Aktualnie online

· Gości online: 3

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 18
· Najnowszy użytkownik: grazyna

Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?

Moryń użycza wędkarzom PZW jezioro Bielińskie.

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Moryń a Polskim Związkiem Wędkarskim Okręg w Szczecinie, wędkarze zrzeszeni i posiadający stosowne opłaty PZW mają możliwość wędkowania na jeziorze Bielińskim Gmina Moryń. Tym samym jezioro Bielińskie wchodzi w skład wód jakie PZW Szczecin udostępnia swoim wędkarzom. Od początku roku na mocy porozumień z dzierżawcami i RZGW, PZW udostępniło dla wędkarzy powiatu gryfińskiego m.in. j. Morzycko, Stare Objezierze, Karpaty, Mętno, Ostrów ( Stoki ), Czachów, Jelenin, Witniczka, Białęgi, Narost, Kiełbicze, Trzcińsko-Zdrój, Klasztorne, Barnkowskie, Pomoskie. 
Składki umożliwiające wędkowanie na wodach PZW można nabyć w kołach wędkarskich PZW naszego regionu.

 

SPINNINGOWE ZAWODY KOŁA ODRA CHOJNA

 
ZAWODY WĘDKARSKIE SPINNINGOWE

 
 

Zarząd Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA
  zaprasza sympatyków wędkarstwa spinningowego na wspólne zawody spinningowe
 Puchar Koła ODRA CHOJNA

Zawody odbędą się dnia 02.06.2019 r.
na łowisku: jezioro Mętno z łodzi

  • Zbiórka zawodników o godz.  6:30 na parkingu przy plaży nad jeziorem.
  • Czas łowienia od godz: 7:00 do godzin 12:00
  • Uczestnicy muszą posiadać stosowne składki do wędkowania PZW.
  • Na zakończenie przewidziany poczęstunek i upominki dla wszystkich uczestników zawodów.

    Zawodnicy którzy mają opłacone składki w Kole nr 84 PZW ODRA CHOJNA dodatkowo rywalizują w klasyfikacji Grand Prix 2019 r. o nagrody wartości kilkuset złotych.

Informacje organizacyjne u kol. Andrzeja Wójcika 512 974 776

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 

Zapisy i wpisowe w wysokości 20 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBA KOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 31.05.2019 r.

Kłusownicy tracą sieci.

Pracowity weekend i początek tygodnia na wodach PZW i wodach Regalicy mieli strażnicy Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. W sobotę 11 maja patrol SSR patrolujący wody PZW na rozlewiskach rzeki Słubi Gmina Moryń zabezpieczył sieci rybackie zastawione przez kłusowników. Następnego dnia 12 maja strażnicy patrolujący wody Regalicy – kanał Cedyński w miejscowości Bielinek przed godziną 22:00 zauważyli środek pływający poruszający się po wodach kanałku. 

Po przybyciu na miejsce zabezpieczono sieci rybackie o długości około 40 m służące do nielegalnego połowu ryb.W poniedziałek 13 maja strażnicy SSR otrzymali zgłoszenie od wędkarzy o zastawionych i nieoznakowanych sieciach rybackich na jeziorze Marzykowo Gmina Widuchowa. Patrol SSR udał się na miejsce celem rozpoznania i potwierdzenia informacji od wędkarzy. Następnego dnia w godzinach wieczornych strażnicy wyciągnęli i zabezpieczyli sieć rybacką Drgawica. Kwiecień maj i czerwiec to okres, kiedy ryby gromadzą się na tarło stając się tym samym łatwym łupem dla kłusowników. W najbliższym czasie jednostka na co dzień stacjonująca w Chojnie zamierza zakupić i zamontować kilkanaście sztuk foto pułapek w miejscach, gdzie proceder kłusownictwa się powtarza. 

Odra Wyspa Pucka - Zamknięta

Z uwagi na rozgrywane Klubowe Feederowe Mistrzostwa Polski

łowisko Wyspa Pucka w dniach 23-26.05.2019 jest całkowicie zamknięte dla wędkarzy zarówno z brzegu jak i z łodzi.

Za utrudnienia przepraszamy.

Krzysztof Sindrewicz vice Prezes ds Spraw Sportu OPZW Szczecin 

Wzmożone patrole SSR

Sezon wędkarski w pełni tym samym nad wodę przybywają rzesze miłośników wędkarstwa a to powoduje wzmożone patrole Społecznej Straży Rybackiej.  Kwiecień i początek maja to czas, kiedy powiatowe struktury SSR prowadziły i prowadzą zmasowane kontrole na zbiornikach wodnych PZW i Regalicy.
Na przestrzeni chociażby kilkunastu ostatnich dni strażnicy dokonywali kilkudziesięciu kontroli dziennie. W ostatnim czasie patrole prowadzone są w asyście Policji i Państwowej Straży Rybackiej, co oznacza dla wędkujących nieposiadających stosownych zezwoleń bądź nieprzestrzegających regulaminów mandaty karne czasami nawet kilkusetzłotowe. Na przełomie kwietnia i maja jak informuje Komendant powiatowych struktur SSR Gryfino Piotr Nosul, Policja i PSR, ukarały wędkarzy mandatami karnymi na łączną wartość kilku tysięcy złoty. Dla przykładu tylko 29 kwietnia skontrolowano 44 osoby i wystawiono 7 mandatów na kwotę 900 zł.
Jednostka SSR na co dzień stacjonująca w Chojnie liczy obecnie 23 strażników i jak mówi Piotr Nosul, - chojeńskie struktury to mieszanka rutyny z młodością, co przekłada się na rzetelność i skuteczność wykonywanych obowiązków strażnika co niezmiernie cieszy. Jak podkreśla komendant -wędkarze sami zauważają, że na przestrzeni ostatnich lat nie pamiętają, aby wody powiatu gryfińskiego były tak często kontrolowane a patrole SSR były tak liczne. Konsekwencja działań patrolowych w głównej mierze przyczynia się do hamowania potencjalnych zjawisk kłusownictwa wśród wędkarzy podkreśla komendant.  Ale jak zaznacza - w najbliższym czasie w łączonych patrolach z Policją i PSR położymy duży nacisk na wędkarzy, którzy w obrębie swojego stanowiska wędkować będą w towarzystwie śmieci – co w konsekwencji sprowadza się do ukarania wędkującego mandatem karnym. Wszystko to ma na celu uprzątnięcie brzegów naszych jezior i rzek, co jest zmorą naszych czasów i brakiem poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Spinningowa majówka dla Tomasza Maćkowycz

Majówka to okres, kiedy swoje zmagania rozpoczynają miłośnicy spinningu. Tym samym na jeziorze Jeleńskim Gmina Chojna 3 maja spotkali się wędkarze koła PZW Odra Chojna, gdzie rozpoczęli rywalizację w Grand Prix Spinningu. Na przestrzeni 5 godzin do podbieraków trafiały okonie i szczupaki. Największą wagę tego dnia uzyskał Tomasz Maćkowycz i to on objął prowadzenie w klasyfikacji rocznej GP 2019 wyprzedzając Andrzeja Wójcika i Jacka Stelmacha.
Organizatorem zawodów w roku 2019  z ramienia Zarządu Koła jest kolega Andrzej Wójcik, na co dzień członek Sądu Koleżeńskiego, który podjął się starań, aby rozwinąć i propagować tę metodą wśród członków koła. Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Zarząd Koła okolicznościowe puchary oraz bony upominkowe do realizacji w sklepie wędkarskim Sandacz w Chojnie. Na zakończenie kol. Andrzej Wójcik uraczył wszystkich przepyszną zupką a dowodem potwierdzającym, że zawodnicy zachwycali się gorącym posiłkiem było widoczne dno kociołka wiszącego nad ogniskiem.


Sklep Sandacz otwarty do 21:00

W związku z dużym zainteresowaniem wędkarzy opłatami PZW informujemy, że:

Sklep Wędkarski SANDACZ w Chojnie ( przy Netto ) w dniach 30.04.2019 i 02.05.2019 będzie otwarty w godzinach 08:00 - 21:00

Wszystkich zainteresowanych wykupieniem pozwoleń PZW serdecznie zapraszamy.

Koło nr 84 PZW ODRA CHOJNA

Zmiany w Zarządzie Koła nr 84 PZW Odra Chojna.


Podczas posiedzenia Zarządu Koła Odra Chojna w dniu 22.03.2019 r., doszło do zmian w składzie osobowym Zarządu Koła nr 84 PZW Odra Chojna. 
W związku ze złożoną rezygnacją przez Marcina Pisanko dotychczasowego Sekretarza Zarządu funkcję Sekretarza w kole Odra objął Kamil Skiba. Ponadto skład osobowy Zarządu Koła nr 84 PZW Odra Chojna uzupełnił Sylwester Filipczak, który będzie pełnił funkcję Gospodarza Koła zastępując na tym stanowisku Kamila Skibę.

Wygenerowano w sekund: 0.04
3,682,736 unikalne wizyty