Aktualnie online

· Gości online: 5

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Spławikowe GP Okręgu Szczecin o puchar Chojny z ponad 5 kg leszczem w tle.

Rzeka Odra w miejscowości Ognica kolejny raz powitała wędkarzy spławikowych Okręgu PZW w Szczecinie. To właśnie w niedzielę 3 września br. odbyła się kolejna tura spławikowych Grand Prix Okręgu, podczas których zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o puchar Chojny. Organizatorem imprezy było po raz kolejny koło wędkarskie PZW ODRA Chojna.  Na starcie stawiło się ponad 50 zawodników, zmienna pogoda i wiatr nałożyły tego dnia na zawodników dodatkową presję i skłoniły do jeszcze bardziej wytężonego łowienia. Koło Odra Chojna reprezentowało 6 zawodników tworzących dwie drużyny, którzy tego dnia łowili ze zmiennym szczęściem. W pierwszej drużynie WKS POMOT Chojna najlepiej połowił Paweł Bucyk uzyskując 3 miejsce w sektorze „C” z wagą 12.205 g.,  w tym 5 leszczy o łącznej wadze 9.700 g. Czwarte miejsce sektorowe (sek. A) zajął Marek Wysokiński z wagą 5.930 g., trzeci zawodnik drużyny WKS POMOT Chojna, Mariusz Strzelczyk rywalizację ukończył na 11 miejscu w sektorze „B” z wagą 1.335 g. W drugiej chojeńskiej drużynie WKS POMOT II najlepiej spisał się Tomasz Bielecki zajmując 3 miejsce w sek. „B” z wagą 9.115g., Kamil Skiba zajął 9 miejsce w sek. „C” z wagą 3.495g., natomiast Marcin Przybyła ukończył zmagania na 10 miejscu w sek. „A” z wagą 1.630 g. Wydarzeniem dnia był rekordowy leszcz o wadze 5.350 g., złowiony po 30 minutowej walce przez Krzysztofa Sindrewicza z Koła Pyrzyce.  Kolejny raz impreza organizowana przez koła Odra Chojna cieszyła się dużym zainteresowaniem wędkarzy ale co najważniejsze po raz kolejny została wysoko oceniona organizacja imprezy począwszy od przygotowania łowiska na degustacjach kulinarnych kończąc. Podziękowania składane przez Wiceprezesa ds. Sportu Krzysztofa Sindrewicza i Kapitanat sportowy Okręgu Szczecin potwierdzają fakt dobrze wykonywanej pracy i funkcjonowania struktur chojeńskiego koła a wszystko to dzięki wspólnej pracy Zarządu i szeregowych członków koła Odra Chojna.

Wędkarski Klub Sportowy POMOT Chojna z brązowym medalem Mistrzostw Okręgu szczecińskiego.

Dużym sukcesem zakończył się start chojeńskiej drużyny wędkarskiej WKS POMOT  CHOJNA w  drużynowych Mistrzostwach Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej.

 W niedzielę 20 sierpnia nad rzekę Odra w miejscowości Ognica zameldowali się wędkarze kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Na starcie stawiło się 10 pięcioosobowych drużyn walczących o miano najlepszej drużynowej ekipy szczecińskiego spławika w 2017r. Organizatorem tegorocznej edycji drużynowych Mistrzostw Okręgu było koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA, w którym działa, na co dzień klub wędkarski ” POMOT CHOJNA” . Pierwszy raz w długoletniej historii Okręgu Szczecin drużynowe Mistrzostwa Okręgu w dyscyplinie spławikowej cieszyły się tak dużą popularnością i zainteresowaniem ze strony wędkarzy. Do udziału w zawodach zgłosiły się drużyny m.in. ze Szczecina, Pyrzyc, Lubanowa, Gryfina, Nowogardu i oczywiście drużyna gospodarzy Chojna. Czterogodzinne zmagania pokazały, że o dobrym wyniku końcowym decydowała każda złowiona ryba. Po podliczeniu wyników sektorowych komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców. Uroczystego wręczenia pamiątkowych pucharów i medali dokonał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz wraz z Wiceprezesem ds. Sporu Krzysztofem Sindrewiczem, zawodnikiem Koła Pyrzyce.
Pierwsze miejsce z dorobkiem 12 pkt. sektorowych zajęła drużyna z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło dla drużyny z Koła Karp Szczecin, która uzyskała 13 pkt. sektorowych, natomiast trzecie miejsce uzyskała chojeńska drużyna WKS POMOT Chojna, która uzyskała 15 pkt. sektorowych.  Między pierwszą trójka a resztą drużyn była już znaczna różnica punktowa, dla przykładu czwarta drużyna Mistrzostw miała na swoim koncie 27 pkt. sektorowych a ostania drużyna zmagań zgromadziła 45 pkt.  W chojeńskiej drużynie znakomicie połowili Marek Wysokiński ( sek. A)i Mariusz Strzelczyk (sek. B) którzy wygrali swoje sektory. Marcin Przybyła (sek. D) zajął 2 miejsce, Paweł Bucyk (sek.E) był  4, natomiast Kamil Skiba (sek. B) zajął 7 miejsce. Po wręczeniu medali i pucharów głos zabrał Prezes Zarządu Okręgu Grzegorz Rogalewicz, który podziękował zawodnikom za tak liczny udział i organizatorom za przygotowanie imprezy, która stała na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym.
Już 3 września odbędzie się kolejna impreza wędkarska na naszym terenie. Wówczas do Ognicy powrócą zmagania wędkarzy spławikowych w zawodach o puchar Chojny, zaliczanych do Grand Prix Okręgu PZW Szczecin.
Organizację imprezy Kapitanat Sportowy Okręgu szczecińskiego ponownie powierzył dla Koła nr 84 PZW Odra Chojna.

Puchar Komendanta SSR Pyrzyce dla M. Kwiatkowskiego, WKS POMOT wysoko w klasyfikacji.

 W niedzielę 13 sierpnia wędkarze z Koła PZW Odra Chojna i Koła z Pyrzyc spotkali się nad rzeką Odrą w miejscowości Ognica, gdzie rywalizowali w zawodach spławikowych o puchar Komendanta Społecznej Straży Rybackiej Pyrzyce. Chojeńska drużyna klubowa WKS POMOT Chojna startowała w pięcioosobowym składzie Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba, Marcin Przybyła.

Podczas czterogodzinnych zmagań zawodnicy łowili głównie leszcze, krąpie i jazie a waga ryb łowionych przez poszczególnych zawodników wahała się od 1kg do 16 kg złowionych ryb. Najlepszy tego dnia okazał się Marcin Kwiatkowski z koła Pyrzyce z wynikiem 15.700 wygrywając sektor A. Drugie miejsce przypadło dla Krzysztofa Sindrewicza, który zwyciężył w sek. B z wagą 10.500, trzecia lokata przypadła dla Pawła Bucyka klub WKS POMOT Chojna drugie miejsce w sek. A i waga 13.000. Kolejni zawodnicy klubu WKS POMOT plasowali się w czołówce klasyfikacji indywidualnej. Marcin Przybyła zakończył zawody na 4 miejscu, Mariusz Strzelczyk zajął 5 miejsce, Marek Wysokiński zakończył rywalizację na miejscu 7, natomiast Kamili Skiba zmagania ukończył na miejscu 13. Zawody o puchar Komendanta SSR Pyrzyce były przetarciem przed Mistrzostwami Okręgu szczecińskiego drużyn pięcioosobowych kół i klubów, które odbędą się już w najbliższą niedzielę
20.08.2017 r. , właśnie na Odrze w miejscowości Ognica. To właśnie w najbliższy weekend 10 drużyn pięcioosobowych Okręgu PZW Szczecin, w tym drużyna WKS POMOT Chojna z koła PZW ODRA, stanie do walki o zwycięstwo w drużynowych Mistrzostwach Okręgu PZW Szczecin.

Organizatorem imprezy jest Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.  

Grand Prix Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Chojny”

Zaproszenie na Spławikowe Zawody Wędkarskie
Grand Prix  Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Chojny”

3 września 2017r. łowisko Rzeka Odra  miejscowość Chojna

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na Spławikowe Zawody Wędkarskie „Puchar Chojny”, które odbędą się w dniu 03 września 2017 r. na łowisku Rzeka Odra w miejscowości Ognica. Zbiórka zawodników o godzinie 07:00. Udział w zawodach mogą brać wędkarze reprezentujący Kluby i Koła Okręgu PZW w Szczecinie. Każde Koło i Klub może wystawić dowolną ilość drużyn i zawodników indywidualnych.

 

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie przez koło lub klub załączonej do komunikatu karty zgłoszenia z wpisanymi nazwiskami wszystkich zawodników trenera i osoby towarzyszące, którzy wezmą udział w zawodach. Zawodnicy nie zgłoszeni przez Koła/Kluby na załączonej karcie  nie będą dopuszczeni do zawodów.  Zgłoszenia na innych kartach/protokołach  niż załączona nie będą przyjmowane. Karty zgłoszenia należy przesłać do sekretariatu biura Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie na adres 70-383 Szczecin, ul. Mickiewicza 3 lub mailowo na adres: biuro@pzwszczecin.com do dnia 25.08.2017. Po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględnione. Prosimy o rzetelne przesyłanie zgłoszeń – jest to niezbędne do właściwego przygotowania łowiska i zabezpieczenia posiłków.

KARTA ZGŁOSZENIA DO POBRANIA (doc): Spławikowe Zawody Wędkarskie GP Okręgu PZW w Szczecinie „Puchar Chojny”

W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach senior, junior i kobieta oraz klasyfikacja drużynowa (drużyny 5-osobowe- 3 seniorów, 1 junior, 1 kobieta).

Opłata organizacyjna (pobierana na miejscu zawodów):

20 zł od każdego zawodnika,

10 zł. od trenera,

10 zł. osoba towarzysząca.

PROGRAM ZAWODÓW

6.45-7.00             Przyjmowanie zawodników na terenie łowiska (lista obecności)

7.00                     Zbiórka zawodników, odprawa techniczna, Losowanie sektorów i stanowisk w  sektorach

7.30   – 8.00        Dojście do stanowisk

8.00                     I sygnał – wejście na stanowiska

8.15                     II sygnał – 5 minut do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt

9.50                     III sygnał – nęcenie zanęta ciężką

10.00                   IV sygnał – rozpoczęcie zawodów

13.55                   V sygnał – 5 minut do końca zawodów

14.00                   VI sygnał – koniec zawodów

15.30                   posiłek, ogłoszenie wyników  zawodów

 

Serdecznie  Zapraszamy
Okręgowy Kapitanat Sportowy

 

P.U.P POMOT Chojna wspomaga drużynę klubową Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna z wielką przyjemnością informuje, iż Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne "POMOT" w Chojnie, będzie wspierać drużynę klubową „WKS ODRA Chojna „ funkcjonującą przy strukturach Koła wędkarskiego nr 84 Odra.

Dotychczas wszyscy członkowie Koła nr 84 Odra, reprezentując koło ODRA Chojna startowali, jako drużyna klubowa pod nazwą Wędkarski Klub Sportowy ODRA Chojna. W związku z powyższym drużyna klubowa już w najbliższych startach na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim będzie występowała pod nazwą WKS POMOT CHOJNA reprezentując koło nr 84, a szczególności Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne  "POMOT" w Chojnie.

W ostanią sobotę 22.07.2017 drużyna klubowa WKS POMOT Chojna odbyła pierwszy trening pod nową
nazwą na Odrze gdzie już w sierpniu odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecińskiego kół i klubów w dys. spławikowej.
Waga złowionych ryb podczas treningu wachała się od 16.5 kg do 18 kg.

JEZIORO KARPATY udostępnione dla wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie!

Z przyjemnością informujemy,  że Okręg PZW w Szczecinie, podpisał umowę ze Starostwem Powiatowym w Gryfinie na użytkowanie do celów wędkarskich Jeziora KARPATY Gmina Moryń, powiat gryfiński, w obrębie Stare Objezierze .

Jezioro KARPATY (powierzchnia 6,8 ha) udostępnione jest do wędkowania dla  członków PZW, którzy wykupili odpowiednie składki na ochronę i zagospodarowanie wód w Okręgu PZW w Szczecinie lub dla osób niezrzeszonych po wykupieniu zezwoleń okresowych.

Na łowisku obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb PZW, w tym przepisy obowiązujące na wodach Okręgu PZW w Szczecinie (odstępstwa od RAPR – informacja na stronie internetowej) oraz rejestracja połowu ryb (numer łowiska 137) lub wyjątkowo do końca 2017 roku – można wpisać nazwę jeziora).

Podpisanie umowy zakończyło starania Koła PZW nr 84 „Odra” Chojna o pozyskanie tej wody.

Biuro Okręgu PZW w Szczecinie

źródło: http://www.pzwszczecin.com

Wakacje z wędką z Kołem PZW ODRA Chojna

W niedzielę 25 czerwca 2017 w Chojnie na jeziorze Kaliska Lotnisko, koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna zorganizowało kolejną edycję zawodów dla dzieci i młodzieży „Wakacje z wędką”. Impreza współfinansowana była, jako zadanie publiczne ze środków Powiatu Gryfińskiego. W niedzielny poranek nad brzegiem jeziora spotkało się około stu mieszkańców naszego regionu a w tym aż, 36 adeptów wędkarstwa w wieku od 4 do 14 lat. W tej grupie znajdowały się również dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, które również wsparło organizacyjnie i kulinarnie chojeński piknik wędkarski. Dzieci podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe, przedszkolaki, kadeci i kadeci starsi. Czas zawodów obejmował dwie godziny łowienia a na następnie na maluchów czekały same niespodzianki i wielki piknik grillowy oraz impreza towarzysząca, jaką był „Błękitny Patrol”, czyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, przeprowadzony przez Instruktora i młodzieżową grupę WOPR działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Start zawodów zaplanowano na godzinę 9:00, zanim jednak do niego doszło, tradycyjnie już, nastąpiło losowanie stanowisk i wręczanie słodkiego poczęstunku. Punkt 9:00 zabrzmiała trąbką sędziego zawodów wówczas zanęty i przynęty powędrowały do wody a maluchy rozpoczęły zabawę. Co pewien czas słychać było okrzyki radości, co zwiastowało złowioną rybkę a na twarzach rodziców i organizatorów malował się uśmiech i poczucie, że maluchy bardzo dobrze się bawią. O godzinie 11:00 sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb i podliczania wyników a w tym czasie wygłodniali zawodnicy wraz ze swoimi opiekunami udali się na grillowany poczęstunek. Po zakończonej degustacji nastąpił najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment, czyli nagrodzenie wszystkich uczestników imprezy medalami, dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wręczanie rozpoczęło się od najmłodszej grupy, czyli przedszkolaków, którzy po za wspomnianymi upominkami otrzymali jeszcze nagrody ufundowane przez Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie z rąk swoich Pań opiekunek, które od samego rana towarzyszył nam i pomagały przy organizacji imprezy. Następnie odznaczono kadetów i kadetów starszych. Po wręczeniu upominków za uczestnictwo przyszła pora na kolejną niespodziankę, czyli uwielbianą przez dzieci Loterię fantową i raz jeszcze każdy uczestnik w drodze słodkiego ciastkowego losowania z wielkim uśmiechem odbierał nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. W dalszej części pikniku wędkarskiego odbył się pokaz ratownictwa i niesienia pierwszej pomocy przeprowadzony przez instruktora WOPR, Marka Łągiewczyka i młodzieżową grupę WOPR działającą przez ZSP w Chojnie. W tej części imprezy dzieci poza częścią teoretyczną również mogły spróbować swoich sił w praktyce. Zaangażowanie dzieci w zajęcia praktyczne było bardzo duże,  co przez organizatorów imprezy nagradzane było kolejnymi upominkami w postaci piłek i gadżetów. Pokaz ratownictwa i szkolenie z tego zakresu to również bardzo dobra lekcja dla opiekunów, którzy wraz ze swoimi pociechami aktywnie brali udział w zajęciach praktycznych.
Na zakończenie, czyli przysłowiowy deser panie przedszkolanki uraczyły uczestników imprezy przepyszną szarlotką.
Z roku na rok impreza organizowana przez Koło wędkarskie PZW ODRA Chojna nabiera, co raz to większego rozmachu. To wszystko pokazuje i uświadamia Zarząd koła, że działalność sportowa na rzecz dzieci w kole Odra Chojna jest prowadzona w sposób prawidłowy mający na celu nakłonić najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na łonie natury, wędkując a przy tym bawiąc się jednocześnie.

Zorganizowanie „Wakacji z wędką” nie było by możliwe bez środków finansowych z budżetu koła oraz ogromnej pracy Zarządu koła „Odra” jaką należy włożyć w realizację takiego przedsięwzięcia a wszystko to w połączeniu ze środkami finansowymi zewnętrznymi, umożliwia realizację tego typu zadań publicznych.

 Dlatego też Zarząd koła pragnie podziękować wszystkim tym osobom, instytucjom, przedsiębiorcom, którzy wsparli finansowo i rzeczowo „Wakacje z wędką” tym samym przyczynili się do możliwości organizacji tak wspaniałej imprezy plenerowej dla dzieci i młodzieży, organizowanej co rocznie przez Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.

 


„Wakacje z wędką”  wsparli:

Powiat Gryfiński
P.U.P Pomot Chojna
POLDANOR S.A.
Urząd Marszałkowski
Cukiernia Piekarnia MAXX
Foto Studio AD

Marcin Przybyła
Daniel Lewandowski
Zbigniew Kmieć
Marcin Pisanko
Rada Sołecka Nawodna

Prezes Koła wędkarskiego PZW Odra Chojna objął funkcję Sekretarza Zarządu Okręgu PZW Szczecin

W niedzielę 18 czerwca do Szczecina zjechało 92 delegatów reprezentujących, na co dzień kilkadziesiąt kół okręgu szczecińskiego na XXXI Okręgowy Zjazd Delegatów Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie, aby dokonać wyboru Władz Okręgu na lata 2017 -2021.
W pierwszej kolejności Delegaci wybierali Prezesa Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie, którym ponownie został wybrany Grzegorz Rogalewicz uzyskując praktycznie 100%  poparcie. W dalszej części obrad komisja wyborcza przedstawiała kandydatów do Zarządu Okręgu PZW Szczecin na lata 2017 – 2021. Wśród nominowanych znalazł się Prezes najmłodszego koła wędkarskiego w Okręgu szczecińskim  Paweł Bucyk – Prezes koła nr 84 PZW Odra Chojna. Z pośród 20 przedstawionych kandydatów, delegaci dokonali wyboru 16 z nich. Po podliczeniu wyników głosowań, komisja wyborcza przedstawiła wynik końcowy. Tym samym okazało się, że XXXI zjazd Delegatów docenił dwuletnią pracę Prezesa i Zarządu koła nr 84 Odra Chojna, wybierając Pawła Bucyka na członka Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie. W poniedziałek 26 czerwca doszło do pierwszego posiedzenia Zarządu Okręgu, podczas którego Prezes Zarządu przedstawił propozycję podziału sprawowanych funkcji w Zarządzie Okręgu na lata 2017 -2021. Tym samym funkcję Sekretarza Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie na najbliższe cztery lata powierzono dla Pawła Bucyka.

Wygenerowano w sekund: 0.04
2,967,883 unikalne wizyty