Aktualnie online
Gości online: 3

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Spinning nad Odr?
Napisane przez bacyk dnia lipiec 11 2014 12:48:30

Wspólnie z Mariuszem wybraliśmy się pó¼nym popołudniem w środku tygodnia na spinning w okolice mostu w Krajniku Dolnym. Pogoda dopisała, rybka gryzła od czasu do czasu, jednak Sandacza w ten dzień nie udało się zaprosiæ do tańca :).Trafiały się okonie i pobicia szczupaka.

 

Zawody Spinningowe WKS ODRA j. Jelenin 29.06.2014 r.
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 30 2014 14:57:46

W niedzielę 29 czerwca na jeziorze Jeleńskim odbyły się zawody spinningowe z łodzi organizowane przez wędkarski klub sportowy Odra w Chojnie. Start zawodów zaplanowano na godzinę 7:00 a koniec na godzinę 12:00, na zakończenie tradycyjnie już organizatorzy zaplanowali wspólne ognisko a następnie rozdanie pucharów i nagród. Tuż przed godziną 7:00 odbyła się kilkuminutowa odprawa, na której komisja sędziowska przedstawiła wytyczne odnośnie limitu ilościowego i wymiaru ochronnego ryb, ale przede wszystkim przedstawiła zasady bezpieczeństwa na wodzie podczas rozgrywanych zawodów. Punkt o godz. 7:00 łodzie w dwuosobowych składach odbiły od brzegu i rozpoczęła się rywalizacja. Już w pierwszych minutach łowienia zawodnicy łowili okonia, jednak w dużym stopniu takiego, który nie miał wymaganego wymiaru ochronnego. Pięciogodzinne zmagania przeplatała pogoda w kratkę raz deszcz raz słońce na dodatek zmiennym warunkom pogodowym towarzyszył nasilający się wiatr, który przybierał na sile z godziny na godzinę. Mimo nie najlepszej pogody zawodnicy w dużym stopniu łowili okonia niekiedy padały sztuki do 500 g., trafiały się również szczupaki, ale w większości te, które nie spełniały wymaganego wymiaru ochronnego bąd¼ takie, którym udało się spiąæ podczas holu. O godzinie 12:00 łodzie spłynęły do brzegu a komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. Pierwsze miejsce z wynikiem 1237 g zajął Jacek Stelmach, drugi tego dnia był Chrzanowski Robert z wynikiem 1060 g, trzecia lokata przypadła dla Mariusza Strzelczyka, który zawody ukończył z wynikiem 780g. Po wręczeniu okolicznościowych pucharów ufundowanych przez internetowy sklep wędkarski www.wedkarstwo-wyczynowe.com, zwycięzca zawodów Jacek Stelmach otrzymał nagrodę o wartości kilkuset złotych w postaci Rejestratora Samochodowego ufundowanego przez Firmę Foto Studio AD Andrzej Stelmach & Jakub Stelmach. Ponadto każdy z uczestników zawodów otrzymał nagrodę w postaci akcesoriów wędkarskich, ufundowanych przez WKS Odra w Chojnie.

Zarząd klubu WKS ODRA w Chojnie pragnie również podziękowaæ koledze Grzegorzowi Stelmachowi za pomoc w organizacji zawodów i ufundowanie akcesoriów ułatwiających organizowanie ognisk.

 

WYNIKI ZAWODÓW

GALERIA ZAWODÓW

Rozpoznanie ?owiska Odra Ognica
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 26 2014 17:43:10

W minioną sobotę razem z Pawłem wybraliśmy się na Odrę na wysokości Ognicy w celu sprawdzenia przydatności tego odcinka Odry pod planowane na koniec lipca lub początek sierpnia towarzyskie zawody spławikowe. Test wypadł pozytywnie - "równy" brzeg, dojazd do każdego stanowiska no i ryby. Poniżej efekty 1,5 h godzinnego łowienia.

pzdr. Mariusz

Odra w Widuchowej
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 26 2014 17:34:11

W sobotę krótki wypad nad Odrę w Widuchowej. Pogoda piękna, słonecznie z lekkim wiaterkiem. Odra toczy jeszcze dośæ wysoką wodę, ale tutaj to nie przeszkadza. Wszystkie miejscówki dostępne w woderach. Udaje się złapaæ dwa niewielkie szczupaki, przyzwoitego okonka, któremu nie przeszkadzał szczupakowy „wolfram” i niewielkiego sandacza, który raczył się sam odpiąæ przy brzegu. Ryby współpracowały tylko wczesnym rankiem, do godziny siódmej. Oprócz wyciągniętych ryb, było sporo puknięæ nie do zacięcia.…dla mnie. Wszystkie rybki bez mierzenia wróciły do wody.

Z wędkarskim pozdrowieniem,

groszek

 

III tura GP Klubu Odra Chojna
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 23 2014 19:12:10

W niedzielę 22 czerwca na Ciepłym Kanale Dolna Odra, klub WKS Odra Chojna zorganizował kolejne zawody wędkarskie spławikowe z cyklu Grand Prix 2014.


Czytaj więcej
Szczecińska Liga Okręgowa - Puchar Prezesa II tura 15.06.2014 r. Sicina
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 17 2014 11:53:22

W niedzielę 15 czerwca 2014 r. na zbiorniku Sicina pod Pyrzycami, odbyła się kolejna tura zawodów szczecińskiej ligi okręgowej w wędkarstwie spławikowym.


Czytaj więcej
Kolejna wyprawa "Groszka"
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 09 2014 17:34:15
Czołem.
Z braku czasu udało się wyskoczyæ tylko w piątek po pracy nad Odrę. Celem był boleń. Pogoda oczywiści wietrzna, a woda dalej podniesiona, ale nie niosła już tyle "syfu",

Czytaj więcej
Sp?awikowe Mistrzostwa Okr?gu Szczeci?skiego
Napisane przez bacyk dnia maj 27 2014 20:51:44

W sobotę i niedzielę 23-24 maja odbyły się Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej. W tegorocznej rywalizacji klub WKS Odra w Chojnie reprezentowali Paweł Bucyk i Mariusz Strzelczyk.


Czytaj więcej
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?