Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Spławikowe Mistrzostwa Okręgu szczecińskiego dobiegły końca - Bucyk tuż za podium

W dniach 3-4 czerwca br. w Szczecinie na łowisku Wyspa Pucka rozegrane zostały Mistrzostwa Okręgu szczecińskiego w dyscyplinie spławikowej. W tych dniach do rywalizacji przystąpili najlepsi zawodnicy spławikowi swoich kół i klubów, ale również zawodnicy klasyfikacji GP 25  wraz z kadrą okręgu. W szranki stanęły kobiety, kadeci, juniorzy i najliczniejsza grupa, czyli czterdziestu seniorów. Mistrzostwa Okręgu to impreza, z której tylko zwycięzcy poszczególnych kategorii udadzą się na Mistrzostwa Polski w dyscyplinie spławikowej. Koło PZW Odra Chojna reprezentowało czterech zawodników Marek Wysokiński, Mariusz Strzelczyk, Kamil Skiba i Paweł Bucyk, a w ostatniej chwili z rywalizacji wypadł Marcin Przybyła. Przez dwa dni trwała zacięta rywalizacja o wagowe punkty, gdyż każdy ze startujących zawodników przyjechał z nadzieją wywalczenia biletu na Mistrzostwa Polski Seniorów. Sobotnia rywalizacja to palące słońce, natomiast niedziela to znaczące ochłodzenie i padający rzęsisty deszcz przez cały dzień rywalizacji. To wszystko jednak nie przeszkodziło zawodnikom do uzyskiwania dobrych wyników w poszczególnych dniach.  Z pośród czwórki startujących zawodników Odry Chojna najlepiej wypadł Paweł Bucyk ( 3 i 2 miejsce sektorowe w każdym dniu) , który po dwóch dniach zmagań uplasował się na bardzo dobrym 5 miejscu ze stratą dwóch punktów do podium. Marek Wysokiński uplasował się na 19 miejscu z dorobkiem 13 punktów, Mariusz Strzelczyk z dorobkiem 15 punktów rywalizację ukończył na 24 miejscu, natomiast Kamil Skiba był 37, uzyskując 24 pkt.
Już w najbliższą niedzielę zawodnicy udadzą się do Pyrzyc, gdzie rozegrana zostanie kolejna tura zawodów spławikowych zaliczanych do Grand Prix Okręgu 2017.

Galeria I tura MO
Galeria II tura MO

WYNIKI ZAWODÓW i Klasyfikacja po IV turach GP Okręgu

Okoń pokonał szczupaki -inauguracja zesonu spinningowego

Początek maja to rozpoczęcie sezonu spinningowego w kołach wędkarskich PZW.
Koło Odra Chojna zmagania spinningowe zainaugurowało na jeziorze Kiełbicze z łodzi.
Na starcie stanęło kilkunastu zawodników, którzy tego dnia odławiali po kilka szczupaków na osobę, jednak żadna z ryb nie miała wymiaru dającego punkty w klasyfikacji Grand Prix Koła. Tego dnia najlepszy okazał się Andrzej Wójcik, który do ważenia przedstawił okonia o wadze 320g., co w konsekwencji pozwoliło wygrać pierwszą turę zawodów. Pozostali zawodnicy zmagania zakończyli o przysłowiowych kiju.

Drugie miejsce Marka Wysokińskiego z koła PZW Odra Chojna podczas eliminacji do spławikowych Grand Prix Polski 2018.

W sobotę i niedzielę 22-23 kwietnia w Szczecinie odbyły się eliminacje do Grand Prix Polski 2018 w dyscyplinie spławikowej. Areną zmagań wędkarzy spławikowych, którzy w weekend zjechali do Szczecina z całej Polski była Wyspa Pucka. Przez dwa dni rywalizacja toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych gdzie wędkarzom towarzyszył bardzo silny wiatr, ale również deszcz na przemian z padającym gradem a w niedzielę rano przyłączyła się do tego burza, która przerwała rywalizację na kilkanaście minut. Warunki panujące nad wodą powodowały, że zawodnicy musieli wykazać się niebywałymi umiejętnościami technicznymi, ale również obligowały do tego, aby na bieżąco korygować założenia taktyczne tym samym gwarantując sobie zdobycz punktową.

PZW Odra Chojna miała swojego reprezentanta, Marka Wysokińskiego, którego występ można określić niebywałym. Po pierwszym dniu rywalizacji M. Wysokiński zajmował III miejsce w klasyfikacji indywidualnie, dzięki zwycięstwu sektorowemu. Niedziela to 4 miejsce sektorowe i ogólnie II miejsce w klasyfikacji indywidualnej po dwóch turach. Przed rozpoczynającym się sezonem wędkarskim Marek Wysokiński postawił sobie za cel kwalifikacje do przyszłorocznych Grand Prix Polski, i wykonał pierwszy bardzo duży krok, aby osiągnąć zamierzony cel. W połowie maja uda się do Kędzierzyna-Koźle, gdzie odbędzie się kolejna tura zmagań kwalifikacyjnych i miejmy nadzieję, że wówczas postawi kolejny ważny krok do tego, aby wystąpić w przyszłorocznych Grand Prix Polski.

WYNIKI ZAWODÓW

GALERIA I TURA

Falstart PZW Odry Chojna na rozpoczęcie sezonu spławikowego w Okręgu szczecińskim.

Słabo spisali się zawodnicy spławikowi Koła Odra Chojna na inaugurację szczecińskiej ligi spławikowej, która w niedzielę 9 kwietnia br. odbyła się na kanale Dziewoklicz w Szczecinie. Na starcie zameldowało się 67 zawodników i śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach, jeżeli chodzi frekwencję na zawodach okręgowych.

Koło Odrę Chojna reprezentowało czterech zawodników Paweł Bucyk - 295g, Kamil Skiba - 110g, Marek Wysokiński - 370g i Mariusz Strzelczyk. Pierwsza trójka zawodników spisała się poniżej oczekiwań i ostatecznie zawodnicy Odry uplasowali się na końcowych miejscach sektorowych, co w konsekwencji przełożyło się na bardzo dalekie miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Bardzo dobrze wypadł Mariusz Strzelczyk 1475g , który rywalizację ukończył na 4 miejscu sektorowym i 11 miejscu w klasyfikacji indywidualnej.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX
KLASYFIKACJA SEKTOROWA

Kamil Skiba liderem Grand Prix Koła Odra Chojna

Sezon ligowy w dyscyplinie spławikowej rozpoczęli zawodnicy koła wędkarskiego PZW Odra Chojna.
Pierwsze zawody z serii Grand Prix 2017 zorganizowane zostały na łowisku Dziewoklicz w Szczecinie.
Niedzielny poranek postraszył wędkarzy burzową pogodą, ale po kilkunastu minutach wypogodziło się i zawodnicy mogli rozpocząć przygotowania do zawodów. Tego dnia łowisko było mocno oblegane przez wędkarzy gdyż poza miłośnikami niedzielnego kija, którzy licznie przybywali nad wodę swoje zawody rozgrywali również sędziowie Okręgu szczecińskiego. Odra Chojna swoje zmagania rozpoczęła o godzinie 9:00 i przez cztery godziny zawodnicy odławiali głównie drobną płotkę.
Po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb a zawodnicy tym razem skupili się na kulinarnych zmaganiach podczas grillowania.  Najlepszym wynikiem dnia wśród zawodników Odry mógł pochwalić się Kamil Skiba, który przez cztery godziny systematycznie odławiał płotki konsekwentnie trzymając się założonej na początku zawodów taktyki co przyniosło oczekiwany efekt w postaci 4080 kg., złowionych ryb.
Wśród wszystkich startujących najlepiej spisał się Andrzej Lubasiewicz uzyskując końcowy wynik 5.100 kg.
Już w najbliższą niedzielę 9 kwietnia rozpoczyna się sezon spławikowy w Okręgu szczecińskim.
Tego dnia właśnie na wspomnianym łowisku Dziewoklicz spotkają się miłośnicy wędkarstwa spławikowego, którzy rozpoczną zmagania Grand Prix Okręgu 2017. Od kilku lat sukcesywnie rośnie skład osobowy reprezentantów koła Odra Chojna. W tegorocznych zmaganiach Chojna będzie miała dwóch reprezentantów Kadry Okręgu Marka Wysokińskiego i Pawła Bucyka, ale również trzech zawodników klasyfikacji GP, Mariusza Strzelczyka, Kamila Skibę i Marcina Przybyłę.
Starty w Grand Prix Okręgu dopiero się rozpoczynają a reprezentacja koła Odra to nie tylko zawodnicy spławikowi, ale również spinningowi, i właśnie w tej dyscyplinie wędkarskiej koło nr 84 Odra Chojna będzie miało liczne grono reprezentantów w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie spinningowym.

Zawody Spławikowe Okręgowy Kapitanat Sportowy

 

Zaproszenie na spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego PZW w Szczecinie
(I tura zawodów spławikowych zaliczanych do GP Okręgu Szczecińskiego 2017)

 

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na spławikowe zawody o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego, które odbędą się w dniu 9 kwietnia 2017 r. (niedziela) na łowisku Dziewoklicz (Kanał Odyńca).

Zbiórka zawodników o godz. 7.00.
Udział w zawodach mogą brać wędkarze reprezentujący Kluby i Koła Okręgu PZW w Szczecinie. Każde Koło i Klub może wystawić dowolną ilość drużyn i zawodników indywidualnych. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie startujących zawodników do dnia 05 kwietnia 2017 pod numerem telefonu 505 595 423 - Krzysztof  Murawski (Koło Nr 69 Big Fish) lub w sekretariacie Biura Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie.
W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach senior, junior i kobieta oraz klasyfikacja drużynowa (drużyny 5-osobowe- 3 seniorów, 1 junior, 1 kobieta).

Składka organizacyjna: 20 zł od każdego zawodnika.

 

Serdecznie zapraszamy

Okręgowy Kapitanat Sportowy

Wyborna forma wędkarska Marka Wysokińskiego

Już na dniach, bo 2 kwietnia swój sezon zainauguruje koło nr 84 PZW Odra Chojna. Swoje pierwsze zmagania w klasyfikacji Grand Prix koła zawodnicy rozpoczną na Dziewokliczu, gdzie tydzień później ponownie spotkają się na tym łowisku przy okazji rozpoczynającego się sezonu szczecińskiej ligii spławikowej Grand Prix Okręgu 2017.
Mimo, że start sezonu zaplanowano na początek kwietnia to część zawodników „Odry” już wędkowała z sukcesami. W ostatnią niedzielę 26.03.2017 r. w Pyrzycach na zbiorniku Sicina odbyły się zawody wędkarskie spławikowe organizowane przez Koło Pyrzyce i Klub Fala.
Koło Odra Chojna i zarazem klub WKS ODRA, jako jedyny reprezentował Marek Wysokiński, i to właśnie nasz reprezentant okazał się najlepszym zawodnikiem uzyskując końcowy wynik w granicach 7 kg złowionych ryb.
Już pod koniec kwietnia odbędzie się jedna z najważniejszych imprez sportowych w kalendarzu wędkarskim Okręgu szczecińskiego. To właśnie w dniach 21 – 23 kwietnia na Wyspie Puckiej w Szczecinie rozegrane zostaną eliminacje do Grand Prix Polski w dyscyplinie spławikowej.
W tych dniach w Szczecinie będziemy gościć zawodników, z całej Polski, którzy powalczą o start do przyszłorocznych Grand Prix Polski. Jednym z niewielu reprezentantów Okręgu szczecińskiego będzie zawodnik Koła PZW Odra Chojna, Marek Wysokiński, który po uzyskaniu stosownej licencji zawodniczej będzie rywalizował o kwalifikację do Grand Prix 2018.

Minął Rok - Niech mijają lata.....

Bardzo szybko minął rok w chojeńskim kole nr 84 PZW Odra Chojna. To właśnie 9 marca br. najmłodsze koło Okręgu Szczecińskiego obchodziło swoje pierwsze urodziny świętując swoją krótką, ale jakże bogatą rocznicę. Działalność statutowa koła prowadzona jest na wielu płaszczyznach od najmłodszych do najstarszych miłośników wędkarstwa. Bieżący rok zapowiada się również bardzo atrakcyjnie i pełen sportowych emocji w różnych dyscyplinach wędkarskich, ale w dużej mierze będzie bogaty w wydarzenia dla najmłodszych adeptów wędkarstwa.  Koło wędkarskie PZW ODRA Chojna zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa do wstąpienia w szeregi Koła. W naszych punktach sprzedaży i informacji znajdujących się w Firmie Foto Studio Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie i sklepie Wędkarskim „SANDACZ” pasaż handlowy przy Netto w Chojnie, każdy miłośnik wędkarstwa może dokonać opłat umożliwiających wędkowanie na wodach PZW, wyrobić kartę wędkarską, ale również załatwić sprawę związaną z rejestracją środka pływającego.
Wszelkich informacji o nadchodzących wydarzeniach po za punktami sprzedaży, można uzyskać również na naszej oficjalnej stronie koła www.pzwodra.pl

Z okazji rocznej działalności i zbliżającego się dnia Wędkarza przypadającego na 19 marca br. Zarząd Koła życzy wszystkim miłośniczkom i miłośnikom wędkarstwa taaaakkkiiieeejjjj ryby i samych sukcesów w nadchodzącym sezonie wędkarskim 2017 r.

Wygenerowano w sekund: 0.04
2,967,663 unikalne wizyty