Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Nowe jezioro dla wędkarzy PZW Okręg Szczecin

Nowe jezioro dla wędkarzy PZW Okręg Szczecin .
Wędkarze Polskiego Związku Wędkarskiego  Okręg Szczecin a w szczególności wędkarze z południa powiatu gryfińskiego, którzy zdecydują się wnieść opłaty PZW na wody nizinne na 2018 r.,  będą mieli do dyspozycji  kolejny akwen do realizacji swojej wędkarskiej pasji. Od kilku miesięcy Okręg PZW w Szczecinie w swoich zasobach posiada jezioro „Karpaty” Gmina Moryń obwód Stare Objezierze.

 Jest to malownicze jezioro o powierzchni  6,8 ha, o bogatym rybostanie. Opiekunem jeziora jest Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA. Dzięki staraniom Zarządu koła Odra  w grudniu br., Ichtiolodzy Okręgu Szczecin dokonali zarybień  jeziora Karpaty wpuszczając m.in. Lina kroczka i Karasia pospolitego.  Tego samego dnia zarybiono również jezioro Morzycko w Gminie Moryń, którego opiekunem na co dzień jest koło PZW Morzycko Moryń.

Zarząd Koła PZW Odra Chojna informuje wędkarzy, że w punktach dystrybucji ( Sklep Wędkarski Sandacz w Chojnie i Firmie AD Studio Andrzej Stelmach )znaczków PZW można już nabyć pozwolenia uprawniające do wędkowania na wodach PZW w 2018 r.

Spinningowy Wędkarz Roku 2017 Koła PZW ODRA Chojna

Dobiegł końca sezon wędkarski spinningowy w kole wędkarskim nr 84 PZW Odra Chojna. W niedzielę 26 listopada br. wędkarze z koła PZW Odra Chojna wspólnie z kolegami z Towarzystwa Wędkarskiego „Miętus” z Cedyni wspólnie zorganizowali zakończenie sezonu spinningowego na jeziorze Orzechów.
Chłodny niedzielny poranek przywitał nad brzegiem jeziora kilkunastu zawodników, którzy toczyli zmagania w ostatniej turze Grand Prix Koła Odra Chojna o miano spinningowego „Wędkarza Roku 2017”. Po zakończeniu rywalizacji i podsumowaniu punktacji rocznej wyłoniono najlepszych wędkarzy spinningowych w kole wędkarskim nr 84 PZW Odra Chojna. Spinningowym Wędkarzem Roku 2017, został Piotr Czajkowski ( 22 pkt.), który rzutem na taśmę pokonał Marcina Pisanko (22 pkt.). Trzecia lokata przypadła dla Jacka Stelmacha, który na przestrzeni całego roku zgromadził 36 pkt.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni zostali wyjątkowymi pucharami i bonami o wartości kilkuset złoty ufundowanymi przez Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

Marek Wysokiński drugi w Jesiennym Pucharze Trapera

W połowie listopada na Kanale w Elblągu odbyła się jedna z największym imprez wędkarstwa spławikowego dwójkowy” Jesienny Puchar Trapera” jednego z największych producentów sprzętu wędkarskiego w kraju. Mimo chłodu i deszczowej pogody na starcie stanęło trzydzieści 2-osobowych drużyn z całego kraju. Swojego przedstawiciela miał również klub wędkarski POMOT Chojna, który reprezentowany był przez Marka Wysokińskiego.

Podczas uroczystości wręczania nagród zrobiło się bardzo uroczyście dla reprezentanta klubu WKS POMOT CHOJNA, Marka Wysokińskiego, który łowiąc w parze z Łukaszem Lenkowskim złowili  w sumie 25 kg co w konsekwencji pozwoliło im zająć bardzo wysokie II miejsce podczas tak prestiżowej imprezy, jaką był Jesienny Puchar Trapera 2017.

MAREKMASTERS I edycja

Na początku listopada ( 5 listopada ) bieżącego roku na Ciepłym Kanale Dolna Odra odbyła się pierwsza edycja zawodów spławikowych MAREKMASTER. Udział w zawodach brała drużyna WKS POMOT Chojna w składzie Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Tomasz Bielecki i Paweł Bucyk. Pierwszą edycję zawodów wygrał Krzysztof Sindrewicz z koła Pyrzyce z wagą 9.100 g., drugie miejsce z wagą 8.999g., zajął Paweł Bucyk z klubu WKS POMOT Chojna, natomiast trzecia lokata przypadła dla Mariusza Strzelczyka również z klubu WKS POMOT Chojna, który zmagania ukończył z wagą 6.500g.
Mimo że aura sprzyja głównie wędkarstwu spinningowemu, spławikowy sezon wędkarski będzie trwał tak długo jak tylko pozwoli na to pogoda i dogodne warunki atmosferyczne. 

 Serdeczne podziękowania należą się organizatorowi imprezy Markowi Wysokińskiemu na co dzień zawodnikowi klubu WKS POMOT Chojna za organizację pierwszej edycji zawodów MAREKMASTERS.

WKS POMOT Chojna zakończył zmagania w Gradn Prix Okręgu Szczecin

Z koła wędkarskiego PZW Odra Chojna do Kadry Okręgu szczecińskiego.
Dobiegł końca sezon wędkarski w dyscyplinie spławikowej w Okręgu PZW Szczecin.
Zmagania najlepszych zawodników spławikowych naszego województwa zakończyły się pod koniec września br., na jeziorze Sicina pod Pyrzycami a udział w ostatniej turze Grand Prix Okręgu wzięło aż 81 zawodników. Sezon spławikowy Grand Prix Okręgu liczył sześć tur zawodów, które wymagały od zawodników wszechstronności i umiejętności w zastosowaniu różnych metod wędkarskich, gdyż zawody organizowane były zarówno na wodach stojących, lekko płynących czy rzekach, gdzie brylowały metody odległościowe czy zestawu skróconego. Rywalizacja na przestrzeni całego sezonu po za oczywistą walką o miano najlepszego spławikowca Okręgu PZW Szczecin toczyła się również o kwalifikację do Kadry Okręgu PZW Szczecin na 2018 r., do której kwalifikuje się pierwszych piętnastu zawodników GP okręgu, czy automatyczny start w przyszłoroczny Mistrzostwach Okręgu, bez obowiązku rozgrywania dwóch tur kwalifikacyjnych. Chojnę na przestrzeni całego sezonu reprezentowało pięciu zawodników Koła nr 84 PZW Odra Chojna, którzy w sportowych zmaganiach okręgowych startowali, jako drużyna klubowa WKS POMOT Chojna. Na przestrzeni roku najlepiej z drużyny WKS POMOT  zaprezentował się Marek Wysokiński, który w klasyfikacji końcowej zajął 9 miejsce i zakwalifikował się do Kadry Okręgu. Kolejnym zawodnikiem klubu POMOT Chojna, który zakwalifikował się do kadry okręgu na 2018 r., jest Mariusz Strzelczyk, który sezon ukończył na miejscu 13. Miejsce 22 na przestrzeni całego sezonu zajął Paweł Bucyk i zapewnił sobie automatyczny start w Mistrzostwach Okręgu na 2018 r. Kamil Skiba sezon ukończył na miejscu 46, natomiast Marcin Przybyła ukończył zmagania na miejscu 50.

Mimo, że sezon spławikowy Grand Prix  w Okręgu PZW Szczecin oficjalnie jest już zamknięty nie oznacza to, że wędkarze oczekują w bezczynności na przyszły rok. Przerwa, która potrwa do wczesnej wiosny jest okresem gdzie można rekreacyjnie powędkować a co najważniejsze dokonać konserwacji sprzętu bądź wymiany na nowszy, bo czas szybko mija a od wiosny kolejne zmagania w Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.

KLASYFIKCJA GRAND PRIX OKRĘGU PZW SZCZECIN

Zakładowe zawody wędkarskie PUP POMOT Chojna

Wrzesień to miesiąc, w którym nadchodzi zwieńczenie sezonu wędkarzy lubujących się w metodzie gruntowej. Tym razem w połowie września nad rzeką Odra w miejscowości Ognica koło wędkarskie PZW ODRA Chojna współorganizowało gruntowe zawody wędkarskie zakładowe o puchar PUP POMOT Chojna. Impreza ta jest, co roczną imprezą realizowaną przez pracodawcę dla pracowników przedsiębiorstwa, którzy po za codzienną pracą mają możliwość spotkać się podczas wędkarskiej rywalizacji i udowodnić, których z nich jest najlepszym zakładowym wędkarzem w danym roku kalendarzowym. W tegorocznej edycji udział wzięło 23 pracowników, którzy trzy godzinną rywalizację kończyli ze zmiennym szczęściem, ale co najważniejsze pełni humoru i w poczuciu dobrze spędzonego czasu. Najlepszą wagę dnia uzyskał Tomasz Szkuciak, który ponadto do ważenia przedstawił ponad kilogramowego leszcze. Drugie miejsce zajął Andrzej Wójcik, trzecia lokata przypadła dla Leszka Wąsa.  Zwycięzcy otrzymali okazałe pamiątkowe puchary a ponadto każdy z uczestników zawodów otrzymał cenne nagrody wędkarskie. Po wręczeniu upominków wszyscy uczestnicy udali się na wspólne grillowanie, podczas którego nie brakowało żartów analizując wyniki uzyskiwane przez kolegów z pracy.

Spławikowe GP Okręgu Szczecin o puchar Chojny z ponad 5 kg leszczem w tle.

Rzeka Odra w miejscowości Ognica kolejny raz powitała wędkarzy spławikowych Okręgu PZW w Szczecinie. To właśnie w niedzielę 3 września br. odbyła się kolejna tura spławikowych Grand Prix Okręgu, podczas których zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o puchar Chojny. Organizatorem imprezy było po raz kolejny koło wędkarskie PZW ODRA Chojna.  Na starcie stawiło się ponad 50 zawodników, zmienna pogoda i wiatr nałożyły tego dnia na zawodników dodatkową presję i skłoniły do jeszcze bardziej wytężonego łowienia. Koło Odra Chojna reprezentowało 6 zawodników tworzących dwie drużyny, którzy tego dnia łowili ze zmiennym szczęściem. W pierwszej drużynie WKS POMOT Chojna najlepiej połowił Paweł Bucyk uzyskując 3 miejsce w sektorze „C” z wagą 12.205 g.,  w tym 5 leszczy o łącznej wadze 9.700 g. Czwarte miejsce sektorowe (sek. A) zajął Marek Wysokiński z wagą 5.930 g., trzeci zawodnik drużyny WKS POMOT Chojna, Mariusz Strzelczyk rywalizację ukończył na 11 miejscu w sektorze „B” z wagą 1.335 g. W drugiej chojeńskiej drużynie WKS POMOT II najlepiej spisał się Tomasz Bielecki zajmując 3 miejsce w sek. „B” z wagą 9.115g., Kamil Skiba zajął 9 miejsce w sek. „C” z wagą 3.495g., natomiast Marcin Przybyła ukończył zmagania na 10 miejscu w sek. „A” z wagą 1.630 g. Wydarzeniem dnia był rekordowy leszcz o wadze 5.350 g., złowiony po 30 minutowej walce przez Krzysztofa Sindrewicza z Koła Pyrzyce.  Kolejny raz impreza organizowana przez koła Odra Chojna cieszyła się dużym zainteresowaniem wędkarzy ale co najważniejsze po raz kolejny została wysoko oceniona organizacja imprezy począwszy od przygotowania łowiska na degustacjach kulinarnych kończąc. Podziękowania składane przez Wiceprezesa ds. Sportu Krzysztofa Sindrewicza i Kapitanat sportowy Okręgu Szczecin potwierdzają fakt dobrze wykonywanej pracy i funkcjonowania struktur chojeńskiego koła a wszystko to dzięki wspólnej pracy Zarządu i szeregowych członków koła Odra Chojna.

Wędkarski Klub Sportowy POMOT Chojna z brązowym medalem Mistrzostw Okręgu szczecińskiego.

Dużym sukcesem zakończył się start chojeńskiej drużyny wędkarskiej WKS POMOT  CHOJNA w  drużynowych Mistrzostwach Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej.

 W niedzielę 20 sierpnia nad rzekę Odra w miejscowości Ognica zameldowali się wędkarze kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Na starcie stawiło się 10 pięcioosobowych drużyn walczących o miano najlepszej drużynowej ekipy szczecińskiego spławika w 2017r. Organizatorem tegorocznej edycji drużynowych Mistrzostw Okręgu było koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA, w którym działa, na co dzień klub wędkarski ” POMOT CHOJNA” . Pierwszy raz w długoletniej historii Okręgu Szczecin drużynowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej cieszyły się tak dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wędkarzy. Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny m.in. ze Szczecina, Pyrzyc, Lubanowa, Gryfina, Nowogardu i oczywiście drużyna gospodarzy Chojna. Czterogodzinne zmagania pokazały, że o dobrym wyniku końcowym decydowała każda złowiona ryba. Po podliczeniu wyników sektorowych komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz wraz z Wiceprezesem ds. Sporu Krzysztofem Sindrewiczem, zawodnikiem Koła Pyrzyce.
Pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. sektorowych zajęła drużyna z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Koła Karp Szczecin, która uzyskała 13 pkt. sektorowych, natomiast trzecie miejsce uzyskała chojeńska drużyna WKS POMOT Chojna, która uzyskała 15 pkt. sektorowych.  Między pierwszą trójka a resztą drużyn była już znaczna różnica punktowa, dla przykładu czwarta drużyna Mistrzostw miała na swoim koncie 27 pkt. sektorowych a ostania drużyna zmagań zgromadziła 45 pkt.  W chojeńskiej drużynie znakomicie połowili Marek Wysokiński ( sek. A)i Mariusz Strzelczyk (sek. B) którzy wygrali swoje sektory. Marcin Przybyła (sek. D) zajął 2 miejsce, Paweł Bucyk (sek.E) był  4, natomiast Kamil Skiba (sek. B) zajął 7 miejsce. Po wręczeniu medali i pucharów głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i organizatorom za przygotowanie imprezy, która stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.
Już 3 września odbędzie się kolejna impreza wędkarska na naszym terenie. Wówczas do Ognicy powrócą zmagania wędkarzy spławikowych w zawodach o puchar Chojny, zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.
Organizację imprezy Kapitanat Sportowy Okręgu szczecińskiego ponownie powierzył dla Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

Wygenerowano w sekund: 0.10
2,738,928 unikalne wizyty