Aktualnie online
Gości online: 2

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Niebezpieczne zanieczyszczenie rzeki Słubi w Gminie Moryń
Napisane przez bacyk dnia marzec 10 2019 22:02:23

Niebezpieczne zanieczyszczenie rzeki Słubi w Gminie Moryń

 

W niedzielę 10 marca bieżącego roku funkcjonariusze Społecznej Straży Rybackiej kontrolowali zbiorniki wodne w powiecie gryfińskim. Podczas rutynowej kontroli rozlewisk rzeki Słubi stwierdzili duże ilość zanieczyszczeń spływających bezpośrednio do rzeki na tzw. zastawce.  Przejrzystość wody jest praktycznie zerowa a na powierzchni unosi się biały kożuch. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy jest niepoprawnie funkcjonująca oczyszczalnia ścieków, która znajduje się powyżej zbiornika.
Problem jest niepokojący i z pewnością należy podjąć natychmiastowe działania, aby nie doszło to skażenia zbiorników wodnych. Notatki wraz z dokumentacją fotograficzną zostaną przekazane odpowiednim organom, aby jak najszybciej zbadać przyczynę i rozwiązać niepokojący problem.

Jeziora Mętno, Stoki i Czachów dla wędkarzy PZW.
Napisane przez bacyk dnia marzec 04 2019 17:45:46

Zarząd koła nr 84 PZW Odra Chojna informuje o dobrych wiadomościach dla wędkarzy naszego regionu, jakie płyną z Okręgu PZW w Szczecinie.

Na mocy porozumienia pomiędzy Okręgiem Szczecin a dzierżawcą jezior Mętno, Stoki, Czachów wędkarze, który wykupią składki  PZW na 2019 r., mają możliwość wędkowania na w/w wodach.
Ponadto wędkarze PZW w naszym regionie mają możliwość wędkowania m.in. na takich jeziorach jak: j. Moryński, j. Stare Objezierze, j. Karpaty – Gmina Moryń, j. Barnkowskie, j. Pomoskie – Gmina Chojna, j. Kiełbicze – Gmina Widuchowa, j. Trzcińsko-Zdrój, j. Klasztorne – Gmina Trzcińsko Zdrój.
Zarząd Koła Odra Chojna informuje, że składki PZW można wykupić w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie ( przy Netto) i w siedzibie koła Odra - FOTO Studio Andrzej Stelmach przy ulicy Władysława Jagiełły 28 w Chojnie.

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE KOŁA WĘDKARSKIEGO PZW ODRA CHOJNA
Napisane przez bacyk dnia styczeń 31 2019 15:28:00

Zarząd Koła nr 84 PZW„Odra Chojna” informuje wszystkich członków Koła i miłośników wędkarstwa oraz osoby zainteresowane, że  zebranie sprawozdawcze Koła wędkarskiego Odra w Chojnie odbędzie się dnia 15.02.2019 r. o godz. 18:15 w Chojnie w budynku Rady Miasta Chojna przy ulicy Jagiellońskiej 2.
Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Informacje na temat zebrania w firmie Foto Studio AD Andrzej Stelmach lub pod nr. telefonu 512 320 812 / 608 673 780

ZNACZKI NA 2019 r. JUŻ W SPRZEDAŻY
Napisane przez bacyk dnia grudzień 28 2018 00:00:00

KOŁO PZW ODRA CHOJNA - PROWADZI JUŻ SPRZEDAŻ ZEZWOLEŃ PZW na 2019 r.

Zarząd Koła PZW ODRA CHOJNA pragnie poinformować członków koła i wszystkich miłośników wędkarstwa, że znaczki PZW na rok 2019 są dostępne w punktach sprzedaży tj. FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach ul. Władysława Jagiełły 28 i w sklepie wędkarskim SANDACZ w Chojnie pasaż handlowy przy Netto w Chojnie.
Jednocześnie informujemy, że wszystkie Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Szczecin objęte są jednakowym cennikiem opłat za zezwolenia PZW na rok 2019.

ZARZĄD KOŁA NR 84 PZW ODRA CHOJNA


TABELA OPŁAT PZW 2019 r.

Sukces Marka Wysokińskiego
Napisane przez bacyk dnia październik 05 2018 16:21:27

Z sukcesami zakończyli sezon wędkarze spławikowi Koła nr 84 PZW Odra Chojna, którzy reprezentowali Chojnę na przestrzeni roku podczas zmagań w spławikowej lidze Okręgu PZW Szczecin. Sezon szczecińskiej ligi spławika liczył sześć tur zawodów, w których udział brało niespełna 60 zawodników z całego województwa zachodniopomorskiego. Klub wędkarski POMOT Chojna bo pod taką nazwą startowali wędkarze z Chojny reprezentowali, Mariusz Strzelczyk, Paweł Bucyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba i Tomasz Bielecki. Sukcesem chojeńskiego klubu jest wywalczenie miejsca w Kadrze Okręgu Szczecin na 2019 r., przez Pawła Bucyka, który powrócił do kadry po rocznej przerwie oraz Marka Wysokińskiego, który jest w kadrze od 3 lat. Ponadto wielkim sukcesem chojeńskiej drużyny jest indywidualne trzecie miejsce Marka Wysokińskiego w klasyfikacji Grand Prix szczecińskiego spławika. Niewiele do uzyskania nominacji do kadry okręgu zabrakło Mariuszowi Strzelczykowi, który miejsce w kadrze stracił podczas ostatniej tury zmagań na Wyspie Puckiej w Szczecinie. Na przestrzeni całego sezonu drużyna WKS POMOT Chojna uplasowała się na wysokim 5 miejscu na 15 startujących drużyn. Drużynowo rywalizacja była o tyle utrudniona, gdyż w każdej turze chojeńscy zawodnicy otrzymywali punkty ujemne za brak kobiety i młodzika w swoim składzie.

Dobre starty i osiągane wyniki na przestrzeni całego sezonu oraz podejmowanie się organizacji imprez sportowych w 2018 r., przez Zarząd Koła Odra Chojna daje zielone światło władzom koła do ubiegania się o środki finansowe na organizację imprez dla dzieci i młodzieży w roku 2019.  Środki te pochodzić będą z budżetu Okręgu PZW Szczecin z przeznaczeniem dla aktywnych i wyróżniających się kół naszego województwa.

Szykują i trenują przed Mistrzostwami
Napisane przez bacyk dnia sierpień 17 2018 13:36:28

Zmagania najlepszych wędkarzy spławikowych Okręgu PZW Szczecin ponownie zawitają na ziemię chojeńską a wszystko za sprawą Drużynowych Mistrzostw Okręgu Szczecin, które odbędą się 26 sierpnia na łowisku Odra w miejscowości Ognica. Tydzień później odbędzie się kolejna tura Grand Prix Okręgu Szczecin w dyscyplinie spławikowej o puchar „ Chojny” ze względu na spodziewaną dużą liczbę startujących zmagania odbędą się na dwóch łowiskach Odra Krajnik Dolny i Odra Ognica.
Jak co roku organizatorem zawodów na prośbę Okręgu PZW Szczecin jest koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna, które przygotowuje łowiska pod organizację imprez wędkarskich na szczeblu okręgu w naszym regionie. Jak mówi Prezes Koła Paweł Bucyk „przygotowanie imprez na ponad 70 osób jest nie lada wyczynem dla organizatorów, należy wykosić łowisko, niekiedy kilometrowy pas linii brzegowej, ponieważ zawodnicy powinni siedzieć w odległości min. 10 m., uprzątnąć śmieci, które zalegają nad brzegami rzeki Odry, ale również zapewnić zaplecze gastronomiczne na dzień zawodów. Obowiązków i pracy jest dużo jednak wspólnie z zarządem koła staramy się sprostać temu zadaniu. Sama organizacja zawodów to jedno, ale musimy również znaleźć czas na treningi, co być może przy odrobinie szczęścia pozwoli powalczyć nam o medal drużynowy”.
Z roku na rok poziom sportowy imprezy stale rośnie a niekiedy całe drużyny to zawodnicy na co dzień startujący w zawodach rangi ogólnopolskiej. W tym roku organizatorzy przewidują, że udział w zawodach weźmie 12 pięcioosobowych drużyn. Frekwencja z pewnością była by jeszcze większa ale ograniczeniem jest tutaj pojemność łowiska na Ognicy.
Pięcioosobowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin odbywają się na naszym terenie od 4 lat w tym czasie zawodnicy koła Odra Chojna dwukrotnie stawali na podium zdobywając srebrny i brązowy medal Spławikowych Drużynowych Mistrzostw Okręgu.

Puchar Prezesa PUP POMOT Chojna dla Andrzeja Wójcika
Napisane przez bacyk dnia sierpień 15 2018 09:47:48

Na rzece Odra w miejscowości Ognica rozegrane zostały zawody zakładowe gruntowe o puchar Prezesa PUP POMOT Chojna. Kolejny rok z rzędu impreza organizowana jest przez koło wędkarskie
nr 84 PZW Odra Chojna, którego członkowie startują na imprezach sportowych jako klub WKS POMOT Chojna. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników, którzy na przestrzeni czterech godzin rywalizowali o bardzo cenne nagrody wędkarskie. Najlepszy spośród pracowników okazał się Andrzej Wójcik, drugie miejsce zajął Stanisław Bajko, trzecia lokata przypadła Eugeniusza Jeremicz.  Uroczystego wręczenia pucharów i przekazania nagród dokonał organizator członek Zarządu Koła Odra Chojna Mariusz Strzelczyk na co dzień również pracownik Przedsiębiorstwa POMOT Chojna.

Wakacje z Wędką w kole PZW Odra Chojna
Napisane przez bacyk dnia lipiec 03 2018 15:18:27

W piątek 22 czerwca br. uczniowie w całej Polsce rozpoczęli zasłużone wakacje.
Z tej okazji chojeńskie koło wędkarskie PZW ODRA Chojna rokrocznie organizuje spotkanie nad wodą z najmłodszymi adeptami wędkarstwa podczas pikniku wędkarskiego „Wakacje z Wędką”.
Tegoroczna impreza odbyła się 24 czerwca na jeziorze Kaliska Lotnisko i jak co roku cieszyła się zainteresowaniem uczestników. Nad brzegiem jeziora uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zameldowali się na godzinę 8:00 gdzie w imieniu Zarządu Koła powitał wszystkich i omówił zasady wędkowania Prezes Koła PZW Odra, Paweł Bucyk. Najistotniejszym punktem odprawy była informacja mówiąca o tym, że w tym dniu nie będzie pokonanych, gdyż każdy uczestnik Wakacji z Wędką jest zwycięzcą a kwestią priorytetową jest dobra zabawa i zadowolenie uczestników.
Po odprawie czysto technicznej uczestnicy rozpoczęli losowanie stanowisk i następnie rozchodzili się na wylosowane przez siebie stanowiska, gdzie niekiedy pełnymi rodzinami szykowali się do dwugodzinnej rywalizacji. Nad przebiegiem zawodów czuwał Skarbnik Koła Mariusz Strzelczyk, który w tym dniu pełnił rolę sędziego zawodów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 , wówczas do wody powędrowały rybie smakołyki a najmłodsi adepci wędkarstwa próbowali różnych kulinarnych sztuczek, aby przechytrzyć i złowić upragnioną rybę. W czasie, kiedy rywalizacja toczyła się w najlepsze organizatorzy szykowali się do drugiej części imprezy, podczas której na wszystkich uczestników czekał grillowany poczęstunek a dla najmłodszych nie lada niespodzianka.
Czas wędkowania upływał bardzo szybko a na stanowiskach dało się słyszeć odgłosy radości co zwiastowało, że do siatek wędrują złowione rybki. O godzinie 11:00 zakończono część sportową, czyli zawody wędkarskie i rozpoczęła się praca komisji sędziowskiej, która wędrowała po stanowiskach i ważyła złowione ryby. W czasie, kiedy sędzia zawodów podliczał wyniki zawodów uczestnicy schodzili się na miejsce zbiórki, gdzie czekały już na nich grillowane smakołyki. Następnie nadeszła długo wyczekiwana chwila, czyli wręczenie pucharów, medali okolicznościowych i to co sprawia najwięcej radości, czyli loteria fantowa, wzbudzająca u dzieci wielkie emocje, gdyż do samego końca nie są w stanie przewidzieć jaką nagrodę wylosują. Następnie głos zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w szczególności podziękował tym którzy wsparli materialnie i rzeczowo piknik wędkarski „Wakacje z Wędką”. Prezes koła podkreślił, że to dzięki hojności ofiarodawców i środkom własnym koła rok rocznie udaje się organizować tak wspaniałą imprezę jaką są Wakacje z Wędką organizowane przez Koło PZW Odra Chojna.

Po zakończonej loterii fantowej na dzieci czekała kolejna tym razem mundialowa niespodzianka, która również wywołała dużo radości a w konsekwencji do końca nie pozwoliła zrobić pamiątkowego zdjęcia. To jednak nie był koniec niespodzianek, które tego dnia przewidzieli organizatorzy, gdyż po cześć oficjalnej przyszedł moment na imprezę towarzyszącą, którą dało się słyszeć w oddali.
Otóż w dalszej części pikniku wędkarskiego czas naszym młodym adeptom wędkarstwa uprzyjemnili strażacy ochotnicy z OSP Krajnik Dolny, którzy w ocenie wszystkich uczestników spisali się na medal dając dzieciom wiele radości i nie zapomnianych wrażeń. To w jaki sposób dzieci spędziły czas w towarzystwie strażaków nie sposób opisać, gdyż tylko pamiątkowe zdjęcia pozwalają oddać radości dzieci i zadowolenie opiekunów.
Na sam koniec Prezes Koła podsumowując tegoroczną imprezę podkreślił, że radości dzieci i opiekunów jest pozytywnym bodźcem do działania dla Zarządu Koła PZW Odra Chojna i tym samym utwierdza władze koła w przekonaniu, że praca społeczna wykonywana przez zarząd koła na rzecz inicjatyw społecznych jest ważnym czynnikiem, który pozwala łączyć lokalną społeczność i wspierać wszelkie przejawy inicjatyw społecznych.

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy „Wakacje z Wędką” w tym kolegom z jednostki strażackiej OSP Krajnik Dolny.

W szczególności swoje podziękowania kierujemy do Państwa Wioleta i Marcin Przybyła, Foto Studio AD Andrzej Stelmach, Poldanor SA, Chojna Beton, Piotr Czajkowski, Zbigniew Kmieć, Andrzej Wójcik, Sklep Wędkarski Sandacz, PUP Pomot Chojna, Okręg PZW Szczecin i wszystkim tym którzy prosili o anonimowość – dziękujemy Rafał.

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?