Aktualnie online

· Gości online: 4

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Sukces Marka Wysokińskiego

Z sukcesami zakończyli sezon wędkarze spławikowi Koła nr 84 PZW Odra Chojna, którzy reprezentowali Chojnę na przestrzeni roku podczas zmagań w spławikowej lidze Okręgu PZW Szczecin. Sezon szczecińskiej ligi spławika liczył sześć tur zawodów, w których udział brało niespełna 60 zawodników z całego województwa zachodniopomorskiego. Klub wędkarski POMOT Chojna bo pod taką nazwą startowali wędkarze z Chojny reprezentowali, Mariusz Strzelczyk, Paweł Bucyk, Marek Wysokiński, Kamil Skiba i Tomasz Bielecki. Sukcesem chojeńskiego klubu jest wywalczenie miejsca w Kadrze Okręgu Szczecin na 2019 r., przez Pawła Bucyka, który powrócił do kadry po rocznej przerwie oraz Marka Wysokińskiego, który jest w kadrze od 3 lat. Ponadto wielkim sukcesem chojeńskiej drużyny jest indywidualne trzecie miejsce Marka Wysokińskiego w klasyfikacji Grand Prix szczecińskiego spławika. Niewiele do uzyskania nominacji do kadry okręgu zabrakło Mariuszowi Strzelczykowi, który miejsce w kadrze stracił podczas ostatniej tury zmagań na Wyspie Puckiej w Szczecinie. Na przestrzeni całego sezonu drużyna WKS POMOT Chojna uplasowała się na wysokim 5 miejscu na 15 startujących drużyn. Drużynowo rywalizacja była o tyle utrudniona, gdyż w każdej turze chojeńscy zawodnicy otrzymywali punkty ujemne za brak kobiety i młodzika w swoim składzie.

Dobre starty i osiągane wyniki na przestrzeni całego sezonu oraz podejmowanie się organizacji imprez sportowych w 2018 r., przez Zarząd Koła Odra Chojna daje zielone światło władzom koła do ubiegania się o środki finansowe na organizację imprez dla dzieci i młodzieży w roku 2019.  Środki te pochodzić będą z budżetu Okręgu PZW Szczecin z przeznaczeniem dla aktywnych i wyróżniających się kół naszego województwa.

Szykują i trenują przed Mistrzostwami

Zmagania najlepszych wędkarzy spławikowych Okręgu PZW Szczecin ponownie zawitają na ziemię chojeńską a wszystko za sprawą Drużynowych Mistrzostw Okręgu Szczecin, które odbędą się 26 sierpnia na łowisku Odra w miejscowości Ognica. Tydzień później odbędzie się kolejna tura Grand Prix Okręgu Szczecin w dyscyplinie spławikowej o puchar „ Chojny” ze względu na spodziewaną dużą liczbę startujących zmagania odbędą się na dwóch łowiskach Odra Krajnik Dolny i Odra Ognica.
Jak co roku organizatorem zawodów na prośbę Okręgu PZW Szczecin jest koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna, które przygotowuje łowiska pod organizację imprez wędkarskich na szczeblu okręgu w naszym regionie. Jak mówi Prezes Koła Paweł Bucyk „przygotowanie imprez na ponad 70 osób jest nie lada wyczynem dla organizatorów, należy wykosić łowisko, niekiedy kilometrowy pas linii brzegowej, ponieważ zawodnicy powinni siedzieć w odległości min. 10 m., uprzątnąć śmieci, które zalegają nad brzegami rzeki Odry, ale również zapewnić zaplecze gastronomiczne na dzień zawodów. Obowiązków i pracy jest dużo jednak wspólnie z zarządem koła staramy się sprostać temu zadaniu. Sama organizacja zawodów to jedno, ale musimy również znaleźć czas na treningi, co być może przy odrobinie szczęścia pozwoli powalczyć nam o medal drużynowy”.
Z roku na rok poziom sportowy imprezy stale rośnie a niekiedy całe drużyny to zawodnicy na co dzień startujący w zawodach rangi ogólnopolskiej. W tym roku organizatorzy przewidują, że udział w zawodach weźmie 12 pięcioosobowych drużyn. Frekwencja z pewnością była by jeszcze większa ale ograniczeniem jest tutaj pojemność łowiska na Ognicy.
Pięcioosobowe Drużynowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin odbywają się na naszym terenie od 4 lat w tym czasie zawodnicy koła Odra Chojna dwukrotnie stawali na podium zdobywając srebrny i brązowy medal Spławikowych Drużynowych Mistrzostw Okręgu.

Puchar Prezesa PUP POMOT Chojna dla Andrzeja Wójcika

Na rzece Odra w miejscowości Ognica rozegrane zostały zawody zakładowe gruntowe o puchar Prezesa PUP POMOT Chojna. Kolejny rok z rzędu impreza organizowana jest przez koło wędkarskie
nr 84 PZW Odra Chojna, którego członkowie startują na imprezach sportowych jako klub WKS POMOT Chojna. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu zawodników, którzy na przestrzeni czterech godzin rywalizowali o bardzo cenne nagrody wędkarskie. Najlepszy spośród pracowników okazał się Andrzej Wójcik, drugie miejsce zajął Stanisław Bajko, trzecia lokata przypadła Eugeniusza Jeremicz.  Uroczystego wręczenia pucharów i przekazania nagród dokonał organizator członek Zarządu Koła Odra Chojna Mariusz Strzelczyk na co dzień również pracownik Przedsiębiorstwa POMOT Chojna.

Wakacje z Wędką w kole PZW Odra Chojna

W piątek 22 czerwca br. uczniowie w całej Polsce rozpoczęli zasłużone wakacje.
Z tej okazji chojeńskie koło wędkarskie PZW ODRA Chojna rokrocznie organizuje spotkanie nad wodą z najmłodszymi adeptami wędkarstwa podczas pikniku wędkarskiego „Wakacje z Wędką”.
Tegoroczna impreza odbyła się 24 czerwca na jeziorze Kaliska Lotnisko i jak co roku cieszyła się zainteresowaniem uczestników. Nad brzegiem jeziora uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zameldowali się na godzinę 8:00 gdzie w imieniu Zarządu Koła powitał wszystkich i omówił zasady wędkowania Prezes Koła PZW Odra, Paweł Bucyk. Najistotniejszym punktem odprawy była informacja mówiąca o tym, że w tym dniu nie będzie pokonanych, gdyż każdy uczestnik Wakacji z Wędką jest zwycięzcą a kwestią priorytetową jest dobra zabawa i zadowolenie uczestników.
Po odprawie czysto technicznej uczestnicy rozpoczęli losowanie stanowisk i następnie rozchodzili się na wylosowane przez siebie stanowiska, gdzie niekiedy pełnymi rodzinami szykowali się do dwugodzinnej rywalizacji. Nad przebiegiem zawodów czuwał Skarbnik Koła Mariusz Strzelczyk, który w tym dniu pełnił rolę sędziego zawodów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00 , wówczas do wody powędrowały rybie smakołyki a najmłodsi adepci wędkarstwa próbowali różnych kulinarnych sztuczek, aby przechytrzyć i złowić upragnioną rybę. W czasie, kiedy rywalizacja toczyła się w najlepsze organizatorzy szykowali się do drugiej części imprezy, podczas której na wszystkich uczestników czekał grillowany poczęstunek a dla najmłodszych nie lada niespodzianka.
Czas wędkowania upływał bardzo szybko a na stanowiskach dało się słyszeć odgłosy radości co zwiastowało, że do siatek wędrują złowione rybki. O godzinie 11:00 zakończono część sportową, czyli zawody wędkarskie i rozpoczęła się praca komisji sędziowskiej, która wędrowała po stanowiskach i ważyła złowione ryby. W czasie, kiedy sędzia zawodów podliczał wyniki zawodów uczestnicy schodzili się na miejsce zbiórki, gdzie czekały już na nich grillowane smakołyki. Następnie nadeszła długo wyczekiwana chwila, czyli wręczenie pucharów, medali okolicznościowych i to co sprawia najwięcej radości, czyli loteria fantowa, wzbudzająca u dzieci wielkie emocje, gdyż do samego końca nie są w stanie przewidzieć jaką nagrodę wylosują. Następnie głos zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w szczególności podziękował tym którzy wsparli materialnie i rzeczowo piknik wędkarski „Wakacje z Wędką”. Prezes koła podkreślił, że to dzięki hojności ofiarodawców i środkom własnym koła rok rocznie udaje się organizować tak wspaniałą imprezę jaką są Wakacje z Wędką organizowane przez Koło PZW Odra Chojna.

Po zakończonej loterii fantowej na dzieci czekała kolejna tym razem mundialowa niespodzianka, która również wywołała dużo radości a w konsekwencji do końca nie pozwoliła zrobić pamiątkowego zdjęcia. To jednak nie był koniec niespodzianek, które tego dnia przewidzieli organizatorzy, gdyż po cześć oficjalnej przyszedł moment na imprezę towarzyszącą, którą dało się słyszeć w oddali.
Otóż w dalszej części pikniku wędkarskiego czas naszym młodym adeptom wędkarstwa uprzyjemnili strażacy ochotnicy z OSP Krajnik Dolny, którzy w ocenie wszystkich uczestników spisali się na medal dając dzieciom wiele radości i nie zapomnianych wrażeń. To w jaki sposób dzieci spędziły czas w towarzystwie strażaków nie sposób opisać, gdyż tylko pamiątkowe zdjęcia pozwalają oddać radości dzieci i zadowolenie opiekunów.
Na sam koniec Prezes Koła podsumowując tegoroczną imprezę podkreślił, że radości dzieci i opiekunów jest pozytywnym bodźcem do działania dla Zarządu Koła PZW Odra Chojna i tym samym utwierdza władze koła w przekonaniu, że praca społeczna wykonywana przez zarząd koła na rzecz inicjatyw społecznych jest ważnym czynnikiem, który pozwala łączyć lokalną społeczność i wspierać wszelkie przejawy inicjatyw społecznych.

Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy „Wakacje z Wędką” w tym kolegom z jednostki strażackiej OSP Krajnik Dolny.

W szczególności swoje podziękowania kierujemy do Państwa Wioleta i Marcin Przybyła, Foto Studio AD Andrzej Stelmach, Poldanor SA, Chojna Beton, Piotr Czajkowski, Zbigniew Kmieć, Andrzej Wójcik, Sklep Wędkarski Sandacz, PUP Pomot Chojna, Okręg PZW Szczecin i wszystkim tym którzy prosili o anonimowość – dziękujemy Rafał.

Puchar Prezesa dla Marka Wysokińskiego

W niedzielę 10 czerwca na Odrze w miejscowości Ognica koło PZW Odra Chojna zorganizowało zawody wędkarskie spławikowe o puchar Prezesa Koła nr 84. Udział w zawodach wzięli m.in. zawodnicy ze Szczecina, Goleniowa i Gorzowa Wlkp. Rywalizacja przez 4 godziny toczyła się w palącym słońcu, a poziom sportowy prezentowany przez zawodników gwarantował emocje do samego końca zawodów. Na przestrzeni czterech godzin najlepiej poradził sobie Marek Wysokiński, który uzyskał wynik 18000 g. ryb i to w jego ręce powędrował puchar Prezesa Koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drugie miejsce zajął Paweł Bucyk z wynikiem 17000 g. Trzecia lokata przypadła dla Marcina Kwiatkowskiego, który uzyskał wynik 14,500 g. Największą rybę zawodów na minutę przed końcem złowił Paweł Bucyk, którego leszcz ważył 3.240 g., drugą największą rybą zawodów okazał się leszcz o wadze 3.160 g.,  złowiony przez Ryszarda Ornata. Trzecie miejsce w rywalizacji o największą rybę zajął leszcz o wadze 2.710 g., który padł łupem Grzegorza Działkowskiego.
Na zakończenie zawodnicy w wyśmienitych nastrojach dokonali podsumowania zawodów racząc się przepysznym obiadem

przygotowanym i dostarczonym przez KAFFE & BAR Krajnik Dolny.

Mistrzostwa Okręgu Sicina 2018 -Marek Wysokiński wysoko

W pierwszy weekend czerwca na zbiorniku Sicina w Pyrzycach odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Okręgu Szczecin w
wędkarstwie spławikowym. W sobotę i niedzielę do rywalizacji o miano Mistrza Okręgu
przystąpili najlepsi zawodnicy z kół i klubów Okręgu PZW Szczecin. Chojnę reprezentowało 5 zawodników
z koła nr 84 PZW "Odra"; Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczk, Kamil Skiba, Tomasz Bielecki i Marek Wysokiński.
Podczas dwudniowych zmagań najlepiej zaprezentował się Marek Wysokiński, który po dwóch dniach
rywalizacji uplasował się na 4 miejscu ze stratą 87 gram ryb ,do II mijesca w klasyfikacji generalnej.
Pozostali zawodnicy koła Odra Chojna zakończyli rywalizację pomiędzy 20 a 30 miejscem.
Zakończone Mistrzostwa Okręgu w Pyrzycach potwierdziły starą wędkarską maksymę mówiącą o tym, że są zbiorniki na których wędkowanie należy rozpocząć od dobrego losowania stanowisk, gdyż w innym wypadku marzenie o dobrym wyniku końcowym, należy odłożyć na przyszły rok.

Cel to Mistrzostwo Okręgu i wyjazd na Mistrzostwa Polski

Wyspa Pucka w Szczecinie ponownie powitała wędkarzy Okręgu szczecińskiego na drugiej turze zawodów spławikowych o Grand Prix Okręgu Szczecin. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników w tym aż 50 seniorów. Kolejny udany start zanotowali chojeńscy przedstawiciele wędkarstwa spławikowego. Członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna reprezentujący klub sportowy WKS POMOT Chojna w końcowym rozrachunku plasowali się w środku stawki swoich podsektorów. Pozytywny wyjątek stanowi Marek Wysokiński, który zwyciężył w sektorze C2 i pnie się w górę w klasyfikacji ogólnej GP Okręgu. Druga połowa maja to czas na przygotowania do najważniejszej imprezy sportowej w Okręgu szczecińskim jaką są niewątpliwie Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin. To właśnie w dniach 2-3 czerwca na zbiorniku Sicina do rywalizacji staną najlepsi zawodnicy swoich kół i klubów, aby powalczyć o miano Mistrza Okręgu Szczecin i tym samym zdobyć przepustkę na start w Mistrzostwach Polski seniorów w wędkarstwie spławikowym w Lublinie na zbiorniku Dratów.

Rok rocznie Koło wędkarskie nr 84 PZW Odra Chojna ma swoich reprezentantów podczas tej prestiżowej imprezy. Nie inaczej będzie również w tym roku, gdyż pewni udziału w Mistrzostwach Okręgu są Paweł Bucyk, Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński i Tomasz Bielecki. O przepustkę na start w Mistrzostwach Okręgu powalczą jeszcze Kamil Skiba i Marcin Przybyła. Tym samym jest duża szansa, że koło Odra Chojna będzie miało, aż sześciu przedstawicieli,podczas tegorocznych mistrzostw, którzy w gronie około 80 zawodników powalczą o miano Mistrza Okręgu i bilet uprawniający do startu w Mistrzostwach Polski.

GP Okręgu Szczecin - WKS POMOT wysoko

W Szczecinie w niedzielę 22.04.2017 na Wyspie Puckiej odbyły się pierwsze w tym roku zmagania spławikowców Okręgu szczecińskiego. Swoich przedstawicieli podczas pierwszej rundy Grand Prix Okręgu w dyscyplinie spławikowej o puchar Dziekana Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie miała również Chojna, którą reprezentowali członkowie koła nr 84 PZW Odra Chojna. Drużyna klubowa WKS POMOT Chojna wystąpiła w składzie: Bucyk, Strzelczyk, Wysokiński, Skiba, Bielecki.

Początek sezonu zainaugurowano w sumie około 70 zawodników w tym aż 52 seniorów, którzy podzieleni zostali na sześć podsektorów. Chojeńska drużyna WKS "POMOT" Chojna udanie zainaugurowała rozpoczęcie sezonu zajmując 4 miejsce drużynowo. Jeszcze lepiej wypadła klasyfikacja sektorowa i indywidualna dla chojeńskich przedstawicieli spławika.

Swój sektor wygrał Mariusz Strzelczyk z wagą ryb ponad 11 kg., zajmując tym samym 3 miejsce indywidualnie. Marek Wysokiński zajął 2 miejsce sektorowe i 10 indywidualnie, Tomasz Bielecki był 3 w sektorze ( 17 miejsce indyw.), Paweł Bucyk zajął 4 miejsce w sek. ( 20 miejsce indyw.), Kamil Skiba ukończył zmagania na 5 miejscu sektorowym ( 27 miejsce indyw.). Po długim weekendzie majowym zmagania w dyscyplinie spławikowej ponownie zawitają na Wyspę Pucką w Szczecinie gdzie odbędzie się druga tura GP Okręgu Szczecin.

 

GALERIA

WYNIKI ZAWODÓW

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,682,997 unikalne wizyty