Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Rywalizowali na Mętnie
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 27 2019 07:38:24

W dniu 02.06. 2019 r. na jeziorze Mętno, przy pięknej słonecznej i gorącej pogodzie, po raz kolejny odbyły się zawody spinningowe z łodzi o puchar koła PZW Odra Chojna. W rywalizacji uczestniczyło wielu zawodników, w tym kilku, którzy niedawno wstąpili do naszego koła - gratulujemy.
Rywalizacja, jak to na zawodach spinningowych bywa, była zacięta i do końca nie wiadomo było, czy któryś z wędkarzy złowił upragnioną rybę, czy to w postaci okonia, szczupaka a nawet suma. Wszystko się wyjaśniło, gdy zakończyły się zawody i łodzie zaczęły przybijać do brzegu. Nie małym zaskoczeniem była ilość jak i wielkość złowionych okazów.
Pierwsze miejsce zajął kolega Radziszewski Bogusław, złowił najwięcej ryb z wagą 7.130 g w tym jednego suma.
Największą złowioną rybą, mógł pochwalić się kolega Senko Radosław, który wyciągnął z wody pięknego szczupaka o wadze 5.520 g.
Trzecie miejsce z wagą 2.730 g zajął Tomasz Maćkowycz, który złowił kilka szczupaków.
Zwycięscy otrzymani wartościowe kupony do zrealizowana w sklepie wędkarskim „SANDACZ” Gratulujemy.
Po ważeniu, wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaski z ogniska i rozjechali się do domów.
Dziękuję, za zorganizowanie ławek oraz stołów przez zarząd PZW Odra Chojna oraz za liczne przybycie zawodników.

Andrzej Wójcik

Powalczą o Mistrzostwo Okręgu
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 19 2019 14:01:25

Już w najbliższy weekend 22-23 czerwca w Szczecinie na kanale Wyspa Pucka Odra Kamienie rozegrane zostaną Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin. Mistrzostwa Okręgu są imprezą, w której biorą udział mistrzowie kół, klubów z 2019 roku oraz zawodnicy z pierwszej 25 grand prix szczecińskiej ligi spławikowej za rok 2018. Koło Odra Chojna w tym roku zgłosiło aż pięciu reprezentantów Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Paweł Bucyk – pierwsza 25 Grand Prix za rok ubiegły, Kamil Skiba Mistrz Koła Odra Chojna 2019 i Tomasz Bielecki Mistrz Klubu WKS POMOT Chojna za 2019 rok. Z pośród 70 zawodników, którzy wezmą udział w zmaganiach spławikowych tylko zwycięzca będzie miał możliwość reprezentowania Okręgu Szczecin podczas lipcowych Spławikowych Mistrzostw Polski.

Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu 22-23.06.2019
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 18 2019 07:46:37

Zaproszenie na Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu PZW Szczecin - Szczeciński dealer samochodowy GRUPA POLMOTOR

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu PZW w Szczecinie, które odbędą się w dniu 22-23 czerwca 2019r. (sobota – niedziela) na łowisku rzeka Odra Wyspa Pucka. Zbiórka zawodników o godz. 7.00. W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach Senior, Kobieta, Junior do lat 20 i Młodzież do lat 25.
W zawodach prawo startu mają mistrzowie kół i klubów, 25 najlepszych zawodników z GP Okręgu

w roku 2018 w kategorii seniorów oraz w kategorii junior/młodzież każdy samodzielnie wędkujący zawodnik do lat 25.

Zawody zostaną rozegrane według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie przez koło lub klub załączonej do komunikatu karty zgłoszenia z wpisanymi nazwiskami wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Okręgu (należy podać kto startuje jako Mistrz Koła/Klubu, kto jako GP25, kto jako junior/młodzież). Zawodnicy nie zgłoszeni przez Koła/Kluby na załączonej karcie nie będą dopuszczeni do zawodów. Karty zgłoszenia należy przesłać drogą email na adres: sekretariat.zawodow@gmail.com do dnia 18.06.2019r. Po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględnione.


GŁÓWNYM SPONSOREM ZAWODÓW JEST GRUPA POLMOTOR.

Nagroda główna dla zawodnika, który uzyska najwyższy wynik wagowy jednej tury w czasie zawodów – to weekendowe wykorzystanie Nowego Samochodu Renault Kadjar z pełnym bakiem paliwa.


Składka organizacyjna:

Zawodnik 80 zł. (za dwie tury zawodów)

Trener 60 zł. (za dwie tury zawodów)

osoba towarzysząca 60 zł. (za dwie tury zawodów)

Opłaty przyjmowane będą w sekretariacie zawodów w dniu 22 czerwca br.

 

Serdecznie Zapraszamy.
Okręgowy Kapitanat Sportowy

Moryń użycza wędkarzom PZW jezioro Bielińskie.
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 07 2019 14:40:38

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Moryń a Polskim Związkiem Wędkarskim Okręg w Szczecinie, wędkarze zrzeszeni i posiadający stosowne opłaty PZW mają możliwość wędkowania na jeziorze Bielińskim Gmina Moryń. Tym samym jezioro Bielińskie wchodzi w skład wód jakie PZW Szczecin udostępnia swoim wędkarzom. Od początku roku na mocy porozumień z dzierżawcami i RZGW, PZW udostępniło dla wędkarzy powiatu gryfińskiego m.in. j. Morzycko, Stare Objezierze, Karpaty, Mętno, Ostrów ( Stoki ), Czachów, Jelenin, Witniczka, Białęgi, Narost, Kiełbicze, Trzcińsko-Zdrój, Klasztorne, Barnkowskie, Pomoskie. 
Składki umożliwiające wędkowanie na wodach PZW można nabyć w kołach wędkarskich PZW naszego regionu.

 

Kłusownicy tracą sieci.
Napisane przez bacyk dnia maj 17 2019 08:23:32

Pracowity weekend i początek tygodnia na wodach PZW i wodach Regalicy mieli strażnicy Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. W sobotę 11 maja patrol SSR patrolujący wody PZW na rozlewiskach rzeki Słubi Gmina Moryń zabezpieczył sieci rybackie zastawione przez kłusowników. Następnego dnia 12 maja strażnicy patrolujący wody Regalicy – kanał Cedyński w miejscowości Bielinek przed godziną 22:00 zauważyli środek pływający poruszający się po wodach kanałku. 

Po przybyciu na miejsce zabezpieczono sieci rybackie o długości około 40 m służące do nielegalnego połowu ryb.W poniedziałek 13 maja strażnicy SSR otrzymali zgłoszenie od wędkarzy o zastawionych i nieoznakowanych sieciach rybackich na jeziorze Marzykowo Gmina Widuchowa. Patrol SSR udał się na miejsce celem rozpoznania i potwierdzenia informacji od wędkarzy. Następnego dnia w godzinach wieczornych strażnicy wyciągnęli i zabezpieczyli sieć rybacką Drgawica. Kwiecień maj i czerwiec to okres, kiedy ryby gromadzą się na tarło stając się tym samym łatwym łupem dla kłusowników. W najbliższym czasie jednostka na co dzień stacjonująca w Chojnie zamierza zakupić i zamontować kilkanaście sztuk foto pułapek w miejscach, gdzie proceder kłusownictwa się powtarza. 

Odra Wyspa Pucka - Zamknięta
Napisane przez bacyk dnia maj 16 2019 15:03:59

Z uwagi na rozgrywane Klubowe Feederowe Mistrzostwa Polski

łowisko Wyspa Pucka w dniach 23-26.05.2019 jest całkowicie zamknięte dla wędkarzy zarówno z brzegu jak i z łodzi.

Za utrudnienia przepraszamy.

Krzysztof Sindrewicz vice Prezes ds Spraw Sportu OPZW Szczecin 

Wzmożone patrole SSR
Napisane przez bacyk dnia maj 08 2019 14:11:53

Sezon wędkarski w pełni tym samym nad wodę przybywają rzesze miłośników wędkarstwa a to powoduje wzmożone patrole Społecznej Straży Rybackiej.  Kwiecień i początek maja to czas, kiedy powiatowe struktury SSR prowadziły i prowadzą zmasowane kontrole na zbiornikach wodnych PZW i Regalicy.
Na przestrzeni chociażby kilkunastu ostatnich dni strażnicy dokonywali kilkudziesięciu kontroli dziennie. W ostatnim czasie patrole prowadzone są w asyście Policji i Państwowej Straży Rybackiej, co oznacza dla wędkujących nieposiadających stosownych zezwoleń bądź nieprzestrzegających regulaminów mandaty karne czasami nawet kilkusetzłotowe. Na przełomie kwietnia i maja jak informuje Komendant powiatowych struktur SSR Gryfino Piotr Nosul, Policja i PSR, ukarały wędkarzy mandatami karnymi na łączną wartość kilku tysięcy złoty. Dla przykładu tylko 29 kwietnia skontrolowano 44 osoby i wystawiono 7 mandatów na kwotę 900 zł.
Jednostka SSR na co dzień stacjonująca w Chojnie liczy obecnie 23 strażników i jak mówi Piotr Nosul, - chojeńskie struktury to mieszanka rutyny z młodością, co przekłada się na rzetelność i skuteczność wykonywanych obowiązków strażnika co niezmiernie cieszy. Jak podkreśla komendant -wędkarze sami zauważają, że na przestrzeni ostatnich lat nie pamiętają, aby wody powiatu gryfińskiego były tak często kontrolowane a patrole SSR były tak liczne. Konsekwencja działań patrolowych w głównej mierze przyczynia się do hamowania potencjalnych zjawisk kłusownictwa wśród wędkarzy podkreśla komendant.  Ale jak zaznacza - w najbliższym czasie w łączonych patrolach z Policją i PSR położymy duży nacisk na wędkarzy, którzy w obrębie swojego stanowiska wędkować będą w towarzystwie śmieci – co w konsekwencji sprowadza się do ukarania wędkującego mandatem karnym. Wszystko to ma na celu uprzątnięcie brzegów naszych jezior i rzek, co jest zmorą naszych czasów i brakiem poczucia odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Spinningowa majówka dla Tomasza Maćkowycz
Napisane przez bacyk dnia maj 08 2019 13:25:37

Majówka to okres, kiedy swoje zmagania rozpoczynają miłośnicy spinningu. Tym samym na jeziorze Jeleńskim Gmina Chojna 3 maja spotkali się wędkarze koła PZW Odra Chojna, gdzie rozpoczęli rywalizację w Grand Prix Spinningu. Na przestrzeni 5 godzin do podbieraków trafiały okonie i szczupaki. Największą wagę tego dnia uzyskał Tomasz Maćkowycz i to on objął prowadzenie w klasyfikacji rocznej GP 2019 wyprzedzając Andrzeja Wójcika i Jacka Stelmacha.
Organizatorem zawodów w roku 2019  z ramienia Zarządu Koła jest kolega Andrzej Wójcik, na co dzień członek Sądu Koleżeńskiego, który podjął się starań, aby rozwinąć i propagować tę metodą wśród członków koła. Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Zarząd Koła okolicznościowe puchary oraz bony upominkowe do realizacji w sklepie wędkarskim Sandacz w Chojnie. Na zakończenie kol. Andrzej Wójcik uraczył wszystkich przepyszną zupką a dowodem potwierdzającym, że zawodnicy zachwycali się gorącym posiłkiem było widoczne dno kociołka wiszącego nad ogniskiem.


Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?