Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Wakacje z Wędką w kole PZW Odra Chojna

W piątek 22 czerwca br. uczniowie w całej Polsce rozpoczęli zasłużone wakacje.
Z tej okazji chojeńskie koło wędkarskie PZW ODRA Chojna rokrocznie organizuje spotkanie nad wodą z najmłodszymi adeptami wędkarstwa podczas pikniku wędkarskiego „Wakacje z Wędką”.
Tegoroczna impreza odbyła się 24 czerwca na jeziorze Kaliska Lotnisko i jak co roku cieszyła się zainteresowaniem uczestników. Nad brzegiem jeziora uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zameldowali się na godzinę 8:00 gdzie w imieniu Zarządu Koła powitał wszystkich i omówił zasady wędkowania Prezes Koła PZW Odra, Paweł Bucyk. Najistotniejszym punktem odprawy była informacja mówiąca o tym, że w tym dniu nie będzie pokonanych, gdyż każdy uczestnik Wakacji z Wędką jest zwycięzcą a kwestią priorytetową jest dobra zabawa i zadowolenie uczestników.
Po odprawie czysto technicznej uczestnicy rozpoczęli losowanie stanowisk i następnie rozchodzili się na wylosowane przez siebie stanowiska, gdzie niekiedy pełnymi rodzinami szykowali się do dwugodzinnej rywalizacji. Nad przebiegiem zawodów czuwał Skarbnik Koła Mariusz Strzelczyk, który w tym dniu pełnił rolę sędziego zawodów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 , wówczas do wody powędrowały rybie smakołyki a najmłodsi adepci wędkarstwa próbowali różnych kulinarnych sztuczek, aby przechytrzyć i złowić upragnioną rybę. W czasie, kiedy rywalizacja toczyła się w najlepsze organizatorzy szykowali się do drugiej części imprezy, podczas której na wszystkich uczestników czekał grillowany poczęstunek a dla najmłodszych nie lada niespodzianka.
Czas wędkowania upływał bardzo szybko a na stanowiskach dało się słyszeć odgłosy radości co zwiastowało, że do siatek wędrują złowione rybki. O godzinie 11:00 zakończono część sportową, czyli zawody wędkarskie i rozpoczęła się praca komisji sędziowskiej, która wędrowała po stanowiskach i ważyła złowione ryby. W czasie, kiedy sędzia zawodów podliczał wyniki zawodów uczestnicy schodzili się na miejsce zbiórki, gdzie czekały już na nich grillowane smakołyki. Następnie nadeszła długo wyczekiwana chwila, czyli wręczenie pucharów, medali okolicznościowych i to co sprawia najwięcej radości, czyli loteria fantowa, wzbudzająca u dzieci wielkie emocje, gdyż do samego końca nie są w stanie przewidzieć jaką nagrodę wylosują. Następnie głos zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w szczególności podziękował tym którzy wsparli materialnie i rzeczowo piknik wędkarski „Wakacje z Wędką”. Prezes koła podkreślił, że to dzięki hojności ofiarodawców i środkom własnym koła rok rocznie udaje się organizować tak wspaniałą imprezę jaką są Wakacje z Wędką organizowane przez Koło PZW Odra Chojna.

Po zakończonej loterii fantowej na dzieci czekała kolejna tym razem mundialowa niespodzianka, która również wywołała dużo radości a w konsekwencji do końca nie pozwoliła zrobić pamiątkowego zdjęcia. To jednak nie był koniec niespodzianek, które tego dnia przewidzieli organizatorzy, gdyż po cześć oficjalnej przyszedł moment na imprezę towarzyszącą, którą dało się słyszeć w oddali.
Otóż w dalszej części pikniku wędkarskiego czas naszym młodym adeptom wędkarstwa uprzyjemnili strażacy ochotnicy z OSP Krajnik Dolny, którzy w ocenie wszystkich uczestników spisali się na medal dając dzieciom wiele radości i nie zapomnianych wrażeń. To w jaki sposób dzieci spędziły czas w towarzystwie strażaków nie sposób opisać, gdyż tylko pamiątkowe zdjęcia pozwalają oddać radości dzieci i zadowolenie opiekunów.
Na sam koniec Prezes Koła podsumowując tegoroczną imprezę podkreślił, że radości dzieci i opiekunów jest pozytywnym bodźcem do działania dla Zarządu Koła PZW Odra Chojna i tym samym utwierdza władze koła w przekonaniu, że praca społeczna wykonywana przez zarząd koła na rzecz inicjatyw społecznych jest ważnym czynnikiem, który pozwala łączyć lokalną społeczność i wspierać wszelkie przejawy inicjatyw społecznych.

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy „Wakacje z Wędką” w tym kolegom z jednostki strażackiej OSP Krajnik Dolny.

W szczególności swoje podziękowania kierujemy do Państwa Wioleta i Marcin Przybyła, Foto Studio AD Andrzej Stelmach, Poldanor SA, Chojna Beton, Piotr Czajkowski, Zbigniew Kmieć, Andrzej Wójcik, Sklep Wędkarski Sandacz, PUP Pomot Chojna, Okręg PZW Szczecin i wszystkim tym którzy prosili o anonimowość – dziękujemy Rafał.

Puchar Prezesa dla Marka Wysokińskiego

W niedzielę 10 czerwca na Odrze w miejscowości Ognica koło PZW Odra Chojna zorganizowało zawody wędkarskie spławikowe o puchar Prezesa Koła nr 84. Udział w zawodach wzięli m.in. zawodnicy ze Szczecina, Goleniowa i Gorzowa Wlkp. Rywalizacja przez 4 godziny toczyła się w palącym słońcu, a poziom sportowy prezentowany przez zawodników gwarantował emocje do samego końca zawodów. Na przestrzeni czterech godzin najlepiej poradził sobie Marek Wysokiński, który uzyskał wynik 18000 g. ryb i to w jego ręce powędrował puchar Prezesa Koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drugie miejsce zajął Paweł Bucyk z wynikiem 17000 g. Trzecia lokata przypadła dla Marcina Kwiatkowskiego, który uzyskał wynik 14,500 g. Największą rybę zawodów na minutę przed końcem złowił Paweł Bucyk, którego leszcz ważył 3.240 g., drugą największą rybą zawodów okazał się leszcz o wadze 3.160 g.,  złowiony przez Ryszarda Ornata. Trzecie miejsce w rywalizacji o największą rybę zajął leszcz o wadze 2.710 g., który padł łupem Grzegorza Działkowskiego.
Na zakończenie zawodnicy w wyśmienitych nastrojach dokonali podsumowania zawodów racząc się przepysznym obiadem

przygotowanym i dostarczonym przez KAFFE & BAR Krajnik Dolny.

Mistrzostwa Okręgu Sicina 2018 -Marek Wysokiński wysoko

W pierwszy weekend czerwca na zbiorniku Sicina w Pyrzycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Szczecin w
wędkarstwie spławikowym. W sobotę i niedzielę do rywalizacji o miano Mistrza Okręgu
przystąpili najlepsi zawodnicy z kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Chojnę reprezentowało 5 zawodników
z koła nr 84 PZW "Odra"; Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczk, Kamil Skiba, Tomasz Bielecki i Marek Wysokiński.
Podczas dwudniowych zmagań najlepiej zaprezentował się Marek Wysokiński, który po dwóch dniach
rywalizacji uplasował się na 4 miejscu ze stratą 87 gram ryb ,do II mijesca w klasyfikacji generalnej.
Pozostali zawodnicy koła Odra Chojna zakończyli rywalizację pomiędzy 20 a 30 miejscem.
Zakończone Mistrzostwa Okręgu w Pyrzycach potwierdziły starą wędkarską maksymę mówiącą o tym, że są zbiorniki na których wędkowanie należy rozpocząć od dobrego losowania stanowisk, gdyż w innym wypadku marzenie o dobrym wyniku końcowym, należy odłożyć na przyszły rok.

Cel to Mistrzostwo Okręgu i wyjazd na Mistrzostwa Polski

Wyspa Pucka w Szczecinie ponownie powitała wędkarzy Okręgu szczecińskiego na drugiej turze zawodów spławikowych o Grand Prix Okręgu Szczecin. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników w tym aż 50 seniorów. Kolejny udany start zanotowali chojeńscy przedstawiciele wędkarstwa spławikowego. Członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna reprezentujący klub sportowy WKS POMOT Chojna w końcowym rozrachunku plasowali się w środku stawki swoich podsektorów. Pozytywny wyjątek stanowi Marek Wysokiński, który zwyciężył w sektorze C2 i pnie się w górę w klasyfikacji ogólnej GP Okręgu. Druga połowa maja to czas na przygotowania do najważniejszej imprezy sportowej w Okręgu szczecińskim jaką są niewątpliwie Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin. To właśnie w dniach 2-3 czerwca na zbiorniku Sicina do rywalizacji staną najlepsi zawodnicy swoich kół i klubów, aby powalczyć o miano Mistrza Okręgu Szczecin i tym samym zdobyć przepustkę na start w Mistrzostwach Polski seniorów w wędkarstwie spławikowym w Lublinie na zbiorniku Dratów.

Rok rocznie Koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna ma swoich reprezentantów podczas tej prestiżowej imprezy. Nie inaczej będzie również w tym roku, gdyż pewni udziału w Mistrzostwach Okręgu są Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński i Tomasz Bielecki. O przepustkę na start w Mistrzostwach Okręgu powalczą jeszcze Kamil Skiba i Marcin Przybyła. Tym samym jest duża szansa, że koło Odra Chojna będzie miało, aż sześciu przedstawicieli,podczas tegorocznych mistrzostw, którzy w gronie około 80 zawodników powalczą o miano Mistrza Okręgu i bilet uprawniający do startu w Mistrzostwach Polski.

GP Okręgu Szczecin - WKS POMOT wysoko

W Szczecinie w niedzielę 22.04.2017 na Wyspie Puckiej odbyły się pierwsze w tym roku zmagania spławikowców Okręgu szczecińskiego. Swoich przedstawicieli podczas pierwszej rundy Grand Prix Okręgu w dyscyplinie spławikowej o puchar Dziekana Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miała również Chojna, którą reprezentowali członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drużyna klubowa WKS POMOT Chojna wystąpiła w składzie: Bucyk, Strzelczyk, Wysokiński, Skiba, Bielecki.

Początek sezonu zainaugurowano w sumie około 70 zawodników w tym aż 52 seniorów, którzy podzieleni zostali na sześć podsektorów. Chojeńska drużyna WKS "POMOT" Chojna udanie zainaugurowała rozpoczęcie sezonu zajmując 4 miejsce drużynowo. Jeszcze lepiej wypadła klasyfikacja sektorowa i indywidualna dla chojeńskich przedstawicieli spławika.

Swój sektor wygrał Mariusz Strzelczyk z wagą ryb ponad 11 kg., zajmując tym samym 3 miejsce indywidualnie. Marek Wysokiński zajął 2 miejsce sektorowe i 10 indywidualnie, Tomasz Bielecki był 3 w sektorze ( 17 miejsce indyw.), Paweł Bucyk zajął 4 miejsce w sek. ( 20 miejsce indyw.), Kamil Skiba ukończył zmagania na 5 miejscu sektorowym ( 27 miejsce indyw.). Po długim weekendzie majowym zmagania w dyscyplinie spławikowej ponownie zawitają na Wyspę Pucką w Szczecinie gdzie odbędzie się druga tura GP Okręgu Szczecin.

 

GALERIA

WYNIKI ZAWODÓW

Wystartował sezon spławikowy w Kole Odra Chojna

Wędkarze z koła PZW Odra Chojna rozpoczęli zmagania spławikowe o miano najlepszego spławikowego zawodnika w 2018 roku. Pierwsza tura zawodów odbyła się w niedzielę 15 kwietnia a miejscem zmagań był zbiornik Sicina w Pyrzycach. Poza wędkarzami z Chojny tego dnia swoje zawody rozgrywali również wędkarze z koła "Wędkarz" , tym samy wzorem lat poprzednich wędkarze z Chojny wspólnie przystąpili do rywalizacji o puchar Sklepu Dendrobena w Pyrzycach. Udział w zawodach wzięło około 30 zawodników. Wyniki jak na tę porę roku nie robiły wrażenia gdyż zaczynały się 200g na 3600g kończąc. Klub wędkarski POMOT Chojna reprezentowało pięciu zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Skiba 2680g., który ukończył zmagania na 3 miejscu. Następny z wynikiem 2570g. był Paweł Bucyk, a Mariusz Strzelczyk uzyskał 5 lokatę z wagą ryb 2540g. Tomasz Bielecki  uzyskał wagę 2230g., natomiast Marek Wysokiński ukończył zmagania z wagą 1910g.
Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Szczecinie na Wyspie Puckiej, Chojna i zarazem Koło wędkarskie nr 84 ODRA będzie reprezentowane przez dwie drużyny WKS POMOT Chojna ( P.Bucyk, M. Strzelczyk, M. Wysokiński) i  WKS ODRA Chojna ( Kamil Skiba, Tomasz Bielecki, Marcin Przybyła). Warto przypomnieć, że w tym roku mamy dwóch przedstawicieli w spławikowej Kadrze Okręgu Szczecin ( M. Strzelczyk, M. Wysokiński ) a kolejnych dwóch zawodników ( Bucyk, Bieliecki) uzyskało automatyczy start w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu planowanych na początku czerwca br. w Pyrzycach.

Podlodowe Mistrzostwa Koła Odra Chojna

W niedzielę 3 marca na jeziorze Karpaty ( woda PZW pod opieką koła Odra )Gmina Moryń koło PZW Odra Chojna zainaugurowało sezon wędkarski 2018. Tego dnia odbyły się  podlodowe Mistrzostwa koła Odra Chojna. Niedzielny poranek przywitał zawodników 10 stopniowym mrozem i bardzo dobrymi warunkami do wędkowania. Zmagania zaplanowane były na 3 godziny a zawodnicy odławiali głównie płotkę, drobne leszczyki i sporadycznie okonie. W trakcie, kiedy zawodnicy rywalizowali o każdą rybę na brzegu czekało już ognisko ciepła herbata i oczywiście kiełbaski. Po zakończeniu zawodów przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Podlodowym Mistrzem Koła 2018 został Paweł Bucyk, który uzyskał wynik 2200 pkt.,drugie miejsce zajął Marcin Przybyła z wynikiem 2020 pkt., trzecia lokata przypadła dla Mariusza Strzelczyka, który zawody ukończył z wynikiem 1970 pkt. Podlodowe Mistrzostwa koła rozpoczęły cykl zawodów z serii grand prix koła w różnych metodach wędkarskich zaplanowanych na 2018 rok w kalendarzu sportowym koła.  Już w marcu drużyna klubowa WKS Pomot Chojna rozpoczyna starty w dyscyplinie spławikowej a inauguracja sezonu odbędzie się na Wyspie Puckiej w Szczecinie.

Spotkanie powiatowych struktur SSR Gryfino

W niedzielę 11 lutego w Chojnie odbyło się spotkanie szkoleniowo organizacyjne Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. Udział w zebraniu wzięli przedstawiciele różnych struktur organizacyjnych PZW. Okręg PZW w Szczecinie  reprezentował Koordynator ds. SSR Łukasz Baran, oraz członek Zarządu Okręgu ds. ochrony wód ( SSR ) Wiesław Perełka. Z ramienia koła terenowego, w którym znajdują się powiatowe struktury SSR Gryfino obecni byli Prezes Koła Odra Chojna Paweł Bucyk i Skarbnik Koła Odra Mariusz Strzelczyk.  Zebranie rozpoczął Komendant SSR Gryfino Piotr Nosul, który powitał wszystkich przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego i tych, bez których SSR nie mogłoby istnieć, czyli strażników. Początek spotkania rozpoczął się miłym akcentem, czyli wręczaniem legitymacji i odznak SSR  tym strażnikom , którzy dopiero rozpoczną swoją pracę na rzecz Społecznej Straży Rybackiej w powiecie gryfińskim.
Następnie głos zabrał Koordynator Okręgu ds. SSR Łukasz Baran, który podkreślił, że bardzo się cieszy z faktu, że kolejni strażnicy zasilają struktury SSR Gryfino a co najważniejsze, że osoby, którym powierzono funkcjonowanie powiatowych struktur SSR prężnie działają, aby wdrażane zmiany, które zachodzą obecnie w powiecie gryfińskim pozwoliły aktywnie i bezproblemowo funkcjonować społecznej straży rybackiej. Od początku br. gryfińskie  struktury SSR przechodzą gruntowne zmiany administracyjne i personalne. Po zmianach na stanowisku komendanta i przeniesienia struktur z Gryfina do Chojny dochodzi również do zmian personalnych wśród aktywnych strażników. Nowo wybrany Komendant poinformował strażników, że złożył zarówno do Starostwa Powiatowego w Gryfinie jak i Okręgu PZW w Szczecinie aktualną listę strażników uprawnionych do kontroli wędkujących nad zbiornikami wodnymi.  Przekazał również, że powiatowe struktury SSR Gryfino liczą na chwilę obecną 23 strażników w tym 1/3 składu to nowo powołani strażnicy.  Koordynator SSR Łukasz Baran poinformował, że strażnicy, którzy nie są ujęci w rejestrze strażników SSR mimo ważnych legitymacji zobowiązani są zwrócić odznaki strażnika SSR do Biura Okręgu , bądź zwrócić je Komendantowi SSR. Następnie głos zabrał Paweł Bucyk Prezes Koła PZW Odra Chojna, przy którym funkcjonuje SSR Gryfino i poinformował, że po wspólnych ustaleniach z Komendantem niebawem rozpocznie się proces jednakowego umundurowania strażników. 

Jednak ze względu na duże nakłady finansowe, jakie musi ponieść z tego tytułu gryfiński SSR  proces ten będzie odbywał się etapowo i w miarę możliwości finansowych jednostki. W pierwszym etapie zostanie zakupiona odzież wierzchnia a koszt z tym związany to kilka tysięcy złotych. Prezes koła podkreślił, że przed Zarządem koła PZW Odra i Zarządem Okręgu Szczecin dużo pracy mającej na celu pozyskiwanie środków na działalność SSR w powiecie gryfińskim.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Komendant Piotr Nosul i poinformował strażników, że 2 marca również w Chojnie odbędzie się szkolenie dotyczące przepisów prawa i zakresu działania Społecznej Straży Rybackiej, które przeprowadzone będzie przez Państwową Straż Rybacką.

Wygenerowano w sekund: 0.03
2,084,016 unikalne wizyty