Aktualnie online
Gości online: 7

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Powitanie

Witaj na stronie Koła Wędkarskiego nr 84 Odra Chojna. Koło wędkarskie "Odra" z siedzibą w Chojnie (Foto Studio AD Andrzej Stelmach) ul.Władysława Jagiełły 28, funkcjonuje przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Przy kole funkcjonuje Klub wędkarski WKS Odra Chojna, którego członkami są wędkarze, traktujący wędkarstwo, jako życiową pasję. Głównym celem naszego koła i klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego, spinningowego i gruntowego, wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci, które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Mamy nadzieję, że wiadomości zawarte na naszej stronie, pomogą nie tylko stawiającym pierwsze kroki w wędkarstwie, ale również wytrawnym wędkarzom w rozwijaniu ich wędkarskiej pasji.

Wszelkich formalności związanych z przynależnością do koła PZW ODRA CHOJNA możesz dokonać w naszych punktach:

Sklep Wędkarski "SANDACZ" w Chojnie przy sklepie NETTO od poniedziałku do piątku w godz: 9-18 w sobotę w godz: 9-14.

FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie od poniedziałku do piątku w godz:9-18 w sobotę w godz: 10-15.

W każdym z tych miejsc masz możliwość:

* zdania egzaminu na kartę wędkarską, którą otrzymasz w ciągu 24h od momentu uzyskania zaświadczenia;

* możliwość opłacenia składek PZW wraz z opłatami zezwalającymi na wędkowanie na wodach PZW;

Ponadto istnieje dodatkowa możliwość wykupienia składek i zezwoleń na wędkowanie po godzinie 18:00 u Skarbnika Koła po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 608 673 780

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAMY RÓWNIEŻ POD NR. TELEFONÓW:

512 320 812 - PREZES KOŁA

608 673 780 - SKARBNIK KOŁA

Ostatnio dodane w galerii
WKS POMOT Chojna zakończył zmagania w Gradn Prix Okręgu Szczecin
Napisane przez bacyk dnia październik 20 2017 10:36:31

Z koła wędkarskiego PZW Odra Chojna do Kadry Okręgu szczecińskiego.
Dobiegł końca sezon wędkarski w dyscyplinie spławikowej w Okręgu PZW Szczecin.
Zmagania najlepszych zawodników spławikowych naszego województwa zakończyły się pod koniec września br., na jeziorze Sicina pod Pyrzycami a udział w ostatniej turze Grand Prix Okręgu wzięło aż 81 zawodników. Sezon spławikowy Grand Prix Okręgu liczył sześć tur zawodów, które wymagały od zawodników wszechstronności i umiejętności w zastosowaniu różnych metod wędkarskich, gdyż zawody organizowane były zarówno na wodach stojących, lekko płynących czy rzekach, gdzie brylowały metody odległościowe czy zestawu skróconego. Rywalizacja na przestrzeni całego sezonu po za oczywistą walką o miano najlepszego spławikowca Okręgu PZW Szczecin toczyła się również o kwalifikację do Kadry Okręgu PZW Szczecin na 2018 r., do której kwalifikuje się pierwszych piętnastu zawodników GP okręgu, czy automatyczny start w przyszłoroczny Mistrzostwach Okręgu, bez obowiązku rozgrywania dwóch tur kwalifikacyjnych. Chojnę na przestrzeni całego sezonu reprezentowało pięciu zawodników Koła nr 84 PZW Odra Chojna, którzy w sportowych zmaganiach okręgowych startowali, jako drużyna klubowa WKS POMOT Chojna. Na przestrzeni roku najlepiej z drużyny WKS POMOT  zaprezentował się Marek Wysokiński, który w klasyfikacji końcowej zajął 9 miejsce i zakwalifikował się do Kadry Okręgu. Kolejnym zawodnikiem klubu POMOT Chojna, który zakwalifikował się do kadry okręgu na 2018 r., jest Mariusz Strzelczyk, który sezon ukończył na miejscu 13. Miejsce 22 na przestrzeni całego sezonu zajął Paweł Bucyk i zapewnił sobie automatyczny start w Mistrzostwach Okręgu na 2018 r. Kamil Skiba sezon ukończył na miejscu 46, natomiast Marcin Przybyła ukończył zmagania na miejscu 50.

Mimo, że sezon spławikowy Grand Prix  w Okręgu PZW Szczecin oficjalnie jest już zamknięty nie oznacza to, że wędkarze oczekują w bezczynności na przyszły rok. Przerwa, która potrwa do wczesnej wiosny jest okresem gdzie można rekreacyjnie powędkować a co najważniejsze dokonać konserwacji sprzętu bądź wymiany na nowszy, bo czas szybko mija a od wiosny kolejne zmagania w Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.

KLASYFIKCJA GRAND PRIX OKRĘGU PZW SZCZECIN

SPINNINGOWE ZAWODY KOŁA ODRA CHOJNA
Napisane przez bacyk dnia październik 16 2017 01:00:00

 
ZAWODY WĘDKARSKIE SPINNINGOWE

 
 

Zarząd Koła PZW ODRA  CHOJNA zaprasza 
sympatyków wędkarstwa spinningowego na otwarte zawody Koła "Odra" w Chojnie.
PUCHAR KOŁA PZW ODRA CHOJNA

Zawody odbędą się dnia 22 października 2017 r.
na łowisku: jezioro Czarne z łodzi ( miejscowść Czarnowo )

  • Zbiórka zawodników o godz.  6:00 na parkingu przy Intermache w Chojnie.
  • Czas łowienia od godz: 8:00 do godzin 13:00
  • Uczestnicy muszą posiadać stosowne składki PZW do wędkowania.
  • Na zakończenie przewidziany poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników zawodów.

    Zawodnicy którzy mają opłacone składki w Kole nr 84 PZW ODRA CHOJNA dodatkowo rywalizują w klasyfikacji Grand Prix 2017 r. o nagrody wartości kilkuset złotych.WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 

Zapisy i wpisowe w wysokości 20 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBA KOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 21.10.2017 r.

Zakładowe zawody wędkarskie PUP POMOT Chojna
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 26 2017 20:42:39

Wrzesień to miesiąc, w którym nadchodzi zwieńczenie sezonu wędkarzy lubujących się w metodzie gruntowej. Tym razem w połowie września nad rzeką Odra w miejscowości Ognica koło wędkarskie PZW ODRA Chojna współorganizowało gruntowe zawody wędkarskie zakładowe o puchar PUP POMOT Chojna. Impreza ta jest, co roczną imprezą realizowaną przez pracodawcę dla pracowników przedsiębiorstwa, którzy po za codzienną pracą mają możliwość spotkać się podczas wędkarskiej rywalizacji i udowodnić, których z nich jest najlepszym zakładowym wędkarzem w danym roku kalendarzowym. W tegorocznej edycji udział wzięło 23 pracowników, którzy trzy godzinną rywalizację kończyli ze zmiennym szczęściem, ale co najważniejsze pełni humoru i w poczuciu dobrze spędzonego czasu. Najlepszą wagę dnia uzyskał Tomasz Szkuciak, który ponadto do ważenia przedstawił ponad kilogramowego leszcze. Drugie miejsce zajął Andrzej Wójcik, trzecia lokata przypadła dla Leszka Wąsa.  Zwycięzcy otrzymali okazałe pamiątkowe puchary a ponadto każdy z uczestników zawodów otrzymał cenne nagrody wędkarskie. Po wręczeniu upominków wszyscy uczestnicy udali się na wspólne grillowanie, podczas którego nie brakowało żartów analizując wyniki uzyskiwane przez kolegów z pracy.

Spławikowe GP Okręgu Szczecin o puchar Chojny z ponad 5 kg leszczem w tle.
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 09 2017 19:54:51

Rzeka Odra w miejscowości Ognica kolejny raz powitała wędkarzy spławikowych Okręgu PZW w Szczecinie. To właśnie w niedzielę 3 września br. odbyła się kolejna tura spławikowych Grand Prix Okręgu, podczas których zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o puchar Chojny. Organizatorem imprezy było po raz kolejny koło wędkarskie PZW ODRA Chojna.  Na starcie stawiło się ponad 50 zawodników, zmienna pogoda i wiatr nałożyły tego dnia na zawodników dodatkową presję i skłoniły do jeszcze bardziej wytężonego łowienia. Koło Odra Chojna reprezentowało 6 zawodników tworzących dwie drużyny, którzy tego dnia łowili ze zmiennym szczęściem. W pierwszej drużynie WKS POMOT Chojna najlepiej połowił Paweł Bucyk uzyskując 3 miejsce w sektorze „C” z wagą 12.205 g.,  w tym 5 leszczy o łącznej wadze 9.700 g. Czwarte miejsce sektorowe (sek. A) zajął Marek Wysokiński z wagą 5.930 g., trzeci zawodnik drużyny WKS POMOT Chojna, Mariusz Strzelczyk rywalizację ukończył na 11 miejscu w sektorze „B” z wagą 1.335 g. W drugiej chojeńskiej drużynie WKS POMOT II najlepiej spisał się Tomasz Bielecki zajmując 3 miejsce w sek. „B” z wagą 9.115g., Kamil Skiba zajął 9 miejsce w sek. „C” z wagą 3.495g., natomiast Marcin Przybyła ukończył zmagania na 10 miejscu w sek. „A” z wagą 1.630 g. Wydarzeniem dnia był rekordowy leszcz o wadze 5.350 g., złowiony po 30 minutowej walce przez Krzysztofa Sindrewicza z Koła Pyrzyce.  Kolejny raz impreza organizowana przez koła Odra Chojna cieszyła się dużym zainteresowaniem wędkarzy ale co najważniejsze po raz kolejny została wysoko oceniona organizacja imprezy począwszy od przygotowania łowiska na degustacjach kulinarnych kończąc. Podziękowania składane przez Wiceprezesa ds. Sportu Krzysztofa Sindrewicza i Kapitanat sportowy Okręgu Szczecin potwierdzają fakt dobrze wykonywanej pracy i funkcjonowania struktur chojeńskiego koła a wszystko to dzięki wspólnej pracy Zarządu i szeregowych członków koła Odra Chojna.

Wędkarski Klub Sportowy POMOT Chojna z brązowym medalem Mistrzostw Okręgu szczecińskiego.
Napisane przez bacyk dnia sierpień 23 2017 09:43:17

Dużym sukcesem zakończył się start chojeńskiej drużyny wędkarskiej WKS POMOT  CHOJNA w  drużynowych Mistrzostwach Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej.

 W niedzielę 20 sierpnia nad rzekę Odra w miejscowości Ognica zameldowali się wędkarze kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Na starcie stawiło się 10 pięcioosobowych drużyn walczących o miano najlepszej drużynowej ekipy szczecińskiego spławika w 2017r. Organizatorem tegorocznej edycji drużynowych Mistrzostw Okręgu było koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA, w którym działa, na co dzień klub wędkarski ” POMOT CHOJNA” . Pierwszy raz w długoletniej historii Okręgu Szczecin drużynowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej cieszyły się tak dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wędkarzy. Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny m.in. ze Szczecina, Pyrzyc, Lubanowa, Gryfina, Nowogardu i oczywiście drużyna gospodarzy Chojna. Czterogodzinne zmagania pokazały, że o dobrym wyniku końcowym decydowała każda złowiona ryba. Po podliczeniu wyników sektorowych komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz wraz z Wiceprezesem ds. Sporu Krzysztofem Sindrewiczem, zawodnikiem Koła Pyrzyce.
Pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. sektorowych zajęła drużyna z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Koła Karp Szczecin, która uzyskała 13 pkt. sektorowych, natomiast trzecie miejsce uzyskała chojeńska drużyna WKS POMOT Chojna, która uzyskała 15 pkt. sektorowych.  Między pierwszą trójka a resztą drużyn była już znaczna różnica punktowa, dla przykładu czwarta drużyna Mistrzostw miała na swoim koncie 27 pkt. sektorowych a ostania drużyna zmagań zgromadziła 45 pkt.  W chojeńskiej drużynie znakomicie połowili Marek Wysokiński ( sek. A)i Mariusz Strzelczyk (sek. B) którzy wygrali swoje sektory. Marcin Przybyła (sek. D) zajął 2 miejsce, Paweł Bucyk (sek.E) był  4, natomiast Kamil Skiba (sek. B) zajął 7 miejsce. Po wręczeniu medali i pucharów głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i organizatorom za przygotowanie imprezy, która stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.
Już 3 września odbędzie się kolejna impreza wędkarska na naszym terenie. Wówczas do Ognicy powrócą zmagania wędkarzy spławikowych w zawodach o puchar Chojny, zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.
Organizację imprezy Kapitanat Sportowy Okręgu szczecińskiego ponownie powierzył dla Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

Puchar Komendanta SSR Pyrzyce dla M. Kwiatkowskiego, WKS POMOT wysoko w klasyfikacji.
Napisane przez bacyk dnia sierpień 19 2017 00:00:00

 W niedzielę 13 sierpnia wędkarze z Koła PZW Odra Chojna i Koła z Pyrzyc spotkali się nad rzeką Odrą w miejscowości Ognica, gdzie rywalizowali w zawodach spławikowych o puchar Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Pyrzyce. Chojeńska drużyna klubowa WKS POMOT Chojna startowała w pięcioosobowym składzie Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba, Marcin Przybyła.

Podczas czterogodzinnych zmagań zawodnicy łowili głównie leszcze, krąpie i jazie a waga ryb łowionych przez poszczególnych zawodników wahała się od 1kg do 16 kg złowionych ryb. Najlepszy tego dnia okazał się Marcin Kwiatkowski z koła Pyrzyce z wynikiem 15.700 wygrywając sektor A. Drugie miejsce przypadło dla Krzysztofa Sindrewicza, który zwyciężył w sek. B z wagą 10.500, trzecia lokata przypadła dla Pawła Bucyka klub WKS POMOT Chojna drugie miejsce w sek. A i waga 13.000. Kolejni zawodnicy klubu WKS POMOT plasowali się w czołówce klasyfikacji indywidualnej. Marcin Przybyła zakończył zawody na 4 miejscu, Mariusz Strzelczyk zajął 5 miejsce, Marek Wysokiński zakończył rywalizację na miejscu 7, natomiast Kamili Skiba zmagania ukończył na miejscu 13. Zawody o puchar Komendanta SSR Pyrzyce były przetarciem przed Mistrzostwami Okręgu szczecińskiego drużyn pięcioosobowych kół i klubów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę
20.08.2017 r. , właśnie na Odrze w miejscowości Ognica. To właśnie w najbliższy weekend 10 drużyn pięcioosobowych Okręgu PZW Szczecin, w tym drużyna WKS POMOT Chojna z koła PZW ODRA, stanie do walki o zwycięstwo w drużynowych Mistrzostwach Okręgu PZW Szczecin.

Organizatorem imprezy jest Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.  

Grand Prix Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Chojny”
Napisane przez bacyk dnia sierpień 18 2017 15:08:34

Zaproszenie na Spławikowe Zawody Wędkarskie
Grand Prix  Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Chojny”

3 września 2017r. łowisko Rzeka Odra  miejscowość Chojna

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na Spławikowe Zawody Wędkarskie „Puchar Chojny”, które odbędą się w dniu 03 września 2017 r. na łowisku Rzeka Odra w miejscowości Ognica. Zbiórka zawodników o godzinie 07:00. Udział w zawodach mogą brać wędkarze reprezentujący Kluby i Koła Okręgu PZW w Szczecinie. Każde Koło i Klub może wystawić dowolną ilość drużyn i zawodników indywidualnych.

 

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie przez koło lub klub załączonej do komunikatu karty zgłoszenia z wpisanymi nazwiskami wszystkich zawodników trenera i osoby towarzyszące, którzy wezmą udział w zawodach. Zawodnicy nie zgłoszeni przez Koła/Kluby na załączonej karcie  nie będą dopuszczeni do zawodów.  Zgłoszenia na innych kartach/protokołach  niż załączona nie będą przyjmowane. Karty zgłoszenia należy przesłać do sekretariatu biura Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie na adres 70-383 Szczecin, ul. Mickiewicza 3 lub mailowo na adres: biuro@pzwszczecin.com do dnia 25.08.2017. Po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględnione. Prosimy o rzetelne przesyłanie zgłoszeń – jest to niezbędne do właściwego przygotowania łowiska i zabezpieczenia posiłków.

KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA (doc): Spławikowe Zawody Wędkarskie GP Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Chojny”

W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach senior, junior i kobieta oraz klasyfikacja drużynowa (drużyny 5-osobowe- 3 seniorów, 1 junior, 1 kobieta).

Opłata organizacyjna (pobierana na miejscu zawodów):

20 zł od każdego zawodnika,

10 zł. od trenera,

10 zł. osoba towarzysząca.

PROGRAM ZAWODÓW

6.45-7.00             Przyjmowanie zawodników na terenie łowiska (lista obecności)

7.00                     Zbiórka zawodników, odprawa techniczna, Losowanie sektorów i stanowisk w  sektorach

7.30   – 8.00        Dojście do stanowisk

8.00                     I sygnał – wejście na stanowiska

8.15                     II sygnał – 5 minut do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt

9.50                     III sygnał – nęcenie zanęta ciężką

10.00                   IV sygnał – rozpoczęcie zawodów

13.55                   V sygnał – 5 minut do końca zawodów

14.00                   VI sygnał – koniec zawodów

15.30                   posiłek, ogłoszenie wyników  zawodów

 

Serdecznie  Zapraszamy
Okręgowy Kapitanat Sportowy

 

P.U.P POMOT Chojna wspomaga drużynę klubową Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA
Napisane przez bacyk dnia lipiec 23 2017 23:09:45

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna z wielką przyjemnością informuje, iż Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne "POMOT" w Chojnie, będzie wspierać drużynę klubową „WKS ODRA Chojna „ funkcjonującą przy strukturach Koła wędkarskiego nr 84 Odra.

Dotychczas wszyscy członkowie Koła nr 84 Odra, reprezentując koło ODRA Chojna startowali, jako drużyna klubowa pod nazwą Wędkarski Klub Sportowy ODRA Chojna. W związku z powyższym drużyna klubowa już w najbliższych startach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim będzie występowała pod nazwą WKS POMOT CHOJNA reprezentując koło nr 84, a szczególności Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne  "POMOT" w Chojnie.

W ostanią sobotę 22.07.2017 drużyna klubowa WKS POMOT Chojna odbyła pierwszy trening pod nową
nazwą na Odrze gdzie już w sierpniu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego kół i klubów w dys. spławikowej.
Waga złowionych ryb podczas treningu wachała się od 16.5 kg do 18 kg.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?