Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 14
Najnowszy użytkownik: Pelina
Powitanie

Witaj na stronie Koła Wędkarskiego nr 84 Odra Chojna. Koło wędkarskie "Odra" z siedzibą w Chojnie (Foto Studio AD Andrzej Stelmach) ul.Władysława Jagiełły 28, funkcjonuje przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Przy kole funkcjonuje Klub wędkarski WKS Odra Chojna, którego członkami są wędkarze, traktujący wędkarstwo, jako życiową pasję. Głównym celem naszego koła i klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego, spinningowego i gruntowego, wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci, które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Mamy nadzieję, że wiadomości zawarte na naszej stronie, pomogą nie tylko stawiającym pierwsze kroki w wędkarstwie, ale również wytrawnym wędkarzom w rozwijaniu ich wędkarskiej pasji.

Wszelkich formalności związanych z przynależnością do koła PZW ODRA CHOJNA możesz dokonać w naszych punktach:

Sklep Wędkarski "SANDACZ" w Chojnie przy sklepie NETTO od poniedziałku do piątku w godz: 9-18 w sobotę w godz: 9-14.

FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie od poniedziałku do piątku w godz:9-18 w sobotę w godz: 10-15.

W każdym z tych miejsc masz możliwość:

* zdania egzaminu na kartę wędkarską, którą otrzymasz w ciągu 24h od momentu uzyskania zaświadczenia;

* możliwość opłacenia składek PZW wraz z opłatami zezwalającymi na wędkowanie na wodach PZW;

Ponadto istnieje dodatkowa możliwość wykupienia składek i zezwoleń na wędkowanie po godzinie 18:00 u Skarbnika Koła po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 608 673 780

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAMY RÓWNIEŻ POD NR. TELEFONÓW:

512 320 812 - PREZES KOŁA

608 673 780 - SKARBNIK KOŁA

Ostatnio dodane w galerii
WAKACJE Z WĘDKĄ Z KOŁEM PZW ODRA CHOJNA
Napisane przez bacyk dnia sierpień 24 2016 21:39:23

W ciepły niedzielny poranek 21 sierpnia najmłodsi adepci wędkarstwa spławikowego spotkali się nad jeziorem Kaliska w Chojnie, aby wziąć udział w zawodach „WAKACJE Z WĘDKĄ” organizowanych przez Koło Wędkarskie nr. 84 PZW ODRA CHOJNA. Zbiórka uczestników wraz z opiekunami zaplanowana była na godz.: 8:00. Na wstępie wszystkich zgromadzonych w imieniu Zarządu koła Odra powitał Prezes Koła Paweł Bucyk, który jednocześnie przedstawił zasady zabawy z wędką i kwestie organizacyjne. Główni bohaterowie tego dnia zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe 3-8 lat i 9-14 lat, czas przewidziany na wędkarskie zmagania wynosił niespełna dwie godziny. Zanim jednak dzieci rozeszły się na przygotowane przez organizatorów stanowiska doszło do losowania miejsc i wręczenia słodkiego poczęstunku. Start zawodów zaplanowany został na godzinę 8:45, w tym czasie opiekunowie organizowali pociechy na stanowiskach a członkowie Zarządu koła służyli pomocą przy zbrojeniu wędzisk, szykowaniu zanęt i przynęt. Czas zawodów mijał bardzo szybko a na twarzach naszych zawodniczek i zawodników nie było widać znużenia a wręcz determinację, aby złowić upragnioną rybkę. O godzinie 10:15 sędzia zawodów długim sygnałem zakończył zabawę a komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb, natomiast uczestnicy wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi zostali zaproszeni na wielkie grillowanie. W czasie, kiedy uczestnicy raczyli się grillowanym poczęstunkiem Zarząd koła przygotowywał wszystko do najważniejszej części imprezy, czyli dekoracji uczestników, szykowania nagród i niespodzianek, których tego dnia dzięki hojności sponsorów i środkom własnym pochodzących ze składek członkowskich członków koła PZW ODRA CHOJNA nie brakowało. Zanim doszło do dekoracji i wręczania nagród Prezes Koła pogratulował wszystkim uczestnikom i przedstawił plan i wizję pracy z dziećmi w Kole Odra Chojna poprzez prowadzenie Szkółki Wędkarskiej dla dzieci i młodzieży funkcjonującej przy kole PZW Odra Chojna. Dekoracja uczestników „WAKACJI Z WĘDKĄ” rozpoczęła się od nagrodzenia każdego zawodnika medalem okolicznościowym, wędkarskim kubkiem słodkości i co najważniejsze wędką, która będzie służyć w rozwijaniu wędkarskiej pasji. Następnie wręczono puchary wędkarzom, którzy tego dnia uzyskali największą wagę złowionych ryb. W kategorii kadet młodszy 3-8 lat królowała Marysia Zazula wyprzedzając Ninę Przybyła i Kubę Bucyka. W kategorii kadet starszy 9 – 14 lat królował Błażej Kozłowski wyprzedzając Martynę Czajkowską i Bartka Strzelczyka.

W dalszej części pikniku wędkarskiego organizatorzy dostarczyli dzieciom kolejnych wrażeń i emocji podczas losowania nagród w postaci sprzętu wędkarskiego począwszy od kołowrotków, siatek, skrzynek wędkarskich z wyposażeniem, zestawów spławikowych na akcesoriach wędkarskich kończąc. Dodatkowo do wygrania był nie tylko sprzęt wędkarki, ale również zabawki. Ponadto każdy uczestnik pikniku wędkarskiego otrzymał piłkę, aby w przerwach między wędkarskim wypoczynkiem, aktywnie spędzał czas na podwórku czy szkolnym boisku.
„Wakacje z Wędką” były pierwszą imprezą organizowaną przez istniejące od niespełna pół roku koło wędkarskie PZW ODRA CHOJNA. Zorganizowanie tak wspaniałej imprezy nie było by możliwe dzięki zaangażowaniu Zarządu koła, członków koła, rodziców na kolegach i koleżankach kończąc.
Serdeczne podziękowania należą się również sponsorom i ofiarodawcom, którym Zarząd koła wędkarskiego PZW ODRA CHOJNA serdecznie dziękuje dołączając w dowód wdzięczności największą nagrodę, jaką są szerokie uśmiechy i zadowolenie dzieci.

Zarząd koła PZW ODRA CHOJNA serdecznie dziękuje sponsorom i ofiarodawcom:
P.U.P. POMOT CHOJNA
FOTO STUDIO AD ANDRZEJ STELMACH & JAKUB STELMACH
POLDANOR S.A.
PIEKARNIA - CUKIERNIA MAXX CHOJNA
SOLARIUS s.c. ROBERT CZAJKOWSKI – BEATA CZAJKOWSKA
MARCIN PRZYBYŁA
HANDEL ART. PRZEMYSŁOWO – DROGERYJNYMI DANIEL LEWANDOWSKI
PIOTR CZAJKOWSKI
ZBIGNIEW KMIEĆ


Prezes koła Odra Chojna składa serdeczne podziękowania naszej „kołowej Mamie” koleżance Wioletce Przybyła za pomoc i zaangażowanie w sprzątaniu i koszeniu łowiska jak również za kulinarny poczęstunek. Ponadto podziękowania kieruję w stronę kolegi Kamila Przysiężnego za nieocenioną pomoc w koszeniu łowiska.
Serdecznie dziękuję również za pomoc i zaangażowanie dla
Dawida Bartkowiaka
Andrzeja Stelmacha
Mariusza Strzelczyka
Marcina Przybyły
Daniela Lewandowskiego i Rafała Lewandowskiego
Kamila Skiby
Roberta Czajkowskiego
Bartłomieja Kotlińskiego
Grzegorza Stelmacha
Zbigniewa Kmieć
Marcina Pisanki

 

                                                                                                                                                             Prezes Koła PZW Odra Chojna
                                                                                                                                                             Paweł Bucyk

Zawody Gruntowe o Puchar Prezesa P.U.P Pomot Chojna
Napisane przez bacyk dnia sierpień 18 2016 16:49:25

W niedzielę 14 sierpnia br. na rzece Odra w miejscowości Ognica Koło wędkarskie Odra Chojna zorganizowało kolejną, trzecią już edycję zawodów gruntowych zakładowych o Puchar Prezesa P.U.P POMOT Chojna. Na starcie stanęło 20 zawodników, którzy rywalizację toczyli na przestrzeni 4 godzin. W tym czasie do siatek padały Leszcze, Jazie i krąpie. Po zakończeniu zmagań komisja sędziowska przystąpiła do ważenia złowionych ryb i zliczania wyników a zawodnicy udali się na poczęstunek. W dalszej części imprezy kolega Mariusz Strzelczyk członek Zarządu Koła Odra Chojna, i jednocześnie pomysłodawca i współorganizator zawodów zakładowych rozpoczął odczytywanie wyników i nagradzanie najlepszych tego dnia kolegów z pracy. Najlepszy tego dnia był Roman Adam z wynikiem 2.800 g. druga lokata przypadła dla Ireneusza Lizaka 2.640g., trzecie miejsce zajął Andrzej Wójcik 2.200g. Największą tego dnia rybę, którą okazał się Leszcz o wadze 1770g złowił Grzegorz Bosy i to w jego ręce powędrował puchar za największą rybę zawodów ufundowany przez Koło PZW ODRA Chojna. Zwycięzcy zawodów otrzymali okazałe puchary i jednocześnie każdy uczestnik imprezy otrzymał wartościowe upominki w postacie sprzętu wędkarskiego.

Mariusz Strzelczyk serdecznie dziękuje Kamilowi Skibie, Marcinowi Pisance i Pawłowi Bucykowi członkom Zarządu Koła Nr 84 PZW ODRA CHOJNA za pomoc i organizację zakładowych zawodów gruntowych.
GALERIA

Miejsce Nazwisko i Imię  Nr
stan.
Waga
1 Adam Roman 20 2800
2 Lizak Ireneusz 15 2640
3 Wójcik Andrzej 22 2200
4 Bosy Grzegorz 3 1960
5 Lewandowski Grzegorz 2 1770
6 Jeremicz Eugeniusz 21 1680
7 Saja Jerzy 11 1340
8 Mieszczański Dawid 12 1310
9 Bajko Stanisław 5 1190
9 Filipczak Sylwester 6 1190
11 Majca Zbigniew 7 1180
12 Szatan Piotr 17 1160
13 Maciejewski Andrzej 18 1070
14 Pomorski Andrzej 4 1030
15 Wroniewski Sylwester 23 1010
16 Szkuciak Tomasz 24 860
17 Ziółkowski Andrzej 8 710
18 Urbaniak Robert 1 640
19 Prawdziuk Janusz 10 620
20 Binięda Ryszard 16 0
21 Kubik Henryk  14 nk
22 Nawrocki Mariusz 19 nk
23 Górny Marcin 13 nk
24 Krauze Marcin 9 nkGP 2016 ODRA CHOJNA IV Tura - Odra Ognica
Napisane przez bacyk dnia lipiec 26 2016 11:33:37

Wędkarze spławikowi koła Odra Chojna rozegrali na Odrze w miejscowości Ognica IV turę zawodów z serii Grand Prix 2016. Rybą dominującą w IV turze zawodów był krąp i leszcz. Na poszczególnych stanowiskach meldowały się leszcze, których nie udało się wyciągnąć z wody. Najlepszy tego dnia wynik uzyskał Andrzej Lubasiewicz 14.660 g., który kolejny raz wraz z synem Michałem zagościli na zawodach organizowanych przez koło Odra. Wśród członków koła Odra Chojna najlepszy okazał się Mariusz Strzelczyk z wynikiem 11.160g.

18 kg ryb w zawodach o Puchar Koła Odra Chojna - Ognica 10.07.2016
Napisane przez bacyk dnia lipiec 13 2016 22:39:08

W niedzielę 10 lipca br. na Odrze w miejscowości Ognica, wędkarze spławikowi Koła wędkarskiego Odra w Chojnie zorganizowali zawody o puchar Koła Odra Chojna. Podczas czterogodzinnych zmagań odławiano głównie krąpia, jazia, klenia i piękne leszcze. Mimo ciężkich warunków do wędkowania spowodowanych porywistym wiatrem,najlepszy tego dnia wynik uzyskał Paweł Bucyk, który zmagania ukończył z wynikiem 17.840 g. i otrzymał nagrodę w postaci wyczynowego pokrowca komorowego ufundowanego przez Marka Wysokińskiego naszego klubowego kolegę. Pozostałe wyniki oscylowały w granicach 13 i 14 kg. Już w najbliższą niedzielę 17 lipca Koło Odra Chojna organizuję kolejną turę zawodów spławikowych na Odrze w miejscowości Ognica na którą serdecznie zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa spławikowego.

II tura Pucharu Prezesa Okręgu Szczecińskiego
Napisane przez bacyk dnia lipiec 02 2016 13:45:29

Niespełna tydzień temu zawodnicy koła Odra Chojna startowali w kolejnej turze zawodów o Puchar Prezesa Okręgu Szczecińskiego zaliczanych do GP Okręgu 2016. Impreza tym razem odbyła się na jednym z ciekawszych łowisk naszego regionu, jakim jest jezioro Czarne pod Pyrzycami wchodzące w skład wód PZW, nad którym opiekę sprawuje koło wędkarskie "Wędkarz" Pyrzyce. Jezioro Czarne jest jednym z tych jezior gdzie rywalizacja toczy się między zawodnikami uklejowymi, ale dużą rolę odgrywa tutaj również strategia i umiejętności techniczne gdyż zamiast uklei można łowić, płoć, leszcza bądź krąpia.
Chojeńska ekipa w trzy osobowym składzie zaliczyła udany start Mariusz Strzelczyk ( 13 miejsce indywidualnie ) i Paweł Bucyk ( 14 miejsce indywidualnie ) zajęli 5 miejsca kolejno w sektorze A i B, natomiast Marek Wysokiński ( 9 miejsce indywidualnie ) zajął 3 lokatę w sektorze "C”, co w konsekwencji dało 4 miejsce drużynowo. Wartym podkreślenia jest fakt, że nasi zawodnicy startują w niekompletnej drużynie, bo nie posiadają w swojej drużynie juniora i kobiety, a w związku z tym otrzymują punkty karne. Indywidualnie startował również Bartłomiej Kotliński z Koła Odra zajmując w konsekwencji 10 miejsce w sektorza "A" i 28 w klasyfikacji indywidualnej.


GALERIA

Koło Odra szykuje Ognice pod Szczecińską Ligę Spławikową
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 17 2016 16:48:34

W ostatnim czasie członkowie koła Odra Chojna rozpoczęli pracę nad przygotowaniem łowiska Odra Ognica do imprez wędkarskich zaplanowanych przez Okręgowy Kapitanat Sportowy w Szczecinie. W najbliższym czasie na Odrze w miejscowości Ognica odbędzie się szereg imprez spławikowych zaliczanych do cyklu zawodów GP Okręgu 2016 w tym m.in. zakończenie sezonu GP Okręgu, którym organizatorem jest Koło Odra Chojna. Pierwszy etap prac to wykoszenie traw i trzcin pod możliwość parkowania samochodów i swobodny dojazd do łowiska. Następny etap prac do wykoszenie stanowisk i sprzątanie łowiska.
Oczywiście to wszystko nie było by możliwe gdyby nie ludzie, którzy pomagają dla naszego koła, za co serdecznie dziękujemy.

Mistrzostwa Okręgu za nami....
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 14 2016 10:55:35

W miniony weekend zostały rozegrane Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej.
Czworo reprezentantów Koła Odra Chojna walczyło dzielnie o jak najwyższe lokaty. W sobotę 11 czerwca, czyli pierwszy dzień zmagań, chojeńskim zawodnikom wiodło się różnie. Paweł Bucyk wygrał swój sektor "A" z wagą 7720 g. i zajmował 2 lokatę na 46 startujących i bardzo dobrą pozycję wyjściową, aby rywalizować o jak najwyższe cele. Marek Wysokiński w pierwszym dniu zajął 4 lokatę w sektorze "B" z wagą 4030 g. Mariusz Strzelczyk zajął 11 miejsce w sek. "C" z wagę 2575 g., Marcin Przybyła debiutujący w imprezie zajął 15 miejsce w sek. "C" z wagą ryb 1415 g. Do drugiego dnia zmagań zawodnicy podchodzili z obawami o żerowanie ryb, ale również z obawą o dobre losowanie stanowisk, co jak się później okazało miało wielkie znaczenie w klasyfikacji końcowej. Paweł Bucyk w niedzielę 12 czerwca ponownie zasiadł w sek. "A" jednak, aby liczyć się w walce o najwyższe cele trzeba było liczyć na dobre losowanie stanowisk, co tym razem się nie powiodło. Losowanie okazało się fatalne gdyż wylosowane miejsce było jednym z tych gdzie trzeba było walczyć tzw. metodą odległościową, a nie tyczką czy batem. W konsekwencji wynik 230 g., 16 miejsce w sek. "A" koniec marzeń o wysokiej lokacie końcowej. Marek Wysokiński również tego dnia łowił w sek. "A" łowiąc metodą odległościową, dzięki czemu  zajął wysokie 3 miejsce z wagą 5635 g. Mariusz Strzelczyk drugi dzień zmagań może zaliczyć do udanych. Zdecydowanie lepsze losowanie niż pierwszego dnia zmagań i z wagą 5920 g zajął wysokie 3 miejsce w sek. "B". Marcin Przybyła drugiego dnia zmagań ponownie zasiadł w silnie obsadzonym sek. "C" i z wagą 3185 zajął 12 lokatę. Dla Marcina była to pierwsza tego typu impreza rangowa, w której brał udział. Potencjał i wiedzę wędkarską posiada bardzo dużą, dlatego też Zarząd Koła liczy mocno na to, że Marcin będzie regularnie startował w zawodach Szczecińskiej Ligi Spławikowej i drużynowych Mistrzostw Okręgu, które odbędą się na Odrze w miejscowości Ognica. Podsumowując zakończone Mistrzostwa Okręgu niekwestionowanym Mistrzem został Marcin Kwiatkowski z koła Wędkarz Pyrzyce pierwszego dnia notując 1 miejsce i wagę 11435 g. natomiast drugiego dnia z miejsca, które zaraz po losowaniu nie napawało optymizmem Marcin zrobił 2 miejsce sektorowe z wagą 6120 g. Tym samym Marcin Kwiatkowski będzie reprezentantem Okręgu szczecińskiego na sierpniowych spławikowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na Warcie w Poznaniu.
GALERIA I TURA

GALERIA II TURASPINNINGOWE ZAWODY KOŁA ODRA CHOJNA - Odra Bielinek i Kanał w Bielinku ( Przy Pompach )
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 14 2016 05:00:00

 
ZAWODY WĘDKARSKIE SPINNINGOWE


Zbiórka zawodników o godz.6:00 NA PARKINGU PRZY INTERMARCHE W CHOJNIE

Zarząd Koła PZW ODRA  CHOJNA zaprasza sympatyków wędkarstwa spinningowego na otwarte zawody Koła "Odra" w Chojnie.
 

Zawody odbędą się dnia 19 czerwca 2016 r.
na łowisku: Kanał w Bielinku, Odra Bielinek ( Przy Pompach )
 

  • Zbiórka zawodników o godz. 6:00 NA PARKINGU PRZY INTERMARCHE W CHOJNIE
  • Czas łowienia 5 godzin.
  • Wymagane zezwolenie: REGALICA
  • Na zakończenie przewidziany poczęstunekWIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 

Zapisy i wpisowe w wysokości 20 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBA KOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 17.06.2016 r.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?