Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Odra Wyspa Pucka - Zamknięta
Napisane przez bacyk dnia maj 16 2019 15:03:59

Z uwagi na rozgrywane Klubowe Feederowe Mistrzostwa Polski

łowisko Wyspa Pucka w dniach 23-26.05.2019 jest całkowicie zamknięte dla wędkarzy zarówno z brzegu jak i z łodzi.

Za utrudnienia przepraszamy.

Krzysztof Sindrewicz vice Prezes ds Spraw Sportu OPZW Szczecin 

Wzmożone patrole SSR
Napisane przez bacyk dnia maj 08 2019 14:11:53

Sezon wędkarski w pełni tym samym nad wodę przybywają rzesze miłośników wędkarstwa a to powoduje wzmożone patrole Społecznej Straży Rybackiej.  Kwiecień i początek maja to czas, kiedy powiatowe struktury SSR prowadziły i prowadzą zmasowane kontrole na zbiornikach wodnych PZW i Regalicy.
Na przestrzeni chociażby kilkunastu ostatnich dni strażnicy dokonywali kilkudziesięciu kontroli dziennie. W ostatnim czasie patrole prowadzone są w asyście Policji i Państwowej Straży Rybackiej, co oznacza dla wędkujących nieposiadających stosownych zezwoleń bądź nieprzestrzegających regulaminów mandaty karne czasami nawet kilkusetzłotowe. Na przełomie kwietnia i maja jak informuje Komendant powiatowych struktur SSR Gryfino Piotr Nosul, Policja i PSR, ukarały wędkarzy mandatami karnymi na łączną wartość kilku tysięcy złoty. Dla przykładu tylko 29 kwietnia skontrolowano 44 osoby i wystawiono 7 mandatów na kwotę 900 zł.
Jednostka SSR na co dzień stacjonująca w Chojnie liczy obecnie 23 strażników i jak mówi Piotr Nosul, - chojeńskie struktury to mieszanka rutyny z młodością, co przekłada się na rzetelność i skuteczność wykonywanych obowiązków strażnika co niezmiernie cieszy. Jak podkreśla komendant -wędkarze sami zauważają, że na przestrzeni ostatnich lat nie pamiętają, aby wody powiatu gryfińskiego były tak często kontrolowane a patrole SSR były tak liczne. Konsekwencja działań patrolowych w głównej mierze przyczynia się do hamowania potencjalnych zjawisk kłusownictwa wśród wędkarzy podkreśla komendant.  Ale jak zaznacza - w najbliższym czasie w łączonych patrolach z Policją i PSR położymy duży nacisk na wędkarzy, którzy w obrębie swojego stanowiska wędkować będą w towarzystwie śmieci – co w konsekwencji sprowadza się do ukarania wędkującego mandatem karnym. Wszystko to ma na celu uprzątnięcie brzegów naszych jezior i rzek, co jest zmorą naszych czasów i brakiem poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Spinningowa majówka dla Tomasza Maćkowycz
Napisane przez bacyk dnia maj 08 2019 13:25:37

Majówka to okres, kiedy swoje zmagania rozpoczynają miłośnicy spinningu. Tym samym na jeziorze Jeleńskim Gmina Chojna 3 maja spotkali się wędkarze koła PZW Odra Chojna, gdzie rozpoczęli rywalizację w Grand Prix Spinningu. Na przestrzeni 5 godzin do podbieraków trafiały okonie i szczupaki. Największą wagę tego dnia uzyskał Tomasz Maćkowycz i to on objął prowadzenie w klasyfikacji rocznej GP 2019 wyprzedzając Andrzeja Wójcika i Jacka Stelmacha.
Organizatorem zawodów w roku 2019  z ramienia Zarządu Koła jest kolega Andrzej Wójcik, na co dzień członek Sądu Koleżeńskiego, który podjął się starań, aby rozwinąć i propagować tę metodą wśród członków koła. Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Zarząd Koła okolicznościowe puchary oraz bony upominkowe do realizacji w sklepie wędkarskim Sandacz w Chojnie. Na zakończenie kol. Andrzej Wójcik uraczył wszystkich przepyszną zupką a dowodem potwierdzającym, że zawodnicy zachwycali się gorącym posiłkiem było widoczne dno kociołka wiszącego nad ogniskiem.


Sklep Sandacz otwarty do 21:00
Napisane przez bacyk dnia kwiecień 29 2019 15:21:21

W związku z dużym zainteresowaniem wędkarzy opłatami PZW informujemy, że:

Sklep Wędkarski SANDACZ w Chojnie ( przy Netto ) w dniach 30.04.2019 i 02.05.2019 będzie otwarty w godzinach 08:00 - 21:00

Wszystkich zainteresowanych wykupieniem pozwoleń PZW serdecznie zapraszamy.

Koło nr 84 PZW ODRA CHOJNA

Zmiany w Zarządzie Koła nr 84 PZW Odra Chojna.
Napisane przez bacyk dnia marzec 25 2019 13:53:11


Podczas posiedzenia Zarządu Koła Odra Chojna w dniu 22.03.2019 r., doszło do zmian w składzie osobowym Zarządu Koła nr 84 PZW Odra Chojna. 
W związku ze złożoną rezygnacją przez Marcina Pisanko dotychczasowego Sekretarza Zarządu funkcję Sekretarza w kole Odra objął Kamil Skiba. Ponadto skład osobowy Zarządu Koła nr 84 PZW Odra Chojna uzupełnił Sylwester Filipczak, który będzie pełnił funkcję Gospodarza Koła zastępując na tym stanowisku Kamila Skibę.

KLUBOWE GRUNTOWE MISTRZOSTWA POLSKI (feeder)
Napisane przez bacyk dnia marzec 25 2019 13:12:46

Polski Związek Wędkarski
Zarządy Okręgów/Kluby Wędkarskie
Wszystkie

KOMUNIKAT

KLUBOWE GRUNTOWE MISTRZOSTWA POLSKI (feeder)

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie uprzejmie informuje, że na zlecenie Zarządu Głównego PZW organizuje w dniach 23-26 maja 2019r.:

KLUBOWE GRUNTOWE MISTRZOSTWA POLSKI.

Zawody rozegrane zostaną w trzech turach w klasyfikacji drużynowej (drużyny trzy osobowe) w kategorii senior, zgodnie z obowiązującymi Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego cz. II.9.

Prawo startu ma 30 klubowych drużyn w kolejności:

  • zwycięskie drużyny Klubowych Mistrzostwa Okręgów (dotyczy tych Okręgów PZW w których takie zawody zostaną rozegrane – wymagany protokół z zawodów);
  • inne zgłoszone drużyny klubów wg. kolejności zgłoszeń. Jeden klub może wystawić jedną drużynę.
  • kolejne drużyny klubów które wystawiły już jedną drużynę.

Organizator zastrzega sobie prawo zwiększenia ilości dopuszczonych do startu drużyn. Decyzja zostanie podjęta w porozumieniu z Głównym Kapitanatem Sportowym ZG PZW po upłynięciu terminu zgłoszeń do zawodów.

W czasie zawodów do punktacji zaliczane będą ryby z zachowaniem wymiarów i okresów ochronnych zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. z późn. zm. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie

Wszyscy zawodnicy muszą posiadać aktualną licencję sportowca oraz
aktualne badania lekarskie.


https://pzwszczecin.com/wp-content/uploads/Klubowe-Gruntowe-Mistrzostwa.pdf

 

Nocne akcje przeciwko kłusownikom przynoszą rezultaty.
Napisane przez bacyk dnia marzec 22 2019 14:18:01

Strażnicy SSR powiatu gryfińskiego prowadzą wzmożone kontrole na wodach PZW, wodach Starostwa, ale również na wodach Regalicy, czyli rzece Odrze i jej kanałach. W dniu 19 marca w godzinach nocnych podczas patrolu na kanałach Odry w miejscowości Stary Kostrzynek zdjęto i zabezpieczono sieć wonton o długości 30 m. Następnego dnia z 20/21 marca również w godzinach nocnych na wodach PZW w miejscowości Lubicz Gmina Widuchowa na jeziorze Lipienko zdjęto i zabezpieczono sieci kłusownicze wonton i drgawica, z których uwolniono kilkanaście sztuk szczupaka i białorybu.

Jak informuje Komendant SSR Piotr Nosul wzmożone kontrole i zaangażowanie strażników przynoszą efekty co z pewnością cieszy administratorów wód, ale i samych wędkarzy.
W związku z nasilonymi kontrolami na wodach naszego regionu gryfińska jednostka w najbliższym czasie do swoich działań będzie wykorzystywać specjalistyczny dron, który w dużym stopniu ma ułatwić a co najważniejsze uskutecznić nocne działanie SSR w powiecie gryfińskim.

Wzmożone patrole SSR przynoszą rezultaty.
Napisane przez bacyk dnia marzec 16 2019 16:10:44

W dniu dzisiejszym 16 marca patrol SSR Gryfino podczas kontroli odcinka rzeki Struga Marwicka natrafił na przystawkę węgorzową umieszczoną pod przepustem. Ponadto na miejscu strażnicy zabezpieczyli podbierak służący do nielegalnego połowu ryb. Wiosnę widać i czuć w powietrzu, więc jest to czas, gdzie ryby po okresie zimowym zaczynają aktywne żerowanie. To natomiast powoduje, że kłusownicy ruszają  za drapieżnikiem, który w tym czasie jest w okresie ochronnym szykując się do tarła.

Jak informuje Piotr Nosul Komendant gryfińskich struktur SSR, od początku bieżącego roku Społeczna Straż Rybacka powiatu gryfińskiego prowadzi rutynowe kontrole na zbiornikach wodnych w powiecie gryfińskim. Kontrole prowadzoną są przez patrole złożone z samych strażników SSR, ale również na zasadzie patroli łączonych z Policją czy Państwową Strażą Rybacką.  W ostatnim czasie Państwowa Straż Rybacka i SSR Gryfino prowadziły rutynowe kontrole na akwenach wodnych legitymując kilkudziesięciu wędkarzy i nakładając kilkanaście kilkuset złotowych mandatów. Jednostka naszego powiatu liczy ponad dwudziestu strażników, którzy w ostatnim czasie bardzo aktywnie patrolują jeziora i rzeki w naszym regionie.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?