KOŁO WĘDKARSKIE
84 PZW ODRA CHOJNA

kontakt@pzwodra.pl

 

Koło Wędkarskie
nr 84 PZW Odra Chojna

Zapraszamy do naszych punktów informacji i sprzedaży. 

Siedziba Koła oraz punkt sprzedaży znajduje się w FOTO STUDIO AD ANDRZEJ STELMACH
Władysława Jagiełły 28, 74-500 Chojna.
 
 

W kole PZW Odra Chojna:

-  wykupisz znaczki i zezwolenia PZW Okręg Szczecin
- zdasz egzamin oraz wyrobisz kartę wędkarską
- zarejestrujesz sprzęt pływający łódź, ponton

 

Jak uzyskać Kartę Wędkarską?

– krok po kroku jak uzyskać Kartę Wędkarską –

Z obowiązku posiadania karty wędkarskiej zwolniona jest młodzież do lat 14 oraz cudzoziemcy przebywający w Polsce czasowo.

Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawionej do opieki (która ma kartę wędkarską i aktualne opłaty na dany rok kalendarzowy).

Aby uzyskać Kartę Wędkarską należy udać się do Koła PZW na terenie swojego powiatu w celu ustalenia terminu przeprowadzenia Egzaminu na Kartę Wędkarską.

KOSZT EGZAMINU na KARTĘ WĘDKARSKĄ :

– Dorośli – 36,90 zł– Emeryci i renciści – 18,45 zł– Młodzież od 16-24 lat – 18,45 zł– Kobiety i młodzież do 16 lat – bezpłatnie

Egzamin na Kartę Wędkarską obejmuje znajomość przepisów określonych w Ustawie o rybactwie śródlądowym oraz w Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie.

Po zdaniu egzaminu w Kole uzyska się zaświadczenie o zdanym egzaminie, z którym należy udać się do Urzędu Miejskiego, bądź Starostwa Powiatowego. Karta wydawana jest na miejscu – koszt odbioru w zależności od cennika Urzędu, Starostwa Powiatowego – około 10 zł.

WYMIANA kart wędkarskich, wydawanie duplikatów w przypadku zagubienia, odbywa się również w Urzędzie Miejskim, bądź Starostwie Powiatowym w zależności od miejsca zameldowania.

WYMIANA kart wędkarskich, wydawanie duplikatów w przypadku zagubienia, odbywa się również w Urzędzie Miejskim, bądź Starostwie Powiatowym w zależności od miejsca zameldowania.

WAŻNE:

Warto wiedzieć, iż samo posiadanie karty wędkarskiej i legitymacji członkowskiej nie uprawnia do wędkowania na wodach PZW,  konieczne jest wniesienie opłat za wędkowanie na dany rok kalendarzowy.

Opłaty PZW są ważne jedynie na ROK KALENDARZOWY (01.01. – 31.12. b.r.)

Zezwolenia wykupisz w 

Foto Studio AD Andrzej Stelmach
ul .Władysława Jagiełły 28
74-500 Chojna

 

Skontaktuj się z nami

mail: kontakt@pzwodra.pl

tel. 512 320 812

tel. 608 673 780