Aktualnie online

· Gości online: 6

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Wystartował sezon spławikowy w Kole Odra Chojna

Wędkarze z koła PZW Odra Chojna rozpoczęli zmagania spławikowe o miano najlepszego spławikowego zawodnika w 2018 roku. Pierwsza tura zawodów odbyła się w niedzielę 15 kwietnia a miejscem zmagań był zbiornik Sicina w Pyrzycach. Poza wędkarzami z Chojny tego dnia swoje zawody rozgrywali również wędkarze z koła "Wędkarz" , tym samy wzorem lat poprzednich wędkarze z Chojny wspólnie przystąpili do rywalizacji o puchar Sklepu Dendrobena w Pyrzycach. Udział w zawodach wzięło około 30 zawodników. Wyniki jak na tę porę roku nie robiły wrażenia gdyż zaczynały się 200g na 3600g kończąc. Klub wędkarski POMOT Chojna reprezentowało pięciu zawodników. Najwyżej sklasyfikowany został Kamil Skiba 2680g., który ukończył zmagania na 3 miejscu. Następny z wynikiem 2570g. był Paweł Bucyk, a Mariusz Strzelczyk uzyskał 5 lokatę z wagą ryb 2540g. Tomasz Bielecki  uzyskał wagę 2230g., natomiast Marek Wysokiński ukończył zmagania z wagą 1910g.
Już w najbliższą niedzielę 22 kwietnia w Szczecinie na Wyspie Puckiej, Chojna i zarazem Koło wędkarskie nr 84 ODRA będzie reprezentowane przez dwie drużyny WKS POMOT Chojna ( P.Bucyk, M. Strzelczyk, M. Wysokiński) i  WKS ODRA Chojna ( Kamil Skiba, Tomasz Bielecki, Marcin Przybyła). Warto przypomnieć, że w tym roku mamy dwóch przedstawicieli w spławikowej Kadrze Okręgu Szczecin ( M. Strzelczyk, M. Wysokiński ) a kolejnych dwóch zawodników ( Bucyk, Bieliecki) uzyskało automatyczy start w Spławikowych Mistrzostwach Okręgu planowanych na początku czerwca br. w Pyrzycach.

Podlodowe Mistrzostwa Koła Odra Chojna

W niedzielę 3 marca na jeziorze Karpaty ( woda PZW pod opieką koła Odra )Gmina Moryń koło PZW Odra Chojna zainaugurowało sezon wędkarski 2018. Tego dnia odbyły się  podlodowe Mistrzostwa koła Odra Chojna. Niedzielny poranek przywitał zawodników 10 stopniowym mrozem i bardzo dobrymi warunkami do wędkowania. Zmagania zaplanowane były na 3 godziny a zawodnicy odławiali głównie płotkę, drobne leszczyki i sporadycznie okonie. W trakcie, kiedy zawodnicy rywalizowali o każdą rybę na brzegu czekało już ognisko ciepła herbata i oczywiście kiełbaski. Po zakończeniu zawodów przystąpiono do ważenia złowionych ryb. Podlodowym Mistrzem Koła 2018 został Paweł Bucyk, który uzyskał wynik 2200 pkt.,drugie miejsce zajął Marcin Przybyła z wynikiem 2020 pkt., trzecia lokata przypadła dla Mariusza Strzelczyka, który zawody ukończył z wynikiem 1970 pkt. Podlodowe Mistrzostwa koła rozpoczęły cykl zawodów z serii grand prix koła w różnych metodach wędkarskich zaplanowanych na 2018 rok w kalendarzu sportowym koła.  Już w marcu drużyna klubowa WKS Pomot Chojna rozpoczyna starty w dyscyplinie spławikowej a inauguracja sezonu odbędzie się na Wyspie Puckiej w Szczecinie.

Spotkanie powiatowych struktur SSR Gryfino

W niedzielę 11 lutego w Chojnie odbyło się spotkanie szkoleniowo organizacyjne Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. Udział w zebraniu wzięli przedstawiciele różnych struktur organizacyjnych PZW. Okręg PZW w Szczecinie  reprezentował Koordynator ds. SSR Łukasz Baran, oraz członek Zarządu Okręgu ds. ochrony wód ( SSR ) Wiesław Perełka. Z ramienia koła terenowego, w którym znajdują się powiatowe struktury SSR Gryfino obecni byli Prezes Koła Odra Chojna Paweł Bucyk i Skarbnik Koła Odra Mariusz Strzelczyk.  Zebranie rozpoczął Komendant SSR Gryfino Piotr Nosul, który powitał wszystkich przedstawicieli Polskiego Związku Wędkarskiego i tych, bez których SSR nie mogłoby istnieć, czyli strażników. Początek spotkania rozpoczął się miłym akcentem, czyli wręczaniem legitymacji i odznak SSR  tym strażnikom , którzy dopiero rozpoczną swoją pracę na rzecz Społecznej Straży Rybackiej w powiecie gryfińskim.
Następnie głos zabrał Koordynator Okręgu ds. SSR Łukasz Baran, który podkreślił, że bardzo się cieszy z faktu, że kolejni strażnicy zasilają struktury SSR Gryfino a co najważniejsze, że osoby, którym powierzono funkcjonowanie powiatowych struktur SSR prężnie działają, aby wdrażane zmiany, które zachodzą obecnie w powiecie gryfińskim pozwoliły aktywnie i bezproblemowo funkcjonować społecznej straży rybackiej. Od początku br. gryfińskie  struktury SSR przechodzą gruntowne zmiany administracyjne i personalne. Po zmianach na stanowisku komendanta i przeniesienia struktur z Gryfina do Chojny dochodzi również do zmian personalnych wśród aktywnych strażników. Nowo wybrany Komendant poinformował strażników, że złożył zarówno do Starostwa Powiatowego w Gryfinie jak i Okręgu PZW w Szczecinie aktualną listę strażników uprawnionych do kontroli wędkujących nad zbiornikami wodnymi.  Przekazał również, że powiatowe struktury SSR Gryfino liczą na chwilę obecną 23 strażników w tym 1/3 składu to nowo powołani strażnicy.  Koordynator SSR Łukasz Baran poinformował, że strażnicy, którzy nie są ujęci w rejestrze strażników SSR mimo ważnych legitymacji zobowiązani są zwrócić odznaki strażnika SSR do Biura Okręgu , bądź zwrócić je Komendantowi SSR. Następnie głos zabrał Paweł Bucyk Prezes Koła PZW Odra Chojna, przy którym funkcjonuje SSR Gryfino i poinformował, że po wspólnych ustaleniach z Komendantem niebawem rozpocznie się proces jednakowego umundurowania strażników. 

Jednak ze względu na duże nakłady finansowe, jakie musi ponieść z tego tytułu gryfiński SSR  proces ten będzie odbywał się etapowo i w miarę możliwości finansowych jednostki. W pierwszym etapie zostanie zakupiona odzież wierzchnia a koszt z tym związany to kilka tysięcy złotych. Prezes koła podkreślił, że przed Zarządem koła PZW Odra i Zarządem Okręgu Szczecin dużo pracy mającej na celu pozyskiwanie środków na działalność SSR w powiecie gryfińskim.

Na zakończenie spotkania głos zabrał Komendant Piotr Nosul i poinformował strażników, że 2 marca również w Chojnie odbędzie się szkolenie dotyczące przepisów prawa i zakresu działania Społecznej Straży Rybackiej, które przeprowadzone będzie przez Państwową Straż Rybacką.

Terminarz imprez sportowych na 2018 rok

TERMINARZ ZAWODÓW Koła 84 "ODRA" Chojna W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWEJ NA ROK 2018
Wszystkie zawody organizowane przez Koło wędkarskie ODRA CHOJNA
są zawodami otwartymi.


{} - GRAND PRIX KOŁA
{} - ZAWODY OKRĘGOWE

Rozpoczęcie sezonu Koła / Klubu ODRA Chojna I tura GP: 15 kwietnia  2018 – DO USTLALENIA

GP Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego: 8 kwietnia 2018 – Dziewoklicz / Wyspa Pucka

GP Puchar Dziekana ZUT:  22 kwietnia 2018 - Wyspa Pucka / Wyspa Pucka

I tura Mistrzostwa Koła / Klubu – II tura GP: 3 maja 2018 –  Sicina / Odra Krajnik Dolny

GP Puchar Pyrzyc: 6 maja 2018 - Sicina

II tura Mistrzostwa Koła / Klubu – III tura GP: 27 maja 2018 – Sicina

Indywidualne Mistrzostwa Okręgu:  02-03 czerwca 2018- Sicina

Puchar Zarządu Koła / Klubu – IV tura GP: 10 czerwca 2018 – Odra Ognica

Zakończenie sezonu Koła / Klubu – V tura GP: 19 sierpnia 2018 – Odra Ognica

Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin: 26 sierpnia 2018 - Odra Ognica
(5 osobowe drużyny kół, klubów)

GP Puchar Chojny: 2 września 2018 - Odra Ognica

GP Puchar Prezesa OPZW Szczecin: 23 września 2018 -  Sicina

 

TERMINARZ ZAWODÓW Koła 84 "ODRA" Chojna W DYSCYPLINIE SPINNINGOWEJ NA ROK 2018
Wszystkie zawody organizowane przez Koło wędkarskie ODRA CHOJNA
są zawodami otwartymi.


{} - GRAND PRIX KOŁA
{} - ZAWODY OKRĘGOWE
{} - ZAWODY TOWARZYSKIE

Rozpoczęcie sezonu Koła PZW ODRA CHOJNA I tura Grand Prix: 3 czerwca 2018 – rzeka Odra

II tura Grand Prix Koła Odra Chojna: 17 czerwca 2018 – Odra Gozdowice

III tura Grand Prix: 9 września 2018 – Odra Bielinek

Zakończenie Sezonu IV tura Grand Prix: 14 października 2018 – j . Kiełbicze z łodzi.

Zawody Towarzyskie z łodzi - j. Karpaty - termin do ustalenia


NAJWAŻNIEJSZA IMPREZA W 2018
TO
ZAWODY WĘDKARSKIE DLA DZIECI "WAKACJE Z WĘDKĄ" 24.06.2018

Walne zebranie sprawozdawcze koła nr 84 Odra Chojna

Początek każdego roku to okres zebrań sprawozdawczych w kołach PZW. W połowie lutego odbyło się walne zebranie sprawozdawcze w kole nr 84 PZW ODRA Chojna.  Zebranie otworzył Prezes Koła Paweł Bucyk, który powitał wszystkich zgromadzonych w tym Komendanta SSR Gryfino Piotra Nosula, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Chojnie Piotra Mroza. Po zrealizowaniu kwestii czysto organizacyjnych i regulaminowych przestąpiono do przedstawiania sprawozdań z działalności Koła Odra za 2017rok. Sprawozdanie  z pracy Zarządu Koła nr 84 Odra przedstawił Prezes Koła Paweł Bucyk który podsumowując rok ubiegły przedstawił m.in. informacje dotyczące organizacji imprez rekreacyjno-wędkarskich, w tym prowadzonej pracy z dziećmi i młodzieżą w kole. Przedstawiono informacje dotyczące współpracy z organami samorządowymi, współpracy z Zarządami sąsiednich Kół PZW czy opieki nad wodami PZW, których opiekunem jest Koło Odra Chojna.  Najważniejszym punktem sprawozdania był punkt dotyczący gospodarki środkami finansowymi, który szczegółowo omówiony został przez Skarbnika Koła Mariusza Strzelczyka. Następnie przyszedł czas na sprawozdania z działalności Sądu Koleżeńskiego, które przedstawił Przewodniczący Jakub Rycerz i Komisji Rewizyjnej pod przewodnictwem Jacka Stelmacha, który przedstawił sprawozdanie z realizacji planu pracy i wykonania budżetu Koła za rok 2017. Po przedstawieniu wszystkich sprawozdań zgromadzenie nagrodziło brawami sprawozdania z działalności statutowej koła za rok 2017. W konsekwencji uchwała zatwierdzająca sprawozdania została podjęta jednogłośnie. Następnie walne zebranie w formie uchwał przyjęło plan pracy i budżet koła na 2018r. W punkcie sprawy organizacyjne, Prezes Koła przedstawił zgromadzonym informacje dotyczące zmian, jakie zaszły w strukturach Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego, ale również poruszono sprawę organizacji imprez sportowych, jakie w 2018 odbędą się na naszym terenie a ich organizatorem będzie koło Odra Chojna. Po wyczerpaniu wszystkich punktów zebrania Prezes Koła podziękował zgromadzonym za przybycie i udział w zebraniu.

Duże zmiany w Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gryfińskiego - struktury przeniesione do Chojny

Początek roku 2018 przyniósł zmiany w strukturach Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego.
Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie po wielu latach postanowił dokonać zmian na stanowisku Komendanta SSR w Powiecie Gryfiński. Do końca 2017 r., funkcję tę pełnił wieloletni Komendant SSR Adolf Kiepura.  Z początkiem roku 2018 r., funkcję komendanta Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego powierzono dla Piotr Nosula m.in. wieloletniego strażnika SSR Gryfino. Nowo powołany komendant został m.in. pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie koła powiatu gryfińskiego, co również miało duży wpływ na podjętą decyzję przez Okręg PZW w Szczecinie. Zmiana na stanowisku komendanta SSR to nie jedyna zmiana, jaka dotyczy Społecznej Straży Rybackiej w powiecie gryfińskim. Okręg PZW w Szczecinie zdecydował również, że po wielu latach struktury SSR powiatu gryfińskiego zostaną przeniesione z Gryfina do Chojny. Tym samym zarządzanie administracyjne, finansowe, czy sprawowanie kontroli nad działalnością struktur Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego zostało powierzone dla Koła wędkarskiego nr 84 PZW ODRA Chojna. Decyzja podjęta przez władze Okręgu PZW Szczecin powoduje, że zarówno przed nowo powołanym komendantem i zarządem Koła Odra Chojna dużo pracy organizacyjnej. Sprawą priorytetową dla Zarządu Koła Odra Chojna jest doposażenie strażników SSR w niezbędne narzędzia umożliwiające i ułatwiające wykonywanie codziennych obowiązków strażnika. Bolączek z pewnością jest wiele, jednak aby je wyeliminować potrzeba wytężonej pracy i środków finansowych, które można pozyskiwać chociażby w ramach różnych projektów czy dofinansowań. Stąd też najbliższe miesiące to ciężka praca strażników, zarządu koła czy władz Okręgu a wszystko to w słusznej sprawie, która w konsekwencji ma zapobiegać kłusownictwu czy dewastacji środowiska naturalnego w Powiecie gryfińskim.

 

                                                                                  Prezes Koła nr 84 PZW Odra Chojna
                                                                                  Paweł Bucyk

Terminarz Okręgowych Imprez Wędkarskich 2018 r.

Terminarz Okręgowych Imprez Wędkarskich 2018 r.

ZATWIERDZONY TERMINARZ OKRĘGOWYCH IMPREZ WĘDKARSKICH
Okręgu PZW w Szczecinie na  2018  rok
DYSCYPLINA   SPŁAWIKOWA 

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1 Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Koło nr 41 „Wędkarz” Pyrzyce 2-3 czerwca Sicina Mistrzowie Kół, Klubów + Kadra Okręgu + 25 zawodników z GP 2015
2 Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Koło nr 84 Odra Chojna 26 sierpnia Rzeka Odra         Ognica 5 osobowe drużyny kół, klubów
3 GP Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego Koło 45 Kolejarz Stargard 8 kwietnia Dziewoklicz/ Wyspa Pucka 5 os. drużyny (3 Seniorów, 1 Junior, 1 Kobieta) + zawodnicy indywidualni
4 GP Puchar Dziekana ZUT Koło 45 Kolejarz Stargard 22 kwietnia Dziewoklicz/ Wyspa Pucka 5 os. drużyny (3 Seniorów, 1 Junior, 1 Kobieta) + zawodnicy indywidualni
5 GP Puchar Pyrzyc Koło nr 41 „Wędkarz” Pyrzyce 6 maja Sicina 5 os. drużyny (3 Seniorów, 1 Junior, 1 Kobieta) + zawodnicy indywidualni
6 GP Puchar Chojny Koło nr 84 Odra Chojna 2 września Rzeka Odra         Ognica 5 os. drużyny (3 Seniorów, 1 Junior, 1 Kobieta) + zawodnicy indywidualni
7 GP Puchar Prezesa OPZW Szczecin Koło 81 Lipień Szczecin 23 września Dziewoklicz/ Wyspa Pucka 5 os. drużyny (3 Seniorów, 1 Junior, 1 Kobieta) + zawodnicy indywidualni
8 Zawody dla Sędziów im. St. Pielicha Kolegium Sędziowskie 25 marca Dziewoklicz Sędziowie
9 Zawody o Puchar Jana Procha Koło 36 Nowogard Miasto 16 września Jezioro Nowogardzkie Zaproszeni goście
10 Zawody dla SSR Komendant Pwiatowy SSR Pyrzyce 15 września J.Czarne Czarnowo 5 os. Drużyny
II DYSCYPLINA   PODLODOWA

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1 Mistrzostwa Okręgu Koło 81 Lipień Szczecin Do ustalenia Jezioro Głębokie 3 os. drużyny Kół i Klubów + zawodnicy indywidualni
III DYSCYPLINA   SPINNINGOWA 

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1 Mistrzostwa Okręgu Indwidualne OKS 2 września Kanał Odyniec- Dziewoklicz z Łodzi otwarte
2 Mistrzostwa Okręgu Indywidualne OKS 23 września Odra Zachodnia Siadło Dolne z Łodzi otwarte
3 Mistrzostwa Okręgu Teamów OKS 13 maja Jezioro Kiełbicze z łodzi otwarte drużyny 2 osobowe
4 Mistrzostwa Okręgu Teamów OKS 3 czerwca Jezioro Sierakowo z łodzi otwarte drużyny 2 osobowe


IV DYSCYPLINA MUCHOWA 

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1 Mistrzostwa Okręgu 2018 OKS 9 czerwca Rzeka Rega otwarte
2 Zawody Grand Prix OKS 13 października Rzeka Rega otwarte
3 Mistrzostwa Okręgu 2019 OKS 27 października Rzeka Rega otwarte
V DYSCYPLINA  MORSKA (Wędkarstwo morskie z kutrów)  

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1. Mistrzostwa Okręgu –    I TURA i II TURA OKS 17-18 lutego/24-25 lutego Darłówko Mistrzowie Kół i Klubów + Kadra Okręgu


VI DYSCYPLINA  FEEDER

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1. Mistrzostwa Okręgu I Tura Koło nr 82 Karp 8 września Wyspa Pucka Otwarte
2. Mistrzostwa Okręgu II Tura Koło nr 82 Karp 9 września Wyspa Pucka Otwarte
VII ZAWODY SPŁAWIKOWE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1. Zawody z Okazji Dnia Dziecka Koło 65 Szczecin 26 maja Jezioro Rusałka Dzieci do lat 14
2. Zawody Zakończenie Wakacji Koło 65 Szczecin 1 września Jezioro Rusałka Dzieci do lat 14
VIII ZAWODY INNE

RODZAJ ZAWODÓW ORGANIZATOR TERMIN MIEJSCE ZAWODÓW KTO BIERZE UDZIAŁ
1. Odrzański Sandacz Koło nr 71 Łączność 8 grudnia Bulwary Szczecińskie Otwarte
2. Pstrąg Regi Koło nr 8 Pstrąg Łobez 15 kwietnia Rzeka Rega Otwarte

UWAGA:

  1. OKS sugeruje, aby każda drużyna startująca w zawodach Okręgowych delegowała sędziego ze swojego.
  2. Zgłoszenia zawodników do zawodów okręgowych odbywają się zgodnie z zamieszczanymi na stronie www.pzwszczecin.com komunikatami. W przypadku braku zgłoszenia w podawanym terminie organizator ma prawo nie dopuścić zawodnika do zawodów.
  3. W zawodach z łodzi, łodzie zawodnicy załatwiają we własnym zakresie.
  4. OKS informuje, iż Koła organizujące zawody poza wodami, których są gospodarzem są zobowiązane uzyskać pisemną zgodę Koła PZW będącego gospodarzem danej wody i zgłosić się ten fakt do biura OPZW Szczecin z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem.
  5. Wszystkich chętnych na kurs sędziowski prosimy o zgłoszenie się do biura OPZW Szczecin najpóźniej do 10.02.2017
  6. OKS prosi Koła o wstrzymanie się od organizacji zawodów kołowych w danej dyscyplinie w terminie zawodów okręgowych.

OKS

Informacji w sprawach dotyczących poszczególnych dyscyplin udzielają następujące osoby:

DYSCYPLINA SPŁAWIKOWA Zbigniew Machalski 603-646-534
DYSCYPLINA SPINNINGOWA Artur Bącik 602-831-633
DYSCYPLINA MUCHOWA Przemysław Żurowski 608-346-606
DYSCYPLINA MORSKA (wędkarstwo morskie z kutrów) Łukasz Potkański  660-561-911
DYSCYPLINA FEDDER Jakub Szemraj 504-797-528
Przewodniczący Kolegium Sędziowskiego Zbigniew Machalski 603-646-534

UWAGA WĘDKARZE

Uprzejmie przypominamy, że na wodach Okręgu PZW w Szczecinie obowiązuje Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb oraz Odstępstwa od zasad zawartych w RAPR (uchwalone przez Zarząd Okręgu).

Ważne przypomnienie: od 2018 roku na wszystkich jeziorach, kanałach (nie dotyczy kanałów obwodu rybackiego rzeki Odry Nr 5), stawach i zbiornikach zaporowych będących w użytkowaniu Okręgu PZW w Szczecinie obowiązują następujące zakazy w  okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia każdego roku:

– Zakaz połowu ryb metodą SPINNINGOWĄ.

– Zakaz połowu ryb metodą TROLLINGOWĄ.

– Zakaz połowu ryb metodą MUCHOWĄ.

– Zakaz połowu na żywą i martwą rybkę (na tzw. „żywca”).

—————————————————————————-

RAPR oraz odstępstwa od RAPR na wodach Okręgu PZW w Szczecinie dostępne w całości w zakładce Zasady wędkowania.

Odstępstwa od RAPR na wodach Okręgu PZW w Szczecinie dostępne również w Zezwoleniach na 2018 rok.

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,393,193 unikalne wizyty