Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Powitanie

Witaj na stronie Koła Wędkarskiego nr 84 Odra Chojna. Koło wędkarskie "Odra" z siedzibą w Chojnie (Foto Studio AD Andrzej Stelmach) ul.Władysława Jagiełły 28, 74-500 Chojna funkcjonuje przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Przy kole funkcjonuje Klub wędkarski WKS POMOT Chojna, którego członkami są wędkarze, traktujący wędkarstwo, jako życiową pasję. Głównym celem naszego koła i klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego, spinningowego i gruntowego, wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci, które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Mamy nadzieję, że wiadomości zawarte na naszej stronie, pomogą nie tylko stawiającym pierwsze kroki w wędkarstwie, ale również wytrawnym wędkarzom w rozwijaniu ich wędkarskiej pasji.

Wszelkich formalności związanych z przynależnością do koła PZW ODRA CHOJNA możesz dokonać w naszych punktach:

Sklep Wędkarski "SANDACZ" w Chojnie przy sklepie NETTO od poniedziałku do soboty w godz: 8:00 -18:00.

FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie od poniedziałku do piątku w godz:9-18 w sobotę w godz: 10-15.

W każdym z tych miejsc masz możliwość:

* zdania egzaminu na kartę wędkarską, którą otrzymasz w ciągu 24h od momentu uzyskania zaświadczenia;

* możliwość opłacenia składek PZW wraz z opłatami zezwalającymi na wędkowanie na wodach PZW;

Ponadto istnieje dodatkowa możliwość wykupienia składek i zezwoleń na wędkowanie po godzinie 18:00 u Skarbnika Koła po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 608 673 780

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAMY RÓWNIEŻ POD NR. TELEFONÓW:

512 320 812 - PREZES KOŁA

608 673 780 - SKARBNIK KOŁA

Ostatnio dodane w galerii
Walne Zebranie członków Koła nr 84 PZW Odra Chojna
Napisane przez bacyk dnia luty 10 2020 08:38:59

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Choina - informuje, że Walne Zebranie członków koła nr 84 PZW Odra Chojna odbędzie się 21.02.2020 o godz. 18:00 w sali konferencyjne Piast, ul Jagielońska 2, 74-500 Chojna.

Kolejne Jeziora i kolejne dobre wiadomości dla wędkarzy PZW.
Napisane przez bacyk dnia styczeń 24 2020 00:00:00

Zarząd koła nr 84 PZW Odra Chojna ponownie informuje o bardzo dobrych wiadomościach dla wędkarzy naszego regionu, jakie płyną z Okręgu PZW w Szczecinie.
Zarząd Okręgu podjął uchwałę o podpisaniu porozumienia z dzierżawcą jezior w Gminie Chojna i Moryń Panem Jerzym Brus i  Dominikiem Koblowskim.

Na mocy porozumienia pomiędzy Okręgiem Szczecin a dzierżawcami jezior Jelenin, Narost, Białęgi, Mierno ( Spalonka) oraz Witniczka ( 2 jeziora ) oraz Mętno, Stoki, Czachów, wędkarze, którzy wniosą stosowe opłaty PZW na 2020 r., mają możliwość wędkowania na w/w wodach.

Tym samym wędkarze PZW w naszym regionie mają możliwość wędkowania m.in. na takich jeziorach jak:
Gmina Chojna
j. Mętno
j. Stoki

j. Jelenin
j. Narost
j. Białęgi
j. Spalonka
j. Barnkowskie
j. Pomoskie
Gmina Moryń
j. Morzycko
j. Stare Objezierze
j. Karpaty
j. Bielin
j. Witniczka ( dwa jeziora )

Gmina Widuchowa
j. Kiełbicze
j. Marzykowo
j. Kłodowskie
j. Widuchowskie Stacja
j. Lipienko
Gmina Trzcińsko Zdrój
j. Trzcińsko-Zdrój
j. Klasztorne

Zarząd Koła Odra Chojna informuje, że składki PZW można wykupić w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie ( przy Netto) i w siedzibie koła Odra - FOTO Studio Andrzej Stelmach w Chojnie.

Zakończenie sezonu spinningowego.
Napisane przez bacyk dnia październik 30 2019 15:19:03

Dobiegł końca sezon spinningowy w kole PZW 84 Odra Chojna.
Na przestrzeni całego sezonu rozegrano cztery tury zawodów z cyklu Grand Prix 2019 r., podczas których zawodnicy rywalizowali o miano wędkarza roku w dyscyplinie spinningowej.
Ostatnia tura zawodów odbyła się w niedzielę 27 października na jeziorze Kiełbicze w Gminie Widuchowa. Zawodników powitał Gospodarz Koła Sylwester Filipczak, który jest w tym sezonie organizatorem zawodów spinningowych. Rywalizacja o ostanie punkty w klasyfikacji rocznej rozpoczęła się o godzinie 7:30 wówczas łodzie odbiły od brzegu a zawodnicy rozpoczęli spinningowe łowy. Na przestrzeni 5 godzin zawodnikom udało się złowić po kilkanaście niewymiarowych szczupaków, ale byli też tacy, którym udało się złowić szczupaki i okonie w dopuszczalnymi wymiarze. O godzinie 12:30 łodzie dobiły do brzegu i rozpoczęło się ważenie złowionych ryb. Najlepszym zawodnikiem ostatniej tury zmagań okazał się Radosław Senko, który do ważenia przedstawił największego szczupaka o wadze ponad 2 kg i największego okonia o wadze niespełna 0,5 kg. Po ogłoszeniu zwycięzców ostatniej tury zawodów nastąpił moment uhonorowania najlepszych zawodników obecnego sezonu. Najlepszym zawodnikiem na przestrzeni całego roku okazał się Tomasz Maćkowycz, który otrzymał z rąk Prezesa Koła Pawła Bucyka i Sylwestra Filipczaka Gospodarza Koła okolicznościowy kryształowy medal, puchar oraz kilkuset złotowy bon upominkowy. Srebrny medal oraz bon upominkowy za drugie miejsce przypadł dla Bogusława Radziszewskiego, natomiast brąz i bon upominkowy za zajęcie trzeciego miejsca zdobył Radosław Senko. Po uhonorowaniu najlepszych zawodników głos zabrał Prezes koła, który podziękował wszystkim za sportową i koleżeńską rywalizację, życząc wytrwałości a przede wszystkim więcej czasu do wspólnych wędkarskich spotkań w przyszłym roku.  Następnie Prezes skierował swoje podziękowania do Gospodarza koła Sylwestra Filipczaka, podkreślając, że cały Zarząd z uznaniem traktuje to, jak mocno zaangażował się w organizację i propagowanie dyscypliny spinningowej w kole PZW Odra Chojna. 
Na zakończenie zawodnicy udali się na ciepły posiłek i przy ognisku omówili zakończony sezon spinningowy w kole PZW Odra Chojna.

Wzmożone działania Straży Rybackiej.
Napisane przez bacyk dnia październik 21 2019 11:13:47

Społeczna Straż Rybacka powiatu gryfińskiego w ostatnim tygodniu prowadziła wzmożone działania na wodach Polskiego Związku Wędkarskiego i wodach Spółdzielni Rybackiej Regalica.
Czynności prowadzone przez strażników SSR rozpoczęły się w poniedziałek 14 października i trwały do niedzieli 20 października. Każdego dnia patrole prowadzone były zarówno w dzień jak i w nocy.
W tym czasie strażnicy prowadzili działania zarówno z brzegu i jak i z wody, gdzie za pomocą łodzi kontrolowano okoliczne jeziora i rzekę Odrę. Jak informuje Komendant SSR Gryfino tylko w sobotę 19 października podczas wspólnej kontroli z Państwową Strażą Rybacką skontrolowano 68 wędkarzy, wśród których zdarzali się tacy, którzy za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami karnymi od 100 zł do 500 zł. Jak podkreśla Komendant SSR takie obszerne działania możliwe są dzięki zaangażowaniu strażników, a tych grono sukcesywnie się powiększa co potwierdza dobre funkcjonowanie jednostki w powiecie gryfińskim.  

 

SPINNINGOWE ZAWODY KOŁA ODRA CHOJNA
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 30 2019 00:00:00

 
ZAWODY WĘDKARSKIE SPINNINGOWE

 
 

Zarząd Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA
  zaprasza sympatyków wędkarstwa spinningowego na wspólne zawody spinningowe
 Puchar Koła ODRA CHOJNA Zakończenie Sezonu 2019

Zawody odbędą się dnia 27.10.2019 r.
na łowisku: j. Kiełbicze z łodzi 

  • Zbiórka zawodników o godz.  7:00 na parkingu przy byłym ośrodku na j. Kiełbicze
  • Czas łowienia od godz: 7:30 do godzin 12:30
  • Uczestnicy muszą posiadać stosowne składki do wędkowania PZW.
  • Na zakończenie przewidziany poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników zawodów.

    Zawodnicy którzy mają opłacone składki w Kole nr 84 PZW ODRA CHOJNA dodatkowo rywalizują w klasyfikacji Grand Prix 2019 r. o nagrody wartości kilkuset złotych.

Informacje organizacyjne u kol. SYLWESTER FILIPCZAK 665 704 918

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 

Zapisy i wpisowe w wysokości 20 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBA KOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 25.10.2019 r.

Sylwester Filipczak odpowiedzialny za metodę spinningową.
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 24 2019 15:22:57

Zarząd Koła PZW Odra Chojna z wielką przyjemnością i zadowoleniem informuje sympatyków wędkarstwa spinningowego, że osobą odpowiedzialną za dyscyplinę spinningową w kole Odra Chojna jest Gospodarz Koła Sylwester Filipczak. Dotychczas Sylwek był cichym nieformalnym organizatorem, który idealnie wywiązywał się ze swoich obowiązków a przede wszystkim cieszył się uznaniem kolegów po kiju. 
Zarząd i Członkowie Koła pragną serdecznie podziękować za dotychczasowy trud włożony w rozwój dyscypliny spinningowej i niezmiernie się cieszymy, że dyscyplina spinningowa jest w chwili obecnej w odpowiednich rękach co jest gwarancją rozwoju i promocji Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

Zarząd Koła

Dobry start zawodników PZW Odry Chojna
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 05 2019 22:00:20

Bardzo udany start zaliczyli zawodnicy chojeńskiego koła wędkarskiego Odra Chojna w niedzielę
1 września 2019 na Odrze w miejscowości Ognica. Tego dnia odbyły się „Spławikowe Grand Prix Okręgu PZW Szczecin o puchar Chojny” zaliczane do przedostatniej tury zmagań w szczecińskiej lidze spławikowej. Na starcie stanęło około 70 zawodników, którzy ze względu na pojemność łowisk zostali podzieleni na dwa łowiska. Kobiety i juniorzy rywalizowali na Odrze w Krajniku Dln., natomiast seniorzy toczyli bój o ligowe punkty na Odrze w Ognicy. Najlepszy z koła PZW Odra Chojna okazał się Mariusz Strzelczyk, który zwyciężył swój sektor C z wagą ryb ponad 22 kg. Paweł Bucyk zajął 3 miejsce w sek. A1 z wagą ryb ponad 17 kg., Marek Wysokiński z wagą ryb ponad 14 kg zajął 4 miejsce w sek. B2. Kamil Skiba z wagą niespełna 7kg ryb zajął 8 miejsce w sek. B1. Największą wagę tego dnia uzyskał zawodnik klubu Markus Gryfino Grzegorz Działkowski, który przez 4 godziny rywalizacji złowił 28 kg ryb.
Już w najbliższą niedzielę 8 września ponownie na Odrze w Ognicy odbędzie się ostatnia tura zawodów „Grand Prix o puchar Prezesa Okręgu Szczecin” kończąca zmagania spławikowców w Okręgu szczecińskim. Na prośbę Okręgowego Kapitanatu Sportowego i Władz Okręgu Szczecin zwrócono się z prośbą, aby zakończenie sezonu ponownie zorganizowało koło wędkarskiego PZW Odra Chojna. W przeciągu ostatniego miesiąca jest to trzecia największa impreza sportowa z kalendarza okręgu organizowana przez działaczy koła 84 PZW Odra Chojna. W połowie sierpnia koło organizowało Drużynowe Mistrzostwa Okręgu a w ostatnią niedzielą 1 września Grand Prix o puchar Chojny. Kto zostanie najlepszy spławikowym wędkarzem sezonu w okręgu szczecińskim dowiemy się już w najbliższą niedzielę 8 września.

Sukces sportowy i organizacyjny koła PZW Odra Chojna
Napisane przez bacyk dnia sierpień 19 2019 11:55:59

Sukces sportowy i organizacyjny koła PZW Odra Chojna

Każdego roku Koło wędkarskie PZW Odra Chojna organizuje zawody wędkarskie z kalendarza sportowego Okręgu Szczecin. W ostatnią niedzielę 18 sierpnia na rzece Odra w miejscowości Ognica odbyły się drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin w wędkarstwie spławikowym. Przygotowania i szykowanie łowiska do rozegrania zawodów były prowadzone przez Zarząd Koła Odra Chojna od niespełna dwóch tygodni a wszystko pod czujnym okien Gospodarza Koła Odra Sylwestra Filipczaka.
Najwięcej pracy nad odpowiednim przygotowaniem stanowisk wędkarskich oraz miejsc pod zaplecze gastronomiczne i parkingowe przysporzyło koszenie oraz uprzątnięcie śmieci, które cyklicznie pozostawiane są przez wędkarzy i piknikowiczów. Dzięki pracy Zarządu Koła Odra oraz nieocenionej pomocy kolegów Aleksander Nogieć, Mateusz Szpilski, Kuba Kacprzak udało się zorganizować imprezę stojącą na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, co potwierdziły brawa zgromadzonych oraz podziękowania płynące od Wice Prezesa ds. Sportu w Okręgu Szczecin Krzysztofa Sindrewicza i Krzysztofa Murawskiego Sędziego klasy krajowej. Po sukcesie organizacyjnym przyszedł sukces sportowy. Drużyna spławikowa koła PZW  Odra Chojna w składzie: Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba, Tomasz Bielecki zdobyła brązowy medal Drużynowych Spławikowych Mistrzostw Okręgu PZW Szczecin 2019. Ostatni raz chojeńska drużyna spławikowa stała na podium 2 lata temu i wówczas również zdobyła brązowy medal. Na słowa uznania zasługuje zawodnik chojeńskiej drużyny Marek Wysokiński , który tego dnia złowił ponad 19 kg ryb łowiąc metodą odległościową spławikową 30 m. od brzegu. Prym w Drużynowych Spławikowych Mistrzostwach od kilku lat wiodą zawodnicy z koła wędkarskiego Pyrzyce, którzy tego dnia byli bezkonkurencyjni notując cztery jedynki sektorowe oraz czwórkę w tym jeden z zawodników uzyskał najwyższą wagę zawodów - 25 kg ryb. Srebrny medal zdobyła drużyna klubowa Markus Gryfino.
Drużynowe Mistrzostwa Spławikowe kół i klubów Okręgu PZW Szczecin, to zawody, podczas których spotykają się czołowi wędkarze naszego regionu a na sukces końcowy sprowadza się ciężka praca całego zespołu. W najbliższym czasie 1 września również na Ognicy czekają nas kolejne zmagania wędkarskie, ale tym razem odbędzie się szczecińska liga spławikowa, która jest przedostatnią turą zmagań Grand Prix Okręgu Szczecin.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?