Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 17
Najnowszy użytkownik: owisumi
Powitanie

Witaj na stronie Koła Wędkarskiego nr 84 Odra Chojna. Koło wędkarskie "Odra" z siedzibą w Chojnie (Foto Studio AD Andrzej Stelmach) ul.Władysława Jagiełły 28, funkcjonuje przy Polskim Związku Wędkarskim Okręg w Szczecinie. Przy kole funkcjonuje Klub wędkarski WKS Odra Chojna, którego członkami są wędkarze, traktujący wędkarstwo, jako życiową pasję. Głównym celem naszego koła i klubu jest propagowanie idei wędkarstwa spławikowego, spinningowego i gruntowego, wśród dorosłych i młodzieży, a także dzieci, które zaczynają przygodę z wędkarstwem. Mamy nadzieję, że wiadomości zawarte na naszej stronie, pomogą nie tylko stawiającym pierwsze kroki w wędkarstwie, ale również wytrawnym wędkarzom w rozwijaniu ich wędkarskiej pasji.

Wszelkich formalności związanych z przynależnością do koła PZW ODRA CHOJNA możesz dokonać w naszych punktach:

Sklep Wędkarski "SANDACZ" w Chojnie przy sklepie NETTO od poniedziałku do piątku w godz: 9-18 w sobotę w godz: 9-14.

FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie od poniedziałku do piątku w godz:9-18 w sobotę w godz: 10-15.

W każdym z tych miejsc masz możliwość:

* zdania egzaminu na kartę wędkarską, którą otrzymasz w ciągu 24h od momentu uzyskania zaświadczenia;

* możliwość opłacenia składek PZW wraz z opłatami zezwalającymi na wędkowanie na wodach PZW;

Ponadto istnieje dodatkowa możliwość wykupienia składek i zezwoleń na wędkowanie po godzinie 18:00 u Skarbnika Koła po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 608 673 780

WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAMY RÓWNIEŻ POD NR. TELEFONÓW:

512 320 812 - PREZES KOŁA

608 673 780 - SKARBNIK KOŁA

Ostatnio dodane w galerii
Jezioro Bielińskie Duże pod opieką Koła nr 84 PZW Odra Chojna
Napisane przez bacyk dnia luty 14 2017 16:29:25

W poniedziałek 13 lutego na posiedzeniu Zarządu Okręgu szczecińskiego rozpatrzono wniosek Koła nr 84 PZW Odra Chojna dotyczący objęcia opieką jeziora Bielińskie Duże położonego w Gminie Moryń. Opiekę nad wodą sprawowało dotychczas koło Mieszkowice, ale w związku z likwidacją koła z początkiem br. woda ta pozostawał bez opieki, aż do dnia wczorajszego. To właśnie 13 lutego Zarząd Okręgu Szczecin podjął uchwałę o przekazaniu pod opiekę jeziora Bielińskie Duże dla Koła Odra Chojna. Tym samym Władze Koła na najbliższym posiedzeniu Zarządu poruszą temat zarybień, renowacji pomostów i ochrony wód przed kłusownictwem.

 fot. Mateusz Atroszko
źródło: http://neumark.pl/main.php?obiekt=bielinjezioro&lang=de

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna nagrodzony brawami i jednogłośnym absolutorium.
Napisane przez bacyk dnia styczeń 24 2017 10:17:31

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna nagrodzony brawami i jednogłośnym absolutorium.
W piątek 20 stycznia br. odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze członków Koła nr 84 PZW ODRA Chojna. Udział w zebraniu wzięło 33 osoby w tym 31 uprawnionych do głosowania. Zebranie otworzył Prezes Koła Odra  Paweł Bucyk, który powitał zgromadzonych i obecnego podczas zebrania Komendanta powiatowej społecznej straży rybackiej Adolfa Kiepurę. W dalszej części zebrania po wyborze przewodniczącego, sekretarza i stosownych komisji odpowiedzialnych za czuwanie nad prawidłowym przeprowadzeniem zebrania i wyborów, ustępujące Władze Koła przedstawiały zgromadzeniu sprawozdania z działalności Zarządu Koła, Sądu Koleżeńskiego i Komisji Rewizyjnej za rok 2016 r., i kadencyjne za lata 2013 – 2016. Sprawozdanie z działalności Zarządu Koła przedstawił Prezes Koła Paweł Bucyk, którego wystąpienie w kwestii sprawozdania finansowego uzupełnił Skarbnik Koła Mariusz Strzelczyk. Zgromadzenie kilkunastominutowe sprawozdanie z działalności Zarządu Koła nagrodziło brawami.  Następnie sprawozdanie z działalności Sądu Koleżeńskiego przedstawił przewodniczący sądu Piotr Czajkowski, jednak w tym przypadku było ono krótkie i rzeczowe z racji tego, że Sąd Koleżeński nie rozpatrywał żadnych postępowań dyscyplinarnych. Ostatnim sprawozdaniem podsumowującym wykonaną pracę przez Zarząd na przestrzeni roku 2016 przedstawił przewodniczący Komisji Rewizyjnej Marcin Przybyła, który podczas swojego wystąpienia ocenił dochody, wydatki i prowadzoną przez ustępujący Zarząd statutową działalność finansową. Ocenie podlegała również realizacja preliminarza budżetowego czy realizacja planu pracy za 2016 r. Komisja podsumowała ponadto cały rok sportowy w kole Odra Chojna.

Na zakończenie Przewodniczący Komisji Rewizyjnej złożył wniosek do Walnego Zebrania o udzielenie ustępującemu Zarządowi absolutorium. Po przedstawionym wniosku komisji przewodniczący zebrania Mariusz Strzelczyk otworzył dyskusję nad sprawozdaniami a następnie poddał wniosek Komisji Rewizyjnej pod głosowanie, który Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze członków Koła nr 84 Odra Chojna przyjęło jednogłośnie. W dalszej części zebrania przystąpiono do wyborów w Kole na najbliższą kadencję 2017-2020 r. Pierwszym punktem wyborów był wybór Prezesa Koła. Komisja wyborcza zgodnie z ordynacją wyborczą zgłosiła kandydaturę Pawła Bucyka na stanowisko Prezesa Koła, którą Walne zebranie przyjęło jednogłośnie. Następnie przedstawiono sześcioosobowy skład Zarządu, który zyskał jednogłośną aprobatę Walnego Zebrania. Tym samy Zarząd Koła Odra Chojna na najbliższe cztery lata będzie pracował w składzie:
Mariusz Strzelczyk –Skarbnik
Andrzej Stelmach – Wiceprezes
Marcin Pisanko – Sekretarz
Kamil Skiba -  Gospodarz
Marcin Przybyła – Członek
Daniel Lewandowski – Członek
(Poszczególne funkcje zostały przydzielone podczas pierwszego posiedzenia Zarządu Koła po zakończeniu Walnego Zebrania gdzie wybrano również Rzecznika Dyscyplinarnego, którym został Arkadiusz Zazula )
W dalszej części wyborów komisja wyborcza podała kandydatów do Sądu koleżeńskiego i Komisji rewizyjnej. Tym samym jednogłośnie wybrano Sąd koleżeński w składzie Jakub Rycerz, Andrzej Wójcik, Krzysztof Strzelczyk. Komisja rewizyjna będzie pracowała w następującym składzie Jacek Stelmach, Zbigniew Kmieć, Grzegorz Stelmach. Następnie wybrano delegata i zastępcę delegata na zjazd okręgowy. Delegatem na zjazd okręgowy został Prezes Koła Paweł Bucyk a jego zastępcą Wiceprezes Andrzej Stelmach. W dalszej części walnego zebrania zgromadzenie jednogłośnie przyjęło plan pracy i budżet na 2017 r. Po zakończonych wyborach głos zabrał nowo wybrany Prezes dziękując wszystkim, którzy pomagają tworzyć struktury koła, których praca i zaangażowanie przekłada się na działalność statutową Koła. W szczególności dziękował dla Andrzeja Stalmacha Firma Foto Studio AD, Jana Roman i Tadeusza Mażol Sklep Wędkarski Sandacz w Chojnie, za nieoceniony wkład w rozwój i budowanie historii koła nr 84 Odra Chojna.

ZNACZKI NA 2017 r. JUŻ W SPRZEDAŻY
Napisane przez bacyk dnia grudzień 30 2016 12:41:45

KOŁO PZW ODRA CHOJNA - PROWADZI JUŻ SPRZEDAŻ ZEZWOLEŃ PZW na 2017 r.

Zarząd Koła PZW ODRA CHOJNA pragnie poinformować członków koła i wszystkich miłośników wędkarstwa, że znaczki PZW na rok 2017 są dostępne w punktach sprzedaży tj. FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Władysława Jagiełły 28 i w sklepie wędkarskim SANDACZ w Chojnie pasaż handlowy przy Netto w Chojnie.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Szczecin objęte są jednakowym cennikiem opłat za zezwolenia PZW na rok 2017.

ZARZĄD KOŁA NR 84 PZW ODRA CHOJNA

Marcin Pisanko spinningowym Wędkarzem Roku 2016
Napisane przez bacyk dnia październik 30 2016 22:36:19

Dobiegły końca zmagania wędkarzy spinningowych w kole PZW ODRA Chojna, dzięki którym wyłoniono wędkarza roku w dyscyplinie spinningowej.  Ostatnia tura zmagań zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix 2016 odbyła się na jeziorze Jeleńskim z łodzi. Niedzielny poranek powitał chłodem i wiatrem, ale w zamian przełożyło się to na bardzo dobre żerowanie ryb. Tego dnia najlepszy okazał się Jakub Rycerz, który do ważenia przedstawił szczupaka i okonie na łączną wagę 3,710 g. Warto jednak zaznaczyć, że waga okoni przedstawionych do ważenia zaczynała się od 690 g na 900g. kończąc. Drugi tego dnia był Zbigniew Kmieć z wagą 3640g., na którą złożyły się trzy szczupaki w tym jeden o wadze 1850 g. i to właśnie w ręce Zbyszka powędrowała beczka chmielowego trunku ufundowana przez firmę Foto Studio AD Andrzej Stelmach & Jakub Stelmach. Trzecia lokata przypadła dla Daniela Lewandowskiego, który rywalizację zakończył z wagą 2360 g.
Po podsumowaniu całego roku spinningowego w kole ODRA CHOJNA wyłoniono Wędkarza Roku 2016 w dyscyplinie spinningowej, którym okazał się Marcin Pisanko nasz jedyny reprezentant biorący czynny udział na zawodach okręgowych w Szczecinie. Wicemistrzem został Andrzej Stelmach, natomiast trzecia lokata w klasyfikacji końcowej przypadła dla Grzegorza Stelmacha. Zwycięzcy nagrodzeni zostali bonami pieniężnymi i pucharami a następnie wszyscy uczestnicy udali się na zasłużone pieczone kiełbaski.

III tura zmagań spinningowych
Napisane przez bacyk dnia październik 05 2016 10:29:53

Sezon spławikowy dobiegł końca natomiast mocno uaktywnili się wędkarze spinningowi koła PZW Odra Chojna, którzy w niedzielę 2 października rozegrali kolejną turę zawodów z serii GP koła 2016. Tym razem miejscem rywalizacji była rzeka Odra w miejscowości Bielinek. W niedzielny pogodny poranek o godz: 7:00 zawodnicy rozeszli się brzegami rzeki Odry w poszukiwaniu drapieżnika. Już początek zawodów pokazał, że to może być wyjątkowy dzień  obfitujący w ryby. Przypuszczenia te okazały się trafne gdyż, co pewien czas zawodnicy notowali ryby na swoim koncie. W przeciągu 5 godz. zmagań trafiały się Szczupaki, Bolenie, Okonie i wąsaty drapieżnik Sum. Tego dnia najlepszym zawodnikiem okazał się Dawid Bartkowiak. który do ważenia przedstawił szczupaki o łącznej wadze 3430 g. Drugie miejsce zagwarantował Boleń o wadze 3380 g., złowiony przez Jacka Stelmacha, natomiast trzecia lokata przypadła dla Bartłomieja Grocholewskiego, który do ważenia ku zdziwieniu kolegów dostarczył Suma o wadze 3340 g. W najbliższą niedzielę 16 października dzięki uprzejmości dzierżawcy jeziora Jelenin zawodnicy spotkają się na jeziorze Jeleńskim gdzie rozegrana zostanie IV tura zawodów spinningowych kończących zmagania Grand Prix 2016 w kole Odra Chojna.

Galeria Zdjęć

Koniec sezonu spławikowego
Napisane przez bacyk dnia październik 04 2016 22:19:44

Pierwsza niedziela października była dniem, w którym wędkarze spławikowi koła PZW Odra Chojna zakończyli sezon wędkarski 2016. Zmagania wędkarskie dobiegły końca zarówno w kole gdzie toczyła się rywalizacja w GP koła 2016, ale również w szczecińskiej lidze spławikowej gdzie rywalizowano w czteroturowych zawodach o Puchar Prezesa Okręgu Szczecin i sześciuturowej klasyfikacji grand prix Okręgu Szczecin 2016 r. Zawodnikom chojeńskiego klubu w sezonie 2016 wiodło się ze zmiennym szczęściem. Celem na obecny rok był awans do Kadry okręgu szczecińskiego a planem minimum ukończenie sezonu w pierwszej 25 klasyfikacji GP Okręgu, dzięki czemu zawodnik ma możliwość wystartowania w 2017 r.,  w Mistrzostwach Okręgu bez konieczności eliminacji.
Chojeńskie koło PZW Odra Chojna reprezentowało 6 zawodników Marek Wysokiński, Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marcin Przybyła, Kamil Skiba i Bartłomiej Kotliński. W klasyfikacji o Puchar Prezesa Okręgu najlepiej po czterech turach zaprezentował się Marek Wysokiński, który zajął 10 miejsce na 56 startujących, Paweł Bucyk zajął miejsce 14/56, Mariusz Strzelczyk był 24/56, Marcin Przybyła zajął 28/56, Kamil Skiba zajął 38/56, natomiast Bartłomiej Kotliński ukończył zmagania na 55 / 56 startujących. W klasyfikacji Grand Prix Okręgu 2016 r., ponownie wśród zawodników koła Odra najlepszy okazał się Marek Wysokiński, który zajął wysokie 9 miejsce na 71 startujących i tym samym Marek zapewnił sobie awans do Kadry Okręgu na rok 2017. Drugim zawodnikiem, który zapewnił sobie awans do kadry Okręgu szczecińskiego jest Paweł Bucyk, który zmagania ukończył na 15 ostatnim premiowanym awansem miejscu na 71 startujących. W pierwszej 25-tce znalazł się Mariusz Strzelczyk, który sezon ukończył na 19 miejscu, dzięki czemu wywalczył sobie bezpośredni start w przyszłorocznych Mistrzostwach Okręgu. Marcin Przybyła swoje starty w lidze szczecińskiej rozpoczął od połowy sezonu i swoje zmagania ukończył na 36 miejscu. Kamil Skiba sezon ukończył na 51 / 71 startujących, natomiast Bartłomiej Kotliński zakończył rok na miejscu 58 / 71  startujących. Rok w Okręgu szczecińskim zdominowali koledzy z koła Pyrzyce zwycięzcą klasyfikacji Grand Prix 2016 został Marcin Kwiatkowski tegoroczny Mistrz Okręgu szczecińskiego i reprezentant okręgu na Mistrzostwach Polski w dys. spławikowej. Drugie miejsce zajął Krzysztof Sindrewicz z koła Pyrzyce natomiast trzecia lokata przypadła dla Andrzeja Lubasiewicza z klubu Police. W zmaganiach o puchar Prezesa Okręgu Szczecińskiego zwycięzcą został Artur Nowakowski z koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla Marcina Kwiatkowskiego również koło Pyrzyce, natomiast trzecia lokata ponownie przypadła dla Andrzeja Lubasiewicza z klubu Police. W klasyfikacji drużynowej ponownie najlepsi okazali się koledzy z koła Pyrzyce natomiast chojeńska drużyna uplasowała się na 6 miejscu na 11 startujących ekip. Na sam koniec głos zabrał Prezes Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który pogratulował zwycięzcom, dziękując jednocześnie wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za udział w całym sezonie wędkarskim. Zanim jednak doszło do pożegnalnych uścisków Prezes Okręgu z wielką przyjemnością zakomunikował zgromadzonym wędkarzom że Jadwiga i Kazimierz Fitzer zostali odznaczeni przez Zarząd Główny PZW otrzymując dyplomy i legitymacje Sędziego Honorowego Dyscyplin Wędkarskich w Polsce.
Podsumowując cały rok wędkarski w Okręgu szczecińskim można śmiało powiedzieć, że widać znaczący progres i rozwój w propagowaniu sportu w okręgu szczecińskim. Nie było by to możliwe gdyby nie praca ludzi, którzy tworzą Kapitanat Sportowy, ale również osób zaangażowanych w prace społeczne na rzecz Okręgu PZW w Szczecinie.

II tura zawodów spinningowych GP Koła Odra Chojna 2016 - Odra Gozdowice
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 18 2016 21:29:04

W niedzielę 11 sierpnia wędkarze spinningowi koła wędkarskiego PZW Odra Chojna spotkali się w miejscowości Gozdowice na Odrą, aby rywalizować o punkty w klasyfikacji Grand Prix 2016 w metodzie spinningowej. Podczas 5 godzinnych zmagań łowiono głównie Okonie i Szczupaki, ale trafiały się również Bolenie i Klenie. Oprócz seniorów udział w zawodach brał również nasz młodzik Rafał Lewandowski, który przy odrobinie szczęścia mógł znaleźć się w czołówce klasyfikacji gdyby tylko jego szczupak miał o 7mm więcej niż wymagany wymiar ochronny. Tego dnia wśród seniorów bezkonkurencyjny okazał się Dawid Bartkowiak 2.850g., który oprócz szklanego pucharu dla zwycięzcy zawodów otrzymał również 5 litrową beczkę chmielowego trunku ufundowanego przez firmę FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach & Jakub Stelmach. Puchar za drugie miejsce powędrował w ręce Roberta Petryniak, który ukończył zmagania z wynikiem 1.350 g., trzecia lokata przypadła dla Marcina Pisanko 490 g.

III tura zawodów o puchar Prezesa Okręgu PZW w Szczecinie
Napisane przez bacyk dnia wrzesień 07 2016 22:06:27

W niedzielę 4 września br Kapitanat sportowy Okręgu PZW w Szczecinie organizował III turą zawodów spławikowych  o puchar Prezesa Okręgu zaliczaną jednocześnie do spławikowych zmagań z cyklu Grand Prix 2016. Miejscem sportowej rywalizacji była Odra w miejscowości Ognica. Przygotowanie łowiska jak i całej imprezy powierzono najmłodszemu w stawce kołu wędkarskiemu PZW ODRA CHOJNA. Przygotowanie łowiska na ponad 50 zawodników było nie lada wyzwaniem dla chojeńskiego, koła, które na zakończenie zawodów otrzymało gromkie brawa w geście uznania od uczestników zawodów za przygotowanie tzw."Boiska"  Praca i zaangażowanie członków koła Odra Chojna doprowadziło do należycie wykoszonych i przygotowanych stanowisk, ale również do uprzątnięcia śmieci, które zebrane zostały do kilkunastu stulitrowych worków na śmieci. Pozostawiane przez pseudowędkarzy i piknikowiczów śmieci zalegające nad brzegami naszych akwenów, ale w szczególności nad brzegami rzeki Odry są wielką zmorą naszych pięknych terenów burząc tym samych walory estetyczne naszego krajobrazu. Po porannym obchodzie i odbiorze łowiska przez komisję sędziowską przystąpiono do losowania sektorów i stanowisk. Następnie zawodnicy rozeszli się na rozlosowane miejsca gdzie o godzinie 10:00 przystąpili do czterogodzinnej batalii o ligowe punkty. Koło PZW Odra Chojna reprezentowało pięciu zawodników, którzy jak się później okazało łowili w swoich sektorach ze zmiennym szczęściem. Najlepiej zaprezentował się Marcin Przybyła zajmując II miejsce w sek. "A" z wagą 6705 g. ulegając jedynie o 75g. obecnemu Mistrzowi Okręgu Marcinowi Kwiatkowskiemu. Marek Wysokiński zajął IV miejsce w sek. "B" z wagą 8520 g., Paweł Bucyk z wagą 7415 g. zajął VIII miejsce w sek. "C", Kamil Skiba z wagą 1850 g. zajął X miejsce w sek."B", natomiast Mariusz Stelczyk zmagania ukończył na miejscu XI w sek. "A" z wagą 2535g.

Pod koniec września w Pyrzycach na zbiorniku Sicina odbędzie się IV tura zawodów o puchar Prezesa Okręgu tym samych ostatnia tura zawodów kończąca cały cykl Grand Prix 2016.

GALERIA

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?