Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 18
Najnowszy użytkownik: grazyna
Mandaty i wnioski o ukaranie - weekendowe działania SSR
Napisane przez bacyk dnia lipiec 23 2019 12:32:54

Działania Społecznej Straży Rybackiej są obecnie najlepszą alternatywą zwalczania plagi kłusownictwa i karania za przekraczanie uprawnień przez wędkujących. W ostatnim czasie działania powiatowych struktur SSR Gryfino znacznie się nasiliły. Jak informuje Mariusz Strzelczyk nowo powołany Komendant Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego, który pełni tę funkcję od 17 czerwca br.,powiatowe struktury przechodzą zmiany organizacyjne i personalne co oczywiście wiąże się z wymianą kadry. Podyktowane jest to tym, że część strażników SSR po wieloletniej działalności zdecydowała się zrezygnować z działalności w straży rybackiej a ich miejsce zastępują nowo powołani strażnicy. Zmiany zachodzące w SSR Gryfino nie mają wpływu na funkcjonowanie SSR w powiecie gryfińskim co tylko potwierdza intensywność patroli na wodach PZW i Regalicy, jakie prowadzone były w czerwcu i lipcu. W ostatni piątek 19.07.2019 dwa pełne zespoły przez ponad 8 godziny prowadziły równocześnie kontrolę na wodach PZW i wodach Regalicy. W tym czasie skontrolowano kilkadziesiąt osób, skierowano kilkanaście wniosków do PSR o ukaranie za popełnione wykroczenia, wezwano kilkukrotnie patrole Policji, które nałożyły kilka kilkusetzłotowych mandatów. Na jeziorze Karpaty Stare Objezierze Gmina Moryń patrol SSR podjął czynności kontrole w stosunku do dwóch wędkujących na łodzi. Wędkujący spłynęli do brzegu po czym porzucili sprzęt i zbiegli. Na miejsce wezwano patrol Policji, sporządzono pełną dokumentację z przebiegu zdarzenia. Sprawę przejęła Policja i jako organ właściwy będzie prowadzić dalsze postępowanie. Na główkach rzeki Odry w miejscowości Bielinek zabezpieczono porzucony sprzęt wędkarski i rybacki w tym sieć Więcierz służącą do nielegalnego połowu ryb.

Komendant SSR Mariusz Strzelczyk podkreśla, że pracy terenowej jest dużo, ale najważniejsze, że nie brakuje rąk do pracy i cieszy fakt, że zainteresowanie wstąpieniem w struktury SSR jest bardzo duże co napawa dużym optymizmem na przyszłość. Poza pracą terenową na co dzień staramy się spiąć wszystko organizacyjnie i sukcesywnie doposażać strażników SSR. 
W najbliższym czasie kolejne środki finansowe trafią do gryfińskich struktur SSR ze Starostwa Powiatowego w Gryfinie dzięki umowie dotacji na ochronę wód i ich brzegów. Dzięki współpracy pomiędzy PZW Okręg w Szczecinie i Starostwem Powiatowym w Gryfinie otrzymaliśmy wsparcie i mamy możliwość stworzenia dogodniejszych warunków do prowadzenia zorganizowanych działań zapobiegających zanieczyszczeniom wód oraz zwalczania kłusownictwa.

Wakacje z wędką 2019
Napisane przez bacyk dnia lipiec 17 2019 20:07:59

Wakacje z wędką to piknik wędkarski organizowany od kilku lat przez Zarząd koła PZW Odra Chojna dla najmłodszych adeptów wędkarstwa w naszym regionie. W tym roku impreza odbyła w niedzielę 14 lipca na jeziorze Kaliska i tradycyjnie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczestników.  Organizatorzy ponownie postarali się o to, aby ten szczególny dzień wędkarski obfitował w atrakcje zarówno dla tych najmłodszych, jak i tych niewiele starszych wędkarzy.
Imprezę otworzył Prezes Koła PZW Odra Chojna Paweł Bucyk, który w imieniu swoim i Zarządu koła powitał aktorów wędkarskiego przedstawienia i ich opiekunów. Następnie Prezes koła przedstawił regulamin zawodów i harmonogram imprez towarzyszących. Zmagania wędkarskie rozpoczęły się o godzinie 9:30 a rywalizacja oraz zawziętość zawodniczek i zawodników od samego początku budziły podziw wśród organizatorów. W tym czasie, kiedy sportowa rywalizacja trwała w najlepsze najmłodsi kibice wędkarskiego święta umilali sobie czas podczas malowania twarzy, które tego dnia zapewniły nam Sandra i Jessica. Ponadto najmłodszym umilano czas przy zabawie z wielkimi mydlanymi bańkami czy puszczaniu balonów z helem. Zmagania wędkarskie wywoływały wielkie emocje zawodników a związane to było oczywiście z holem zaciętych ryb. Kiedy rywalizacja wędkarska dobiegła końca komisja sędziowska rozpoczęła ważenie złowionych ryb a odczytywane wyniki z wagi sędziowskiej doprowadzały młodych wędkarzy do radości. Po zakończonych zmaganiach wędkarskich organizatorzy zaprosili wszystkich uczestników i zgromadzonych gości na grillowany poczęstunek. Następnie głos ponownie zabrał Prezes Koła Paweł Bucyk, który w imieniu Zarządu Koła PZW ODRA Chojna podziękował wszystkim tym, którzy swoim nieocenionym wkładem co roku wspierają tę wyjątkową inicjatywę społeczną przyczyniając się do integracji lokalnej społeczności, oraz propagowania aktywnego i bezpiecznego wypoczynku nad wodą wśród dzieci i młodzieży. Jak podkreślił Prezes koła bez nieocenionego udziału i pozytywnej energii przeprowadzenie tego wydarzenia na tak ogromną skalę byłoby niemożliwe. Szczególne podziękowania skierował do tych podmiotów, które zaufały przedstawicielom koła PZW Odra Chojna i nieprzerwanie od kilku lat wspierają finansowo lokalne święto wędkarskie „Wakacje z Wędką”, a są to:
GMINA CHOJNA
P.U.P. ,,POMOT" Sp. z.o.o.
GOODVALLEY
CHOJNA BETON Wytwórnia Wyrobów Betonowych Sp. z o.o.
Foto Studio AD Andrzej Stelmach
Marcin Przybyła
Daniel Lewandowski
Zbigniew Kmieć
Sklep Wędkarski Sandacz w Chojnie
Polski Związek Wędkarski Okręg Szczecin / Koło nr 84 PZW Odra Chojna

Następnie Prezes koła zaprosił wszystkich na drugą część pikniku wędkarskiego, a tutaj emocji sportowych również nie brakowało. Uczestnicy zawodów przenieśli się na specjalnie wytyczony i zabezpieczony teren gdzie czekała na nich strzelnica do paintball a i zmagania o miano najlepszego strzelca „Wakacji z wędką”.  Zorganizowanie rywalizacji strzeleckiej było możliwe dzięki uprzejmości kolegów Sławomira Jaska, który użyczył niezbędnego sprzętu i Łukasza Strzelczyka, który nadzorował zmagania i udzielał niezbędnego instruktażu. Nad bezpieczeństwem i zabezpieczeniem strefy czuwali nasi powiatowi strażnicy Społecznej Straży Rybackiej. Po zakończonej rywalizacji strzeleckiej swoją obecnością zaszczycili nas Policjanci z Komisariatu Policji w Chojnie sierż. szt. Tomasz Dąbrowski
i mł. asp. Kamil Przysiężny, aby omówić względy bezpieczeństwa zagrożenia, jakie czyhają na wypoczywających nad wodą oraz jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Po zakończonej pogadance nastąpiło wręczenie okolicznościowych pucharów i medali za zmagania wędkarskie i strzeleckie.

Po uhonorowaniu adeptów wędkarstwa i najlepszych zawodników turnieju strzeleckiego swoją obecnością zaszczycili nas Strażacy z jednostki OSP w Krajniku Dolnym, którzy tak jak w zeszłym roku wywołali dużo uśmiechu na twarzach maluchów. Spotkanie ze strażakami rozpoczęło się od pokazu ratownictwa, gdzie dzieci mogły nauczyć się resuscytacji, dowiedzieć się jak zachowywać się właściwie, jak reagować, gdy jest się świadkiem wypadku a wszystko to pod okiem druha Arkadiusza Kostrzewy. Dla najbardziej aktywnych organizatorzy przygotowali statuetki i okolicznościowe medale a ocenę wiedzy i zaangażowanie oceniał Prezes OSP w Krajniku Dolnym Bartosz Michno.
Następnie strażacy uhonorowali najbardziej aktywne dzieci.
Bartosz Michno serdecznie podziękował za zaproszenie i podkreślił, że strażacy z OSP w Krajniku Dolnym z wielką przyjemnością przyjeżdżają na zaproszenie Koła PZW Odra Chojna, gdyż profilaktyka i doskonalenie umiejętności niesienia pomocy jest gwarancją bezpieczeństwa a to jest podstawą udanej zabawy i bezpiecznego wypoczynku. Następnie nadeszła długo wyczekiwana przez uczestników chwila, czyli tradycyjna już loteria fantowa i losowanie nagród. Tradycyjnie organizatorzy zadbali nie tylko o uczestników zawodów wędkarskich, ale również o najmłodszych kibiców „Wakacji z wędką” tym samym wszystkie dzieci obdarowane zostały upominkami. Na zakończenie Prezes koła Odra podziękował za wszelką pomoc w organizacji i czuwaniu nad sprawnym przebiegiem imprezy, podkreślił przy tym, że dzięki okazanemu wsparciu finansowemu udało się stworzyć niezapomnianą imprezę, którą mieszkańcy naszej Gminy oraz przybyli goście będą długo wspominać.

Pragnę serdecznie podziękować za wysiłek, trud i zaangażowanie, jakie zostało włożone w zorganizowanie w dniu 14.07.2019 „Wakacji z wędką”. Zorganizowanie takiej imprezy wymaga dużego nakładu pracy, dlatego też pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim kolegom z koła PZW Odra Chojna: Mariusz Strzelczyk, Sylwester Filipczak, Andrzej Stelmach, Kamil Skiba, Aleksander Nogieć, Zbigniew Kmieć, Daniel Lewandowski, Andrzej Wójcik, którzy społecznie, w sposób bezinteresowny angażowali się w ich przygotowanie.


Serdeczne podziękowania kieruję do Pani Burmistrz Gmin Chojna Barbary Raweckie,  firm: P.U.P. ,,POMOT", GOODVALLEY, CHOJNA BETON, FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach, Sklep Wędkarski Sandacz, za okazane wsparcie, które w szczególny sposób przyczyniło się do realizacji naszych planów i przedsięwzięć organizacyjnych. 


Słowa podziękowania za bardzo dobrą współpracę kieruję na ręce Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krajniku Dolnym  Bartosza Michno.


Serdeczne podziękowania kieruję do panów Sławomir Jasek i Łukasz Strzelczyk za ogromną pomoc i oprawę w realizacji zawodów strzeleckich.


Podziękowania kieruję do Policjantów z Komisariatu Policji w Chojnie za poświęcony czas oraz pogadankę na temat bezpieczeństwa.


Dziękuje strażnikom SSR Gryfino, którzy przyczynili się do zabezpieczenia porządku i bezpieczeństwa w czasie trwania imprezy.

 

Jestem dumny, że dzięki dobrej współpracy impreza pn.„Wakacje z wędką„ była tak udana. Największą nagrodą za włożony trud są podziękowania płynące od rodziców i dzieci jeszcze kilka dni po imprezie. Pozostaje tylko życzyć nam wszystkim, by przy organizowaniu kolejnych imprez nigdy nie zabrakło ludzi tak oddanych, pełnych poświęcenia i chętnych do współpracy.


 „Życia możemy doświadczać tylko wtedy, gdy dzielimy się z innymi ludźmi.

                                              Podzielona radość jest podwójną radością."

 (Anselm Grun)

 

 

 

                                                                                                                 
                                                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                                                                                   Prezes Koła nr 84 PZWODRA Chojna
                                                                                                                   Paweł Bucyk

Puchar Burmistrz Gminy Chojna
Napisane przez bacyk dnia lipiec 04 2019 07:00:00

 

Zarząd Koła nr 84 PZW ODRA CHOJNA  zaprasza sympatyków wędkarstwa gruntowego na wspólne zawody feederowe 

 O Puchar Burmistrz Gminy Chojna

Zawody odbędą się dnia 04.08.2019 r 

 

na łowisku: Kopel Łowisko Specjalne w miejscowości Strzeszewko. 

  • Zbiórka zawodników o godz.  6:00 na parkingu nad jeziorem. ( ilość stanowisk ograniczona max 40 osób) liczy się kolejność zgłoszeń. 
  • Czas łowienia od godz: 7:00 do godzin 13:00 
  • Na zakończenie  Wręczenie Pucharów przez Panią Burmistrz, upominki dla wszystkich uczestników oraz poczęstunek.  
  • Składka 40 zł. 20 zł opłata za łowisko, 20 zł katering. 

 

Regulamin:

- Zawodnik może posiadać 5.0 l zanęty suchej oraz 1.0 l przynęty zwierzęcej.

- Łowimy na jedną wędkę,

-Wygrywa największa ryba.
Informacje organizacyjne u kol. Andrzeja Wójcika 512 974 776

WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT ZBIÓRKI W PUNKTACH ZAPISÓW !!! 
Zapisy i wpisowe w wysokości 40 zł można uiszczać w  FOTO STUDIO AD Andrzej Stelmach (SIEDZIBAKOŁA ODRA ) i w Sklepie Wędkarskim Sandacz w Chojnie przy sklepie Netto do dnia 31.07.2019 r
. 


Rywalizowali na Mętnie
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 27 2019 07:38:24

W dniu 02.06. 2019 r. na jeziorze Mętno, przy pięknej słonecznej i gorącej pogodzie, po raz kolejny odbyły się zawody spinningowe z łodzi o puchar koła PZW Odra Chojna. W rywalizacji uczestniczyło wielu zawodników, w tym kilku, którzy niedawno wstąpili do naszego koła - gratulujemy.
Rywalizacja, jak to na zawodach spinningowych bywa, była zacięta i do końca nie wiadomo było, czy któryś z wędkarzy złowił upragnioną rybę, czy to w postaci okonia, szczupaka a nawet suma. Wszystko się wyjaśniło, gdy zakończyły się zawody i łodzie zaczęły przybijać do brzegu. Nie małym zaskoczeniem była ilość jak i wielkość złowionych okazów.
Pierwsze miejsce zajął kolega Radziszewski Bogusław, złowił najwięcej ryb z wagą 7.130 g w tym jednego suma.
Największą złowioną rybą, mógł pochwalić się kolega Senko Radosław, który wyciągnął z wody pięknego szczupaka o wadze 5.520 g.
Trzecie miejsce z wagą 2.730 g zajął Tomasz Maćkowycz, który złowił kilka szczupaków.
Zwycięscy otrzymani wartościowe kupony do zrealizowana w sklepie wędkarskim „SANDACZ” Gratulujemy.
Po ważeniu, wszyscy uczestnicy zjedli kiełbaski z ogniska i rozjechali się do domów.
Dziękuję, za zorganizowanie ławek oraz stołów przez zarząd PZW Odra Chojna oraz za liczne przybycie zawodników.

Andrzej Wójcik

Powalczą o Mistrzostwo Okręgu
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 19 2019 14:01:25

Już w najbliższy weekend 22-23 czerwca w Szczecinie na kanale Wyspa Pucka Odra Kamienie rozegrane zostaną Indywidualne Spławikowe Mistrzostwa Okręgu Szczecin. Mistrzostwa Okręgu są imprezą, w której biorą udział mistrzowie kół, klubów z 2019 roku oraz zawodnicy z pierwszej 25 grand prix szczecińskiej ligi spławikowej za rok 2018. Koło Odra Chojna w tym roku zgłosiło aż pięciu reprezentantów Mariusz Strzelczyk, Marek Wysokiński, Paweł Bucyk – pierwsza 25 Grand Prix za rok ubiegły, Kamil Skiba Mistrz Koła Odra Chojna 2019 i Tomasz Bielecki Mistrz Klubu WKS POMOT Chojna za 2019 rok. Z pośród 70 zawodników, którzy wezmą udział w zmaganiach spławikowych tylko zwycięzca będzie miał możliwość reprezentowania Okręgu Szczecin podczas lipcowych Spławikowych Mistrzostw Polski.

Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu 22-23.06.2019
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 18 2019 07:46:37

Zaproszenie na Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu PZW Szczecin - Szczeciński dealer samochodowy GRUPA POLMOTOR

Okręgowy Kapitanat Sportowy serdecznie zaprasza wędkarzy Okręgu PZW w Szczecinie na Spławikowe Indywidualne Mistrzostwa Okręgu PZW w Szczecinie, które odbędą się w dniu 22-23 czerwca 2019r. (sobota – niedziela) na łowisku rzeka Odra Wyspa Pucka. Zbiórka zawodników o godz. 7.00. W zawodach będzie prowadzona klasyfikacja indywidualna w kategoriach Senior, Kobieta, Junior do lat 20 i Młodzież do lat 25.
W zawodach prawo startu mają mistrzowie kół i klubów, 25 najlepszych zawodników z GP Okręgu

w roku 2018 w kategorii seniorów oraz w kategorii junior/młodzież każdy samodzielnie wędkujący zawodnik do lat 25.

Zawody zostaną rozegrane według Zasad Organizacji Sportu Wędkarskiego PZW.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie przez koło lub klub załączonej do komunikatu karty zgłoszenia z wpisanymi nazwiskami wszystkich zawodników, którzy wezmą udział w Mistrzostwach Okręgu (należy podać kto startuje jako Mistrz Koła/Klubu, kto jako GP25, kto jako junior/młodzież). Zawodnicy nie zgłoszeni przez Koła/Kluby na załączonej karcie nie będą dopuszczeni do zawodów. Karty zgłoszenia należy przesłać drogą email na adres: sekretariat.zawodow@gmail.com do dnia 18.06.2019r. Po tym terminie zgłoszenia nie będą uwzględnione.


GŁÓWNYM SPONSOREM ZAWODÓW JEST GRUPA POLMOTOR.

Nagroda główna dla zawodnika, który uzyska najwyższy wynik wagowy jednej tury w czasie zawodów – to weekendowe wykorzystanie Nowego Samochodu Renault Kadjar z pełnym bakiem paliwa.


Składka organizacyjna:

Zawodnik 80 zł. (za dwie tury zawodów)

Trener 60 zł. (za dwie tury zawodów)

osoba towarzysząca 60 zł. (za dwie tury zawodów)

Opłaty przyjmowane będą w sekretariacie zawodów w dniu 22 czerwca br.

 

Serdecznie Zapraszamy.
Okręgowy Kapitanat Sportowy

Moryń użycza wędkarzom PZW jezioro Bielińskie.
Napisane przez bacyk dnia czerwiec 07 2019 14:40:38

Na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Gminą Moryń a Polskim Związkiem Wędkarskim Okręg w Szczecinie, wędkarze zrzeszeni i posiadający stosowne opłaty PZW mają możliwość wędkowania na jeziorze Bielińskim Gmina Moryń. Tym samym jezioro Bielińskie wchodzi w skład wód jakie PZW Szczecin udostępnia swoim wędkarzom. Od początku roku na mocy porozumień z dzierżawcami i RZGW, PZW udostępniło dla wędkarzy powiatu gryfińskiego m.in. j. Morzycko, Stare Objezierze, Karpaty, Mętno, Ostrów ( Stoki ), Czachów, Jelenin, Witniczka, Białęgi, Narost, Kiełbicze, Trzcińsko-Zdrój, Klasztorne, Barnkowskie, Pomoskie. 
Składki umożliwiające wędkowanie na wodach PZW można nabyć w kołach wędkarskich PZW naszego regionu.

 

Kłusownicy tracą sieci.
Napisane przez bacyk dnia maj 17 2019 08:23:32

Pracowity weekend i początek tygodnia na wodach PZW i wodach Regalicy mieli strażnicy Społecznej Straży Rybackiej powiatu gryfińskiego. W sobotę 11 maja patrol SSR patrolujący wody PZW na rozlewiskach rzeki Słubi Gmina Moryń zabezpieczył sieci rybackie zastawione przez kłusowników. Następnego dnia 12 maja strażnicy patrolujący wody Regalicy – kanał Cedyński w miejscowości Bielinek przed godziną 22:00 zauważyli środek pływający poruszający się po wodach kanałku. 

Po przybyciu na miejsce zabezpieczono sieci rybackie o długości około 40 m służące do nielegalnego połowu ryb.W poniedziałek 13 maja strażnicy SSR otrzymali zgłoszenie od wędkarzy o zastawionych i nieoznakowanych sieciach rybackich na jeziorze Marzykowo Gmina Widuchowa. Patrol SSR udał się na miejsce celem rozpoznania i potwierdzenia informacji od wędkarzy. Następnego dnia w godzinach wieczornych strażnicy wyciągnęli i zabezpieczyli sieć rybacką Drgawica. Kwiecień maj i czerwiec to okres, kiedy ryby gromadzą się na tarło stając się tym samym łatwym łupem dla kłusowników. W najbliższym czasie jednostka na co dzień stacjonująca w Chojnie zamierza zakupić i zamontować kilkanaście sztuk foto pułapek w miejscach, gdzie proceder kłusownictwa się powtarza. 

Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Losowa Fotka
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?