnia odbyły się „Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Szczecin o puchar Chojny” zaliczane do przedostatniej tury zmagań w szczecińskiej lidze spławikowej. Na starcie stanęło około 70 zawodników, którzy ze względu na pojemność łowisk zostali podzieleni na dwa łowiska. Kobiety i juniorzy rywalizowali na Odrze w Krajniku Dln., natomiast seniorzy toczyli bój o ligowe punkty na Odrze w Ognicy. Najlepszy z koła PZW Odra Chojna okazał się Mariusz Strzelczyk, który zwyciężył swój sektor C z wagą ryb ponad 22 kg. Paweł Bucyk zajął 3 miejsce w sek. A1 z wagą ryb ponad 17 kg., Marek Wysokiński z wagą ryb ponad 14 kg zajął 4 miejsce w sek. B2. Kamil Skiba z wagą niespełna 7kg ryb zajął 8 miejsce w sek. B1. Największą wagę tego dnia uzyskał zawodnik klubu Markus Gryfino Grzegorz Działkowski, który przez 4 godziny rywalizacji złowił 28 kg ryb.
Już w najbliższą niedzielę 8 września ponownie na Odrze w Ognicy odbędzie się ostatnia tura zawodów „Grand Prix o puchar Prezesa Okręgu Szczecin” kończąca zmagania spławikowców w Okręgu szczecińskim. Na prośbę Okręgowego Kapitanatu Sportowego i Władz Okręgu Szczecin zwrócono się z prośbą, aby zakończenie sezonu ponownie zorganizowało koło wędkarskiego PZW Odra Chojna. W przeciągu ostatniego miesiąca jest to trzecia największa impreza sportowa z kalendarza okręgu organizowana przez działaczy koła 84 PZW Odra Chojna. W połowie sierpnia koło organizowało Drużynowe Mistrzostwa Okręgu a w ostatnią niedzielą 1 września Grand Prix o puchar Chojny. Kto zostanie najlepszy spławikowym wędkarzem sezonu w okręgu szczecińskim dowiemy się już w najbliższą niedzielę 8 września.

Sukces sportowy i organizacyjny koła PZW Odra Chojna
Napisane przez bacyk dnia sierpień 19 2019 11:55:59

Sukces sportowy i organizacyjny koła PZW Odra Chojna

Każdego roku Koło wędkarskie PZW Odra Chojna organizuje zawody wędkarskie z kalendarza sportowego Okręgu Szczecin. W ostatnią niedzielę 18 sierpnia na rzece Odra w miejscowości Ognica odbyły się drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin w wędkarstwie spławikowym. Przygotowania i szykowanie łowiska do rozegrania zawodów były prowadzone przez Zarząd Koła Odra Chojna od niespełna dwóch tygodni a wszystko pod czujnym okien Gospodarza Koła Odra Sylwestra Filipczaka.
Najwięcej pracy nad odpowiednim przygotowaniem stanowisk wędkarskich oraz miejsc pod zaplecze gastronomiczne i parkingowe przysporzyło koszenie oraz uprzątnięcie śmieci, które cyklicznie pozostawiane są przez wędkarzy i piknikowiczów. Dzięki pracy Zarządu Koła Odra oraz nieocenionej pomocy kolegów Aleksander Nogieć, Mateusz Szpilski, Kuba Kacprzak udało się zorganizować imprezę stojącą na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, co potwierdziły brawa zgromadzonych oraz podziękowania płynące od Wice Prezesa ds. Sportu w Okręgu Szczecin Krzysztofa Sindrewicza i Krzysztofa Murawskiego Sędziego klasy krajowej. Po sukcesie organizacyjnym przyszedł sukces sportowy. Drużyna spławikowa koła PZW  Odra Chojna w składzie: Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba, Tomasz Bielecki zdobyła brązowy medal Drużynowych Spławikowych Mistrzostw Okręgu PZW Szczecin 2019. Ostatni raz chojeńska drużyna spławikowa stała na podium 2 lata temu i wówczas również zdobyła brązowy medal. Na słowa uznania zasługuje zawodnik chojeńskiej drużyny Marek Wysokiński , który tego dnia złowił ponad 19 kg ryb łowiąc metodą odległościową spławikową 30 m. od brzegu. Prym w Drużynowych Spławikowych Mistrzostwach od kilku lat wiodą zawodnicy z koła wędkarskiego Pyrzyce, którzy tego dnia byli bezkonkurencyjni notując cztery jedynki sektorowe oraz czwórkę w tym jeden z zawodników uzyskał najwyższą wagę zawodów - 25 kg ryb. Srebrny medal zdobyła drużyna klubowa Markus Gryfino.
Drużynowe Mistrzostwa Spławikowe kół i klubów Okręgu PZW Szczecin, to zawody, podczas których spotykają się czołowi wędkarze naszego regionu a na sukces końcowy sprowadza się ciężka praca całego zespołu. W najbliższym czasie 1 września również na Ognicy czekają nas kolejne zmagania wędkarskie, ale tym razem odbędzie się szczecińska liga spławikowa, która jest przedostatnią turą zmagań Grand Prix Okręgu Szczecin.

Drużynowe Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Szczecin 18.08.2019 r.
Napisane przez bacyk dnia sierpień 05 2019 14:46:47

Drużynowe Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Szczecin 18.08.2019 r.
W niedzielę 18 sierpnia br. na rzece Odra w miejscowości Ognica spotkają się najlepsze spławikowe drużyny Okręgu PZW w Szczecinie, aby stoczyć walkę o medale w Mistrzostwach Okręgu. Koło Odra Chojna na przestrzeni ostatnich lat stawało kilkukrotnie na podium tej prestiżowej imprezy. W tym roku nasi zawodnicy swoje przygotowania ukierunkowali właśnie na zbliżającą się imprezę. Efekty pracy i treningów będą nam znane 18 sierpnia.

Mandaty i wnioski o ukaranie - weekendowe działania SSR
Napisane przez bacyk dnia lipiec 23 2019 12:32:54

Działania Społecznej Straży Rybackiej są obecnie najlepszą alternatywą zwalczania plagi kłusownictwa i karania za przekraczanie uprawnień przez wędkujących. W ostatnim czasie działania powiatowych struktur SSR Gryfino znacznie się nasiliły. Jak informuje Mariusz Strzelczyk nowo powołany Komendant Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego, który pełni tę funkcję od 17 czerwca br.,powiatowe struktury przechodzą zmiany organizacyjne i personalne co oczywiście wiąże się z wymianą kadry. Podyktowane jest to tym, że część strażników SSR po wieloletniej działalności zdecydowała się zrezygnować z działalności w straży rybackiej a ich miejsce zastępują nowo powołani strażnicy. Zmiany zachodzące w SSR Gryfino nie mają wpływu na funkcjonowanie SSR w powiecie gryfińskim co tylko potwierdza intensywność patroli na wodach PZW i Regalicy, jakie prowadzone były w czerwcu i lipcu. W ostatni piątek 19.07.2019 dwa pełne zespoły przez ponad 8 godziny prowadziły równocześnie kontrolę na wodach PZW i wodach Regalicy. W tym czasie skontrolowano kilkadziesiąt osób, skierowano kilkanaście wniosków do PSR o ukaranie za popełnione wykroczenia, wezwano kilkukrotnie patrole Policji, które nałożyły kilka kilkusetzłotowych mandatów. Na jeziorze Karpaty Stare Objezierze Gmina Moryń patrol SSR podjął czynności kontrole w stosunku do dwóch wędkujących na łodzi. Wędkujący spłynęli do brzegu po czym porzucili sprzęt i zbiegli. Na miejsce wezwano patrol Policji, sporządzono pełną dokumentację z przebiegu zdarzenia. Sprawę przejęła Policja i jako organ właściwy będzie prowadzić dalsze postępowanie. Na główkach rzeki Odry w miejscowości Bielinek zabezpieczono porzucony sprzęt wędkarski i rybacki w tym sieć Więcierz służącą do nielegalnego połowu ryb.

Komendant SSR Mariusz Strzelczyk podkreśla, że pracy terenowej jest dużo, ale najważniejsze, że nie brakuje rąk do pracy i cieszy fakt, że zainteresowanie wstąpieniem w struktury SSR jest bardzo duże co napawa dużym optymizmem na przyszłość. Poza pracą terenową na co dzień staramy się spiąć wszystko organizacyjnie i sukcesywnie doposażać strażników SSR. 
W najbliższym czasie kolejne środki finansowe trafią do gryfińskich struktur SSR ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie dzięki umowie dotacji na ochronę wód i ich brzegów. Dzięki współpracy pomiędzy PZW Okręg w Szczecinie i Starostwem Powiatowym w Gryfinie otrzymaliśmy wsparcie i mamy możliwość stworzenia dogodniejszych warunków do prowadzenia zorganizowanych działań zapobiegających zanieczyszczeniom wód oraz zwalczania kłusownictwa.

Wakacje z wędką 2019
Napisane przez bacyk dnia lipiec 17 2019 20:07:59

Wakacje z wędką to piknik wędkarski organizowany od kilku lat przez Zarząd koła PZW Odra Chojna dla najmłodszych adeptów wędkarstwa w naszym regionie. W tym roku impreza odbyła w niedzielę 14 lipca na jeziorze Kaliska i tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników.  Organizatorzy ponownie postarali się o to, aby ten szczególny dzień wędkarski obfitował w atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych niewiele starszych wędkarzy.
Imprezę otworzył Prezes Koła PZW Odra Chojna Paweł Bucyk, który w imieniu swoim i Zarządu koła powitał aktorów wędkarskiego przedstawienia i ich opiekunów. Następnie Prezes koła przedstawił regulamin zawodów i harmonogram imprez towarzyszących. Zmagania wędkarskie rozpoczęły się o godzinie 9:30 a rywalizacja oraz zawziętość zawodniczek i zawodników od samego początku budziły podziw wśród organizatorów. W tym czasie, kiedy sportowa rywalizacja trwała w najlepsze najmłodsi kibice wędkarskiego święta umilali sobie czas podczas malowania twarzy, które tego dnia zapewniły nam Sandra i Jessica. Ponadto najmłodszym umilano czas przy zabawie z wielkimi mydlanymi bańkami czy puszczaniu balonów z helem. Zmagania wędkarskie wywoływały wielkie emocje zawodników a związane to było oczywiście z holem zaciętych ryb. Kiedy rywalizacja wędkarska dobiegła końca komisja sędziowska rozpoczęła ważenie złowionych ryb a odczytywane wyniki z wagi sędziowskiej doprowadzały młodych wędkarzy do radości. Po zakończonych zmaganiach wędkarskich organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i zgromadzonych gości na grillowany poczęstunek. Następnie głos ponownie zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w imieniu Zarządu Koła PZW ODRA Chojna podziękował wszystkim tym, którzy swoim nieocenionym wkładem co roku wspierają tę wyjątkową inicjatywę społeczną przyczyniając się do integracji lokalnej społeczności, oraz propagowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślił Prezes koła bez nieocenionego udziału i pozytywnej energii przeprowadzenie tego wydarzenia na tak ogromną skalę byłoby niemożliwe. Szczególne podziękowania skierował do tych podmiotów, które zaufały przedstawicielom koła PZW Odra Chojna i nieprzerwanie od kilku lat wspierają finansowo lokalne święto wędkarskie „Wakacje z Wędką”, a są to:
GMINA CHOJNA
P.U.P. ,,POMOT" Sp. z.o.o.
GOODVALLEY
CHOJNA BETON Wytwórnia Wyrobów Betonowych Sp. z o.o.
Foto Studio AD Andrzej Stelmach
Marcin Przybyła
Daniel Lewandowski
Zbigniew Kmieć
Sklep Wędkarski Sandacz w Chojnie
Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin / Koło nr 84 PZW Odra Chojna

Następnie Prezes koła zaprosił wszystkich na drugą część pikniku wędkarskiego, a tutaj emocji sportowych również nie brakowało. Uczestnicy zawodów przenieśli się na specjalnie wytyczony i zabezpieczony teren gdzie czekała na nich strzelnica do paintball a i zmagania o miano najlepszego strzelca „Wakacji z wędką”.  Zorganizowanie rywalizacji strzeleckiej było możliwe dzięki uprzejmości kolegów Sławomira Jaska, który użyczył niezbędnego sprzętu i Łukasza Strzelczyka, który nadzorował zmagania i udzielał niezbędnego instruktażu. Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem strefy czuwali nasi powiatowi strażnicy Społecznej Straży Rybackiej. Po zakończonej rywalizacji strzeleckiej swoją obecnością zaszczycili nas Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie sierż. szt. Tomasz Dąbrowski
i mł. asp. Kamil Przysiężny, aby omówić względy bezpieczeństwa zagrożenia, jakie czyhają na wypoczywających nad wodą oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po zakończonej pogadance nastąpiło wręczenie okolicznościowych pucharów i medali za zmagania wędkarskie i strzeleckie.

Po uhonorowaniu adeptów wędkarstwa i najlepszych zawodników turnieju strzeleckiego swoją obecnością zaszczycili nas Strażacy z jednostki OSP w Krajniku Dolnym, którzy tak jak w zeszłym roku wywołali dużo uśmiechu na twarzach maluchów. Spotkanie ze strażakami rozpoczęło się od pokazu ratownictwa, gdzie dzieci mogły nauczyć się resuscytacji, dowiedzieć się jak zachowywać się właściwie, jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku a wszystko to pod okiem druha Arkadiusza Kostrzewy. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przygotowali statuetki i okolicznościowe medale a ocenę wiedzy i zaangażowanie oceniał Prezes OSP w Krajniku Dolnym Bartosz Michno.
Następnie strażacy uhonorowali najbardziej aktywne dzieci.
Bartosz Michno serdecznie podziękował za zaproszenie i podkreślił, że strażacy z OSP w Krajniku Dolnym z wielką przyjemnością przyjeżdżają na zaproszenie Koła PZW Odra Chojna, gdyż profilaktyka i doskonalenie umiejętności niesienia pomocy jest gwarancją bezpieczeństwa a to jest podstawą udanej zabawy i bezpiecznego wypoczynku. Następnie nadeszła długo wyczekiwana przez uczestników chwila, czyli tradycyjna już loteria fantowa i losowanie nagród. Tradycyjnie organizatorzy zadbali nie tylko o uczestników zawodów wędkarskich, ale również o najmłodszych kibiców „Wakacji z wędką” tym samym wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami. Na zakończenie Prezes koła Odra podziękował za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem imprezy, podkreślił przy tym, że dzięki okazanemu wsparciu finansowemu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy naszej Gminy oraz przybyli goście będą długo wspominać.

Pragnę serdecznie podziękować za wysiłek, trud i zaangażowanie, jakie zostało włożone w zorganizowanie w dniu 14.07.2019 „Wakacji z wędką”. Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim kolegom z koła PZW Odra Chojna: Mariusz Strzelczyk, Sylwester Filipczak, Andrzej Stelmach, Kamil Skiba, Aleksander Nogieć, Zbigniew Kmieć, Daniel Lewandowski, Andrzej Wójcik, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w ich przygotowanie.


Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Burmistrz Gmin Chojna Barbary Raweckie,  firm: P.U.P. ,,POMOT", GOODVALLEY, CHOJNA BETON, FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach, Sklep Wędkarski Sandacz, za okazane wsparcie, które w szczególny sposób przyczyniło się do realizacji naszych planów i przedsięwzięć organizacyjnych. 


Słowa podziękowania za bardzo dobrą współpracę kieruję na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajniku Dolnym  Bartosza Michno.


Serdeczne podziękowania kieruję do panów Sławomir Jasek i Łukasz Strzelczyk za ogromną pomoc i oprawę w realizacji zawodów strzeleckich.


Podziękowania kieruję do Policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie za poświęcony czas oraz pogadankę na temat bezpieczeństwa.


Dziękuje strażnikom SSR Gryfino, którzy przyczynili się do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy.

 

Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy impreza pn.„Wakacje z wędką„ była tak udana. Największą nagrodą za włożony trud są podziękowania płynące od rodziców i dzieci jeszcze kilka dni po imprezie. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, by przy organizowaniu kolejnych imprez nigdy nie zabrakło ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy.


 „Życia możemy doświadczać tylko wtedy, gdy dzielimy się z innymi ludźmi.

                                              Podzielona radość jest podwójną radością."

 (Anselm Grun)

 

 

 

                                                                                                                 
                                                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                                                                                   Prezes Koła nr 84 PZWODRA Chojna
                                                                                                                   Paweł Bucyk

Puchar Burmistrz Gminy Chojna
Napisane przez bacyk dnia lipiec 04 2019 07:00:00

 

Zarząd Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA  zaprasza sympatyków wędkarstwa gruntowego na wspólne zawody feederowe 

 O Puchar Burmistrz Gminy Chojna

Zawody odbędą się dnia 04.08.2019 r 

 

na łowisku: Kopel Łowisko Specjalne w miejscowości Strzeszewko. 

  • Zbiórka zawodników o godz.  6:00 na parkingu nad jeziorem. ( ilość stanowisk ograniczona max 40 osób) liczy się kolejność zgłoszeń. 
  • Czas łowienia od godz: 7:00 do godzin 13:00 
  • Na zakończenie  Wręczenie Pucharów przez Panią Burmistrz, upominki dla wszystkich uczestników oraz poczęstunek.  
  • Składka 40 zł. 20 zł opłata za łowisko, 20 zł katering. 

 

Regulamin:

- Zawodnik może posiadać 5.0 l zanęty suchej oraz 1.0 l przynęty zwierzęcej.

- Łowimy na jedną wędkę,

-Wygrywa największa ryba.
Informacje organizacyjne u kol. Andrzeja Wójcika 512 974 776

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 
Zapisy i wpisowe w wysokości 40 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBAKOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 31.07.2019 r
. 


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?