Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Puchar Prezesa PUP POMOT 2014 r.

W niedzielę 3 sierpnia 2014 r. na Odrze w Krajniku Dolnym odbyła się zakładowa impreza wędkarska o Puchar Prezesa PUP Pomot 2014 r. Pieczę organizacyjną nad całą imprezą sprawował Wędkarski Klub Sportowy Odra w Chojnie. Udział w zawodach gruntowych wzięło 21 pracowników firmy POMOT, którzy nad łowiskiem spotkali się o godzinie 6:00. Po 10 minutowej odprawie, na której przedstawiono regulamin organizacyjny zawodów, zawodnicy rozeszli się na swoje stanowiska gdzie o godzinie 7:15 rozpoczęli czterogodzinne zmagania. W ciągu czterech godzin wędkarze łowili głównie krąpia, ale trafiały się również leszczyki, jazie i klenie. Zakończenie zawodów zaplanowano na 11:15 a tuż po sygnale kończącym rywalizację sportową komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb a zawodnicy zasiedli do stołów, przy których czekał na nich grilowany poczęstunek.
Po zmaganiach kulinarnych przyszła długo wyczekiwana chwila, czyli wręczenie pucharów dla zwycięzców i atrakcyjnych nagród wędkarskich ufundowanych przez Przedsiębiorstwo PUP POMOT w Chojnie dla wszystkich uczestników zawodów. W imieniu Zarządu PUP POMOT w Chojnie puchary dla zwycięzców wręczał vice-prezes Zarządu Adam Józefacki, tym samym puchar za pierwsze miejsce otrzymał Mariusz Strzelczyk, który zawody ukończył z wynikiem 8150 g., drugi tego dnia był Grzegorz Lewandowski 2170 g. a trzecia lokata przypadała dla Łukasza Kędzierskiego 1870g.

Podsumowując bardzo udaną imprezę wędkarską o Puchar Prezesa PUP POMOT, zawodnicy postanowili upamiętniæ wydarzenie wspólną pamiątkową fotografią, a na pożegnanie życzyli sobie, aby zawody o Puchar Prezesa stały się cykliczną imprezą zakładową organizowaną przez POMOT w Chojnie.

Przedsiębiorstwo PUP POMOT w Chojnie i zawodnicy uczestniczący w zawodach pragną serdecznie podziękowaæ dla Bartłomieja Kotlińskiego, Kamila Skiby, Pawła Bucyka, Mariusza Strzelczyka członków Wędkarskiego Klubu Sportowego Odra w Chojnie za przygotowanie imprezy zakładowej zarówno pod względem organizacyjnym, sportowym jak i kulinarnym.

GALERIA
WYNIKI ZAWODÓW - Kliknij czytaj więcej

Wieczorowy Sandacz

Wspólnie z Mariuszem w poniedziałkowe popołudnie wybraliśmy się na Odrę, aby pobawiæ się z okoniami. Nasze plany szybko trzeba było zweryfikowaæ gdyż półgodziny naszego daremnego machania nie przyniosło oczekiwanych efektów. Postanowiliśmy więc że spróbujemy zapolowaæ na sandacza i nasze zamiary szybko przyniosły efekty. Łupem padł Sandacz o długości 94 cm i wadze 7,20 kg. Następnego dnia należało iśæ za ciosem i ponownie udane łowy Sandacz 65 cm i wadze 2,75 kg.

Spinning nad Odr?

Wspólnie z Mariuszem wybraliśmy się pó¼nym popołudniem w środku tygodnia na spinning w okolice mostu w Krajniku Dolnym. Pogoda dopisała, rybka gryzła od czasu do czasu, jednak Sandacza w ten dzień nie udało się zaprosiæ do tańca :).Trafiały się okonie i pobicia szczupaka.

 

Zawody Spinningowe WKS ODRA j. Jelenin 29.06.2014 r.

W niedzielę 29 czerwca na jeziorze Jeleńskim odbyły się zawody spinningowe z łodzi organizowane przez wędkarski klub sportowy Odra w Chojnie. Start zawodów zaplanowano na godzinę 7:00 a koniec na godzinę 12:00, na zakończenie tradycyjnie już organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko a następnie rozdanie pucharów i nagród. Tuż przed godziną 7:00 odbyła się kilkuminutowa odprawa, na której komisja sędziowska przedstawiła wytyczne odnośnie limitu ilościowego i wymiaru ochronnego ryb, ale przede wszystkim przedstawiła zasady bezpieczeństwa na wodzie podczas rozgrywanych zawodów. Punkt o godz. 7:00 łodzie w dwuosobowych składach odbiły od brzegu i rozpoczęła się rywalizacja. Już w pierwszych minutach łowienia zawodnicy łowili okonia, jednak w dużym stopniu takiego, który nie miał wymaganego wymiaru ochronnego. Pięciogodzinne zmagania przeplatała pogoda w kratkę raz deszcz raz słońce na dodatek zmiennym warunkom pogodowym towarzyszył nasilający się wiatr, który przybierał na sile z godziny na godzinę. Mimo nie najlepszej pogody zawodnicy w dużym stopniu łowili okonia niekiedy padały sztuki do 500 g., trafiały się również szczupaki, ale w większości te, które nie spełniały wymaganego wymiaru ochronnego bąd¼ takie, którym udało się spiąæ podczas holu. O godzinie 12:00 łodzie spłynęły do brzegu a komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. Pierwsze miejsce z wynikiem 1237 g zajął Jacek Stelmach, drugi tego dnia był Chrzanowski Robert z wynikiem 1060 g, trzecia lokata przypadła dla Mariusza Strzelczyka, który zawody ukończył z wynikiem 780g. Po wręczeniu okolicznościowych pucharów ufundowanych przez internetowy sklep wędkarski www.wedkarstwo-wyczynowe.com, zwycięzca zawodów Jacek Stelmach otrzymał nagrodę o wartości kilkuset złotych w postaci Rejestratora Samochodowego ufundowanego przez Firmę Foto Studio AD Andrzej Stelmach & Jakub Stelmach. Ponadto każdy z uczestników zawodów otrzymał nagrodę w postaci akcesoriów wędkarskich, ufundowanych przez WKS Odra w Chojnie.

Zarząd klubu WKS ODRA w Chojnie pragnie również podziękowaæ koledze Grzegorzowi Stelmachowi za pomoc w organizacji zawodów i ufundowanie akcesoriów ułatwiających organizowanie ognisk.

 

WYNIKI ZAWODÓW

GALERIA ZAWODÓW

Rozpoznanie ?owiska Odra Ognica

W minioną sobotę razem z Pawłem wybraliśmy się na Odrę na wysokości Ognicy w celu sprawdzenia przydatności tego odcinka Odry pod planowane na koniec lipca lub początek sierpnia towarzyskie zawody spławikowe. Test wypadł pozytywnie - "równy" brzeg, dojazd do każdego stanowiska no i ryby. Poniżej efekty 1,5 h godzinnego łowienia.

pzdr. Mariusz

Odra w Widuchowej

W sobotę krótki wypad nad Odrę w Widuchowej. Pogoda piękna, słonecznie z lekkim wiaterkiem. Odra toczy jeszcze dośæ wysoką wodę, ale tutaj to nie przeszkadza. Wszystkie miejscówki dostępne w woderach. Udaje się złapaæ dwa niewielkie szczupaki, przyzwoitego okonka, któremu nie przeszkadzał szczupakowy „wolfram” i niewielkiego sandacza, który raczył się sam odpiąæ przy brzegu. Ryby współpracowały tylko wczesnym rankiem, do godziny siódmej. Oprócz wyciągniętych ryb, było sporo puknięæ nie do zacięcia.…dla mnie. Wszystkie rybki bez mierzenia wróciły do wody.

Z wędkarskim pozdrowieniem,

groszek

 

III tura GP Klubu Odra Chojna

W niedzielę 22 czerwca na Ciepłym Kanale Dolna Odra, klub WKS Odra Chojna zorganizował kolejne zawody wędkarskie spławikowe z cyklu Grand Prix 2014.

Szczecińska Liga Okręgowa - Puchar Prezesa II tura 15.06.2014 r. Sicina

W niedzielę 15 czerwca 2014 r. na zbiorniku Sicina pod Pyrzycami, odbyła się kolejna tura zawodów szczecińskiej ligi okręgowej w wędkarstwie spławikowym.

Wygenerowano w sekund: 0.09
3,519,609 unikalne wizyty