Aktualnie online

· Gości online: 7

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Losowa Fotka

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Drugie miejsce Marka Wysokińskiego z koła PZW Odra Chojna podczas eliminacji do spławikowych Grand Prix Polski 2018.

W sobotę i niedzielę 22-23 kwietnia w Szczecinie odbyły się eliminacje do Grand Prix Polski 2018 w dyscyplinie spławikowej. Areną zmagań wędkarzy spławikowych, którzy w weekend zjechali do Szczecina z całej Polski była Wyspa Pucka. Przez dwa dni rywalizacja toczyła się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych gdzie wędkarzom towarzyszył bardzo silny wiatr, ale również deszcz na przemian z padającym gradem a w niedzielę rano przyłączyła się do tego burza, która przerwała rywalizację na kilkanaście minut. Warunki panujące nad wodą powodowały, że zawodnicy musieli wykazać się niebywałymi umiejętnościami technicznymi, ale również obligowały do tego, aby na bieżąco korygować założenia taktyczne tym samym gwarantując sobie zdobycz punktową.

PZW Odra Chojna miała swojego reprezentanta, Marka Wysokińskiego, którego występ można określić niebywałym. Po pierwszym dniu rywalizacji M. Wysokiński zajmował III miejsce w klasyfikacji indywidualnie, dzięki zwycięstwu sektorowemu. Niedziela to 4 miejsce sektorowe i ogólnie II miejsce w klasyfikacji indywidualnej po dwóch turach. Przed rozpoczynającym się sezonem wędkarskim Marek Wysokiński postawił sobie za cel kwalifikacje do przyszłorocznych Grand Prix Polski, i wykonał pierwszy bardzo duży krok, aby osiągnąć zamierzony cel. W połowie maja uda się do Kędzierzyna-Koźle, gdzie odbędzie się kolejna tura zmagań kwalifikacyjnych i miejmy nadzieję, że wówczas postawi kolejny ważny krok do tego, aby wystąpić w przyszłorocznych Grand Prix Polski.

WYNIKI ZAWODÓW

GALERIA I TURA

Falstart PZW Odry Chojna na rozpoczęcie sezonu spławikowego w Okręgu szczecińskim.

Słabo spisali się zawodnicy spławikowi Koła Odra Chojna na inaugurację szczecińskiej ligi spławikowej, która w niedzielę 9 kwietnia br. odbyła się na kanale Dziewoklicz w Szczecinie. Na starcie zameldowało się 67 zawodników i śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych wyników w ostatnich latach, jeżeli chodzi frekwencję na zawodach okręgowych.

Koło Odrę Chojna reprezentowało czterech zawodników Paweł Bucyk - 295g, Kamil Skiba - 110g, Marek Wysokiński - 370g i Mariusz Strzelczyk. Pierwsza trójka zawodników spisała się poniżej oczekiwań i ostatecznie zawodnicy Odry uplasowali się na końcowych miejscach sektorowych, co w konsekwencji przełożyło się na bardzo dalekie miejsca w klasyfikacji indywidualnej. Bardzo dobrze wypadł Mariusz Strzelczyk 1475g , który rywalizację ukończył na 4 miejscu sektorowym i 11 miejscu w klasyfikacji indywidualnej.

KLASYFIKACJA GRAND PRIX
KLASYFIKACJA SEKTOROWA

Kamil Skiba liderem Grand Prix Koła Odra Chojna

Sezon ligowy w dyscyplinie spławikowej rozpoczęli zawodnicy koła wędkarskiego PZW Odra Chojna.
Pierwsze zawody z serii Grand Prix 2017 zorganizowane zostały na łowisku Dziewoklicz w Szczecinie.
Niedzielny poranek postraszył wędkarzy burzową pogodą, ale po kilkunastu minutach wypogodziło się i zawodnicy mogli rozpocząć przygotowania do zawodów. Tego dnia łowisko było mocno oblegane przez wędkarzy gdyż poza miłośnikami niedzielnego kija, którzy licznie przybywali nad wodę swoje zawody rozgrywali również sędziowie Okręgu szczecińskiego. Odra Chojna swoje zmagania rozpoczęła o godzinie 9:00 i przez cztery godziny zawodnicy odławiali głównie drobną płotkę.
Po czterogodzinnych zmaganiach komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb a zawodnicy tym razem skupili się na kulinarnych zmaganiach podczas grillowania.  Najlepszym wynikiem dnia wśród zawodników Odry mógł pochwalić się Kamil Skiba, który przez cztery godziny systematycznie odławiał płotki konsekwentnie trzymając się założonej na początku zawodów taktyki co przyniosło oczekiwany efekt w postaci 4080 kg., złowionych ryb.
Wśród wszystkich startujących najlepiej spisał się Andrzej Lubasiewicz uzyskując końcowy wynik 5.100 kg.
Już w najbliższą niedzielę 9 kwietnia rozpoczyna się sezon spławikowy w Okręgu szczecińskim.
Tego dnia właśnie na wspomnianym łowisku Dziewoklicz spotkają się miłośnicy wędkarstwa spławikowego, którzy rozpoczną zmagania Grand Prix Okręgu 2017. Od kilku lat sukcesywnie rośnie skład osobowy reprezentantów koła Odra Chojna. W tegorocznych zmaganiach Chojna będzie miała dwóch reprezentantów Kadry Okręgu Marka Wysokińskiego i Pawła Bucyka, ale również trzech zawodników klasyfikacji GP, Mariusza Strzelczyka, Kamila Skibę i Marcina Przybyłę.
Starty w Grand Prix Okręgu dopiero się rozpoczynają a reprezentacja koła Odra to nie tylko zawodnicy spławikowi, ale również spinningowi, i właśnie w tej dyscyplinie wędkarskiej koło nr 84 Odra Chojna będzie miało liczne grono reprezentantów w zbliżającym się wielkimi krokami sezonie spinningowym.

Zawody Spławikowe Okręgowy Kapitanat Sportowy

 

Zaproszenie na spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego PZW w Szczecinie
(I tura zawodów spławikowych zaliczanych do GP Okręgu Szczecińskiego 2017)

 

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na spławikowe zawody o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego, które odbędą się w dniu 9 kwietnia 2017 r. (niedziela) na łowisku Dziewoklicz (Kanał Odyńca).

Zbiórka zawodników o godz. 7.00.
Udział w zawodach mogą brać wędkarze reprezentujący Kluby i Koła Okręgu PZW w Szczecinie. Każde Koło i Klub może wystawić dowolną ilość drużyn i zawodników indywidualnych. Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie startujących zawodników do dnia 05 kwietnia 2017 pod numerem telefonu 505 595 423 - Krzysztof  Murawski (Koło Nr 69 Big Fish) lub w sekretariacie Biura Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie.
W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach senior, junior i kobieta oraz klasyfikacja drużynowa (drużyny 5-osobowe- 3 seniorów, 1 junior, 1 kobieta).

Składka organizacyjna: 20 zł od każdego zawodnika.

 

Serdecznie zapraszamy

Okręgowy Kapitanat Sportowy

Wyborna forma wędkarska Marka Wysokińskiego

Już na dniach, bo 2 kwietnia swój sezon zainauguruje koło nr 84 PZW Odra Chojna. Swoje pierwsze zmagania w klasyfikacji Grand Prix koła zawodnicy rozpoczną na Dziewokliczu, gdzie tydzień później ponownie spotkają się na tym łowisku przy okazji rozpoczynającego się sezonu szczecińskiej ligii spławikowej Grand Prix Okręgu 2017.
Mimo, że start sezonu zaplanowano na początek kwietnia to część zawodników „Odry” już wędkowała z sukcesami. W ostatnią niedzielę 26.03.2017 r. w Pyrzycach na zbiorniku Sicina odbyły się zawody wędkarskie spławikowe organizowane przez Koło Pyrzyce i Klub Fala.
Koło Odra Chojna i zarazem klub WKS ODRA, jako jedyny reprezentował Marek Wysokiński, i to właśnie nasz reprezentant okazał się najlepszym zawodnikiem uzyskując końcowy wynik w granicach 7 kg złowionych ryb.
Już pod koniec kwietnia odbędzie się jedna z najważniejszych imprez sportowych w kalendarzu wędkarskim Okręgu szczecińskiego. To właśnie w dniach 21 – 23 kwietnia na Wyspie Puckiej w Szczecinie rozegrane zostaną eliminacje do Grand Prix Polski w dyscyplinie spławikowej.
W tych dniach w Szczecinie będziemy gościć zawodników, z całej Polski, którzy powalczą o start do przyszłorocznych Grand Prix Polski. Jednym z niewielu reprezentantów Okręgu szczecińskiego będzie zawodnik Koła PZW Odra Chojna, Marek Wysokiński, który po uzyskaniu stosownej licencji zawodniczej będzie rywalizował o kwalifikację do Grand Prix 2018.

Minął Rok - Niech mijają lata.....

Bardzo szybko minął rok w chojeńskim kole nr 84 PZW Odra Chojna. To właśnie 9 marca br. najmłodsze koło Okręgu Szczecińskiego obchodziło swoje pierwsze urodziny świętując swoją krótką, ale jakże bogatą rocznicę. Działalność statutowa koła prowadzona jest na wielu płaszczyznach od najmłodszych do najstarszych miłośników wędkarstwa. Bieżący rok zapowiada się również bardzo atrakcyjnie i pełen sportowych emocji w różnych dyscyplinach wędkarskich, ale w dużej mierze będzie bogaty w wydarzenia dla najmłodszych adeptów wędkarstwa.  Koło wędkarskie PZW ODRA Chojna zaprasza wszystkich miłośników wędkarstwa do wstąpienia w szeregi Koła. W naszych punktach sprzedaży i informacji znajdujących się w Firmie Foto Studio Andrzej Stelmach ul. Jagiełły 28 w Chojnie i sklepie Wędkarskim „SANDACZ” pasaż handlowy przy Netto w Chojnie, każdy miłośnik wędkarstwa może dokonać opłat umożliwiających wędkowanie na wodach PZW, wyrobić kartę wędkarską, ale również załatwić sprawę związaną z rejestracją środka pływającego.
Wszelkich informacji o nadchodzących wydarzeniach po za punktami sprzedaży, można uzyskać również na naszej oficjalnej stronie koła www.pzwodra.pl

Z okazji rocznej działalności i zbliżającego się dnia Wędkarza przypadającego na 19 marca br. Zarząd Koła życzy wszystkim miłośniczkom i miłośnikom wędkarstwa taaaakkkiiieeejjjj ryby i samych sukcesów w nadchodzącym sezonie wędkarskim 2017 r.

ELIMINACJE DO GRAND PRIX POLSKI NA 2018 ROK

Polski Związek Wędkarski

   Zarządy Okręgów / Kluby Wędkarskie

Wszystkie 

KOMUNIKAT 

OGÓLNOPOLSKICH  ZAWODÓW  SPŁAWIKOWYCH

- ELIMINACJE DO  GRAND PRIX POLSKI NA 2018 ROK

 

Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie uprzejmie informuje, że na zlecenie Zarządu Głównego PZW organizuje w dniach 21-23 kwietnia 2017 r.:

OGÓLNOPOLSKIE ZAWODY SPŁAWIKOWE

- ELIMINACJE DO GRAND PRIX  POLSKI  NA ROK 2018.

Zawody rozegrane zostaną w dwóch turach w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej,              w kategorii: senior, kobieta i młodzież U-25 zgodnie z obowiązującymi Zasadami Organizacji Sportu Wędkarskiego oraz Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb.

Prawo startu mają pełne drużyny Okręgów i Klubów Wędkarskich (3 seniorów, kobieta, młodzież U-25) oraz zawodnicy indywidualni.

Wszyscy zawodnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie i legitymację

z opłaconymi składkami PZW na rok 2017.

Zawody organizowane są na zasadzie pełnej odpłatności kosztów poniesionych przez organizatora tj. puchary, medale, upominki, obsługa sędziowska, zabezpieczenie terenu zawodów. Koszt uczestnictwa (startowe) wynosi  320zł od zawodnika (kwota zawiera podatek VAT).

STARTOWE PROSIMY PRZEKAZAĆ NA KONTO WRAZ Z IMIENNYM ZGŁOSZENIEM     W TERMINIE DO 05.04.2017 - NA ZAŁĄCZONYM DRUKU.

PROSIMY RÓWNIEŻ O PODAWANIE NA KARTACH ZGŁOSZENIOWYCH DANYCH DO FAKTURY. PO WYZNACZONYM TERMINIE ZGŁOSZENIA NIE BĘDĄ PRZYJMOWANE.

Konto : Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie, ul. Mickiewicza 3, 70-383 Szczecin,  

BANK PEKAO SA, KONTO NR 35 1240 3813 1111 0000 4375 6719 

z dopiskiem „Eliminacje GPP nazwisko / nazwa klubu”.

 

  1.  Komisja Sędziowska:

Sędzia Główny                         - Józef Janowski

Z-ca Sędziego Głównego         - Zbigniew Machalski

Sekretarz                                    - Małgorzata Ornat

Sędziowie sektorowi -  Stanisław Kowalczyk, Krzysztof Murawski, Zbigniew Gryckiewicz, Marek Jaworski, Tadeusz Żuliński

  1.   Charakterystyka łowiska :

Rzeka Odra - Wyspa Pucka w Szczecinie przy ulicy Dobrej Nadziei. Rzeka  w tej okolicy ma szerokość do około 100 m, głębokość od 2 do 5 m na odległości 13 m, dno piaszczyste, łowisko posiada dogodny dojazd do każdego stanowiska, uciąg 2-8 g, dominującą rybą jest krąp, inne ryby łowione w zawodach: leszcz, płoć, jaź, kleń, dominującą metoda łowienia tyczka 13 m.

  1. Informacje dodatkowe:

Trening odbędzie się w dniu 21.04.2017r. zgodnie z programem zawodów. Kierownicy drużyn oraz zawodnicy indywidualnie zobowiązani są do potwierdzenia uczestnictwa w zawodach w piątek 21.04.2017r. w sekretariacie zawodów. Zakwaterowanie i wyżywienie zawodnicy załatwiają we własnym zakresie.

W sprawie dodatkowych wyjaśnień i pytań prosimy o telefon:

Przewodniczący OKS  Szczecin  Krzysztof Sindrewicz   661 676 124 

ZAŁĄCZNIK - KARTA ZGŁOSZEŃ - MAPA ŁOWISKA

  1. IV.           Program zawodów  

Piątek – 21.04.2017r.

 9.00 - 14.00     Przyjmowanie drużyn w sekretariacie zawodów na terenie łowiska

10.00 - 14.00     Trening na łowisku  /nieobowiązkowy/

15 00                  Otwarcie zawodów na terenie łowiska

15.30                  Odprawa kierowników drużyn, zawodników indywidualnych.

 

Sobota – 22.04.2017r.              

  6.30               Odprawa kierowników drużyn i zawodników indywidualnych - losowanie stanowisk

  7.30   - 8.00  dojście do stanowisk

  8.00              I sygnał – wejście na stanowiska

  8.15              II sygnał – 5 minut do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt

  9.50              III sygnał – nęcenie zanęta ciężką

10.00              IV sygnał – rozpoczęcie zawodów

13.55              V sygnał – 5 minut do końca zawodów

14.00              VI sygnał – koniec zawodów

15.30                        posiłek, ogłoszenie wyników I tury zawodów

 

Niedziela – 23.04.2017r.

  6.30               Odprawa kierowników drużyn i zaw. indywidualnych - losowanie stanowisk        

  7.30   - 8.00  dojście do stanowisk             

  8.00              I sygnał – wejście na stanowiska

  8.15              II sygnał – 5 minut do rozpoczęcia kontroli zanęt i przynęt

  9,50              III sygnał – nęcenie zanętą ciężką

10.00              IV sygnał – rozpoczęcie zawodów

13.55              V sygnał – 5 minut do końca zawodów

14.00              VI sygnał –koniec zawodów

15.30              Posiłek. Ogłoszenie wyników II tury zawodów.             

Ogłoszenie oficjalnych wyników. Zakończenie zawodów.

 

                                                                      Okręgowy Kapitanat Sportowy

                                                               przy Zarządzie Okręgu PZW w Szczecinie


Spławikowe zawody dla aktywnych sędziów wędkarskich.

Kolegium Sędziowskie Okręgu PZW Szczecin zaprasza aktywnych sędziów na spławikowe zawody wędkarskie. Zawody odbędą się w dniu 2.04.2017 r. (niedziela) na łowisku Dziewoklicz (kanał Odyńca), zbiórka o godz. 8.00.

Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie startujących pod nr telefonu 603646534 (Zbigniew Machalski) do dnia 29.03.2017 r. Zgłoszenie udziału jest wymagane, ponieważ umożliwi przygotowanie odpowiedniej ilości stanowisk.

Składka organizacyjna – 10 zł

Serdecznie zapraszamy.
Kolegium Sędziowskie

Wygenerowano w sekund: 0.05
2,608,740 unikalne wizyty