Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Szykują i trenują przed Mistrzostwami

Zmagania najlepszych wędkarzy spławikowych Okręgu PZW Szczecin ponownie zawitają na ziemię chojeńską a wszystko za sprawą Drużynowych Mistrzostw Okręgu Szczecin, które odbędą się 26 sierpnia na łowisku Odra w miejscowości Ognica. Tydzień później odbędzie się kolejna tura Grand Prix Okręgu Szczecin w dyscyplinie spławikowej o puchar „ Chojny” ze względu na spodziewaną dużą liczbę startujących zmagania odbędą się na dwóch łowiskach Odra Krajnik Dolny i Odra Ognica.
Jak co roku organizatorem zawodów na prośbę Okręgu PZW Szczecin jest koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna, które przygotowuje łowiska pod organizację imprez wędkarskich na szczeblu okręgu w naszym regionie. Jak mówi Prezes Koła Paweł Bucyk „przygotowanie imprez na ponad 70 osób jest nie lada wyczynem dla organizatorów, należy wykosić łowisko, niekiedy kilometrowy pas linii brzegowej, ponieważ zawodnicy powinni siedzieć w odległości min. 10 m., uprzątnąć śmieci, które zalegają nad brzegami rzeki Odry, ale również zapewnić zaplecze gastronomiczne na dzień zawodów. Obowiązków i pracy jest dużo jednak wspólnie z zarządem koła staramy się sprostać temu zadaniu. Sama organizacja zawodów to jedno, ale musimy również znaleźć czas na treningi, co być może przy odrobinie szczęścia pozwoli powalczyć nam o medal drużynowy”.
Z roku na rok poziom sportowy imprezy stale rośnie a niekiedy całe drużyny to zawodnicy na co dzień startujący w zawodach rangi ogólnopolskiej. W tym roku organizatorzy przewidują, że udział w zawodach weźmie 12 pięcioosobowych drużyn. Frekwencja z pewnością była by jeszcze większa ale ograniczeniem jest tutaj pojemność łowiska na Ognicy.
Pięcioosobowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin odbywają się na naszym terenie od 4 lat w tym czasie zawodnicy koła Odra Chojna dwukrotnie stawali na podium zdobywając srebrny i brązowy medal Spławikowych Drużynowych Mistrzostw Okręgu.

Komentarze

Brak komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.07
3,519,686 unikalne wizyty